top of page

ÚPLNĚK V BLÍŽENCÍCH (19.12.2021, 05:35 hodin)


Celistvý měsíc, který již několik nocí mysticky osvicuje naši oblohu je poslední Úplněk roku, který se aktuálně odehrává ve vzdušných Blížencích.


Vraťme se ale úplně na začátek. Úplněk – magický čas, který přeje veškerému završení, ukončení, dokončení a uzavření jedné důležité etapy našeho života. Blíženci – znamení vzdušné, na 3. příčce všech znamení, které souvisí se vzděláváním, seberozvojem, komunikací, sdílením a veškerým posunem vpřed. Obecně bychom tedy mohli říci, že tento Úplněk působí na tyto oblasti a přeje nějakému završení v oblasti našeho vnímání, dochází k pochopení, uvědomění a „aha“ efektu. Něco nám dochází, něco je nám jasné a my tak můžeme pustit co bylo a vydat se na cestu, která je pro nás připravená dál. Tím jak je to poslední Úplněk roku, je zcela pochopitelné, že nás naše myšlenky vedou k reflexi posledních měsíců a ponoření se do sebe. Zamýšlíme se nad tím, jakou cestu jsme ušli a zároveň se nastavujeme na tu cestu, která nás v dalších měsících čeká.


S Úplňkem je aktuálně propojena planeta hojnosti a rozmachu Jupiter, což vytváří pěkné pocity, na druhou i Venuše a Pluto, tudíž je potřeba dávat si pozor na přílišnou náladovost a potřebu rýpat do vztahových záležitostí. Nechme žít a neřešme to, co teď hned řešit nepotřebuje.MYSL


Když stojí měsíc v Blížencích, otevírá se prostor pro naše myšlení. Měli bychom si položit otázku - jak se svou myslí umíme pracovat? Blíženecká hlava je často plná nápadů, tipů a originálních analýz, ale ne všechny naše myšlenky jsou pozitivní a ne všechny umíme uchopit tak, aby nás neovlivňovaly a nedotýkaly se nás. Je spousta myšlenek, které nám ubližují, nedají nám spát a kvůli nim jsme pak vysátí a pesimističtí. Naproti této blíženecké hlavě stojí hlava Střelců, jejichž informace jsou spíše hlubšího základu. Toto období je naším úkolem zaměřit se na to, co všechno máme ve své hlavě. Jaké typy myšlenek se nám v hlavě promítají? Na co nejčastěji přes den myslíme? A dokážeme svou hlavu vůbec vypnout? Děláme to někdy? Jsou lidé, a že jich není málo, kterým hlava jede i v noci. Házejí sebou v noci v posteli, nemohou často spát, mají neklidný spánek. Čím to je? Neumí pracovat se svou myslí.. Věřte ale, že s myslí se pracovat dá, jen si musíme vyhradit čas a mít chuť na to, abychom uvolnili své hlavě a tělu. Nejlepším pomocníkem jsou pravidelné meditace, pravidelný sport nebo i činnost, kdy se plně soustředíte na danou aktivitu, kterou zrovna děláte. Také je dobré trénovat svou mysl tak, že si každý den dopřejete několik minut, kdy budete naprosto v klidu a Vaším jediným úkolem bude pozorovat vše kolem. Lidi, oblohu, hrníček na psacím stole, ale i své tělo – budete si uvědomovat své ruce, nohy, zaměříte se na svůj dech.


PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK


Ač jsou Blíženci velmi aktivním znamením, neposedným a neustále poletujícím (ať fyzicky nebo ve své mysli), toto období se máme učit zpomalit a jen být. Znamení Blíženců dokáže být velmi neklidné, je to tím, že jejich planetou je Merkur, který stojí za oblastmi jako je komunikace, neustálé sdílení myšlenek, slov, potřeba být v pohybu. A proto je dalším tématem tohoto Úplňku umět si také užít aktuální chvíle a nezapomínat na přítomný okamžik. Soustředit se na to, co zrovna děláme a dělat jen to. Když piju kávu, tak si to pití opravdu vychutnat. Když se díváte na film, koukat jen na něj a nedělat nic okolo. Když se jdete projít do lesa, umět si ten les užít se vším všudy a nekoukat do telefonu. Užívejme si všeho naplno. Zaposlouchejme se, přivoňme si vánočních vůní, zadívejme se na světýlka blikající v oknech, buďme přítomní, vnímejme, co děláme.


Já osobně to takto praktikuji už několik měsíců a proto možná i s články nejsem tak moc aktivní jako dřív. I přes to, že toho mám na srdci spoustu, převládá u mne pocit, že je aktuálně čas se spíše dívat kolem sebe a do sebe, ne do počítače. Věřím, že mé aktuální nastavení chápete a děkuji za to.


Krásný úplňkový večer Vám všem!


Autor: Tereza

留言


bottom of page