top of page

🌕 ÚPLNĚK V RAKU (10.1.2020 20:21)

ÚPLNĚK. Celistvá fáze měsíce, která vytahuje ven všechny naše emoce a pocity, nálada se mění z minuty na minutu, naše názory taktéž. Úplněk ukazuje vše schované, námi potlačené, svítí přesně na to, co potřebuje vyjít ven. A to je ta jeho úžasná schopnost. Po celý měsíc jsme totiž jeli v jednom určitém módu. Ne vždy jsme dávali najevo přesně to, co si myslíme nebo cítíme - buď jsme nemohli nebo jsme usoudili, že bude lepší si to nechat pro sebe. Dny okolo úplňku a den samotný ale většinou začne toto vše bouchat. Máme dost toho skrývat své pocity, to, co cítíme, ve svých slovech jsme upřímnější, a to stejné platí i o činech. Úplněk čistí vše zasuté a díky situacím tak i ulevuje i našemu naplému tělu. Každý úplněk je jiný, každý přináší několik hlavních témat, podle toho, v jakém znamení se právě nachází.


ÚPLNĚK nacházející se ve vodním znamení RAKA představuje zásah především do našich partnerských a rodinných vztahů. A proč? Protože Rak je znamení nacházející se na 4. příčce všech znamení zvěrokruhu související s rodinou, vnitřním dítětem, které je často něčím zraněné, s naším původem a minulostí.


  • Kde nám bylo v dětství nejvíce ublíženo?

  • Jaké emoce jsme často museli potlačit a jako dítě neprojevovat?

  • Co nás v našem dětském období nejvíce mrzelo?

  • A co nám opravdu chybělo?


Tyto dny okolo se ukazuje, jak máme zvládlé své dětství. Zda jsme odpustili vše to, co se nám v něm stalo, čím jsme si v něm prošli. Schválně se nám teď dějí situace, které nám toto období nějakým způsobem připomínají nebo v nás někdo vyvolal podobné pocity, které jsme v něm cítili - nespravedlnost, vina, křivda, nebo třeba i zapomenutá radost a pocit bezpečí. A samozřejmě kde jinde se toto nejvíce odráží než na našich vztazích s lidmi, které máme kolem sebe. Nejblíže jsou často naši partneři a děti. Právě tyto osoby jsou velmi často hned po rodičích naše největší zrcadla, osoby, které nám ukazují, co všechno ještě neumíme a co nám svým způsobem zrcadlí to všechno, co v sobě máme potlačené. Pokud se právě Vaše vztahy s lidmi kolem otřásají aktuálně v základech a jdou ven věci, které jste ani netušili, že v sobě máte, prožíváte energie zrovna působícího Úplňku.


Někoho se energie dotknou více, na někom méně, astrologicky budou zasaženi především Raci a protilehlí Kozorozi, ale nezapomínejme, že také všichni, kdo mají ve svém horoskopu silně zainteresované právě tyto dvě znamení.


Rak je o naší zranitelnosti a citlivosti. Ta může být námi často potlačena, abychom unesli vše to, co potřebujeme zvládnout. Je to naprosto lidské, přirozené, protože v životě existuje mnoho nástrah a těžkostí, avšak je potřeba dodat, že nástrah, které jsme si sami pro sebe připravili, abychom se stali ještě více uvědomělejšími a zralejšími. To my si je vybrali a teď je jen musíme zvládnout. Je to někdy velmi těžké a náročné a když se to provalí ven, bolí to ještě víc. Ale ta úleva.. Chtějme být zralými, ne dospělými, ale zralými. Kdy naprosto přesně víme, kdo jsme a co chceme. Bez ohledu na to, co po mě požadují ostatní, bez ohledu na to, co denodenně poslouchám, že bych měla. A co tedy chci? Co je pro mě důležité? Poslouchat, být zticha a plnit jako malé dítě úkoly silnějších jedinců, nebo říct NE a dělat podle toho jak to cítím já? Odpovědět si budete muset sami, o tom totiž páteční Úplněk je. Najít své vnitřní zraněné dítě, které se bojí něco říct, udělat, protože co kdyby se to náhodou mému okolí nelíbilo.


ZASAHUJE PLUTO, SATURN a URAN


Dejte ale pozor, protože jak už jsem psala, tyto 3 dny (pátek, sobota a neděle) jsou kritickými dny, kdy nám kromě emočního Úplňku zasahují i planety Pluto, Saturn a Uran, které nás také tlačí do projevení se. Mějme na paměti, že velké zvraty a velké výbuchy ničemu často nepomůžou. Očistí zasmrádlý vzduch, to ano, ale můžou také vyvolat události, které už nepůjdou vrátit zpátky. I přes veškerý ten nátlak přemýšlejme a važme svá slova. Dělejme co dělat musíme, ale s ohledem na ostatní. Řekněme co potřebujeme, ale s laskavostí a pokorou. Protože vinit a vybíjet si zlost umíme všichni, ale opravdovým uměním je se včas zarazit a říct své postřehy mírně a s respektem směrem k těm druhým. Vždyť ti okolo jsou opravdu jen našimi zrcadli a my jim můžeme být vděční, za to všechno co nám prozradili a ukázali. O nás samých. Je také důležité připomenout, že Úplněk neplatí jen pro partnerskou oblast, vztahy se opravdu týkají všech, se kterými jsme v nějakém citovém vztahu, vztah s lidmi kde jsou nějaké city.


Tento úplněk nám všem pouze připomíná, že rok 2019 skončil a začak rok nový. Některé věci se opravdu završují a nějaká změna naší osobnosti k tomu také patří. Chtějte, ale, abyste vykročili s čistým štítem. Ne se zlostí a rozhádanými vztahy s partnery, dětmi, rodiči či rodinými příslušníky, ale se vztahy, které budou založeny na vzájemném pochopení a soucitu jeden k druhému.


Přeji nám všem, abychom do toho nového roku vykročili všichni s klidným srdcem a čistým svědomím. Aby ty dny, které odstartovávají naši další etapu byli v co největší harmonii a lásce. I když je to někdy těžké, ale to si přece přejeme všichni. Někdy to jde hned, někdy až po delší době, ale Vy sami za sebe mějte čistý štít.


Mějte se krásně!

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page