top of page

ÚPLNĚK V RAKU (27.12.2023, 01:32 hodin)


Poslední letošní Úplněk, tento měsíc již druhý, se na konci prosince odehrává ve svém domovském znamení – vodním Rakovi.


Každá planeta má svůj domov v jednom ze 12 znamení zvěrokruhu. Tam se cítí nejen nejlépe, ale má o to silnější účinky. Namátkou můžeme vyjmenovat například Slunce ve Lvu, Pluto ve Štíru, Venuše v Býku či právě Lunu v Raku – aktuálně dnešní postavení.

 

Měsíc se do své celistvé fáze dostává každý měsíc, každý měsíc oslavujeme Úplněk, jednou za rok se však nachází ve znamení Raka, 4. znamení zvěrokruhu.TÉMATA RAČÍHO ÚPLŇKU

 

EMOCE


Tyto dny okolo Úplňku jsou tak trochu o emocích. Rak je znamení citově intenzivní, proto se nálada u nás nejen doma, ale i v nás, může měnit každou chviličku. Jeden moment se cítíme šťastně a pohodově a pak přilítne něco, co nás hodí do nespokojenosti a zoufalství.

 

Emoce a naše pocity jsou hlavní téma těchto dnů a právě na tuto oblast bychom si aktuálně měli posvítit.


  • Co nás dokáže ovlivnit a proč se tím necháme ovlivnit?

  • Proč v nás určité situace vyvolávají právě tyto pocity?RODINA

 

Dalším tématem může být naše rodina a její celý systém. Rak otevírá celé rodové linie předků, opakující se situace, které se nedějí pouze nám, ale děly se již někomu před námi.


  • Proč to prožíváme znovu?

  • Proč se v rodině předávají nejen vzorce chování, ale často i celé životní příběhy.


Zamysleme se tyto dny nad tím, co se v naší rodině opakuje, jaké věci se předávají z generace na generaci a co se v naší rodině opakuje za témata.DOMOV

 

Dalším tématem může být i domov.


  • Kde ho máme?

  • Tam, kde se cítíme milováni?

  • Nebo nás to táhne na určitá místa, i do míst, kde nikoho neznáme, protože aktuálně cítíme, že je to pro náš život ta nejlepší možná volba?


Někdo může řešit tyto dny oblast bydlení, změny v bydlení, přemýšlení nad nějakým majetkem a zázemím.MATEŘSTVÍ

 

Rak je také spojen s matkou, mateřskou rolí a mateřstvím. Být matkou, pokud nám to bylo přáno, je velmi náročný a zodpovědný úkol, je to poselství předávat pohled na svět, styl života, předávat to nejlepší ze sebe a ať chceme nebo ne, také to nejhorší ze sebe. Nejsme dokonalí. Jsme lidské bytosti, které se učí za pochodu. Co ale svým dětem můžeme vštípit je láska a zdravé sebevědomí. Dejme svým dětem pocit, že jsou jedineční. Protože oni opravdu jsou. A to, že někdy jejich mámy uklouznou a třeba i nemůžou vstát, je naprosto v pořádku. Je to život. Proto si jako mámy nehrajme na hrdinky, ale přiznejme si slabost. Buďme autentičtí. Mluvme se svými dětmi jako rovný s rovným. To oni nejvíce ocení. Upřímnou autenticitu více než dokonalou mámu. 

AKTUÁLNÍ ENERGIE


ve zkratce: nazrává čas

A co napsat na závěr? Lunu obklopuje šťastná planeta Jupiter. Vyjasňujeme si co chceme, vidíme, co je potřeba udělat a pokud chceme ve svém životě udělat nějaké změny, je na to ten nejlepší čas. Věci se sice ještě kvůli pár retrográdním planetám mohou táhnout, může docházet k nepříjemným rozhovorům, vyjasňování a bolestivým emocím, ale i tyto retrográdní energie se postupně do měsíce otáčejí přímým směrem a my ucítíme, že nazrál čas. Na změny a nové začátky. Tak se jich směle chopte!

  

TAROTOVÝ VÝKLAD NA ÚPLNĚK V RAKU

 


Obecné energie jsou podle karet tak trochu křečovité. Něčeho nebo někoho se křečovitě držíme a nechceme si připustit, že je třeba dělat změny. Víme, že se změny v některých věcech musí stát, jsme k tomu již nějakou dobu také vedeni, ale jde to pomalu. Je to jako táhnoucí se, pomalá energie, která nás akorát nejen znervózňuje, ale často nás vrhá do otázek, zda děláme správně. Naše intuice a naše srdce dobře ví, co má dělat, ale jako kdybychom byli stále ještě poutáni k minulosti. Možná ke vzpomínkám, možná ke krásným představám a očekáváním, že se věci třeba ještě změní.

Karta Viselec ale jasně radí:


„otoč už konečně hlavu. Začni se dívat na situace jinak. Neopakuj postoje, které děláš pokaždé. Zareaguj tentokrát odlišným způsobem.“

 

Dvojka pohárů prozrazuje vnitřní nahromaděné, potlačené emoce a také nerozhodnost, která se může týkat citových záležitostí. Jako kdybychom někde zamrzli. Je to symbol uvíznutí na jednom místě vlivem vnitřního boje.

 

Desítka holí ukazuje na fyzické a především psychické vyčerpání a únavu. Hovoří o tom, že to nejsou energie dnů, ale spíše již uplynulých týdnů a měsíců, které se postupně snažíme zpracovávat. Naše tělo je toho jasným důkazem. Únava je to nejmenší co mohlo přijít.

 

Rytíř pentaklů a rytíř mečů ale přijíždějí s novými nápady. Také jsou pomocnou rukou od lidí nebo od samotného osudu. Rozhodně v tom nejsme sami, jak si dvojková pohárová karta a desítka holí někdy myslí. Je vidět, že se blýská na lepší časy, ale je třeba větší odvaha a především … větší otevřenost vidět věci jinak než dříve. To neznamená nastoupit zpátky do školy, ale spíše se nebát rozšiřovat své obzory a hodně se obklopit a inspirovat pohledy druhých lidí a vytáhnout si z jejich úvah přesně to, co Vám dodá potřebný nadhled, otevřenost ke změnám a tipy, jak věci zařídit a udělat. Jděte naproti inspiraci z knih, podcastů, filmů, nezamrzejte ve své vlastní hlavě. Tam jsou již určité scénáře, které by Vás jinam než do opakování stejných situací nedostaly. Je třeba rozšiřovat své obzory. Pracovně se také může v našem životě ukazovat nová pracovní nabídka, pracovní šance, rozšíření pracovních aktivit. Příští rok se rozhodně pracovně nudit nebudeme.

 

No a devítka pentaklů na konci? Asi se finančně prohneme více než dříve, ale také hodně vyděláme a získáme. Především je důležité napsat, že pocitově, pokud nebudeme zavřeni ve starých vzorcích, se můžeme cítit o milion procent lépe. Jen to chce tomu jít trochu naproti.


 

Přeji Vám všem mnoho štěstí, vůle a odvahy do dalších dní!


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page