top of page

ÚPLNĚK V RYBÁCH (14.9.2019, 06:57)


Hezý páteční den Vám všem! Jak jste si již podle názvu všimli, dnes jsem se rozhodla Vám napsat něco málo o zítřejším Úplňku. Ten se tentokrát odehrává ve znamení vodních, mystických Ryb, které jsou symbolem hloubky, pocitů, emocí, ale také vnitřní potřeby pustit minulost a plavat dál. Tyto pocity už můžeme zažívat, jak je to vždy u Úplňku nebo Novoluní, již několik dní, ale tentokrát nám může dělat větší problém tyto prožívané dojmy nějak více specifikovat a pojmenovat. Je důležité si uvědomit, že tento Úplněk a jeho poselství neslouží k tomu něco pojmenovávat, ale pouze prožít a procítit všechno to, co cítíme uvnitř sebe. Dovolit svým strachům nahlédnout nad hladinu, protože pak možná zjistíte, že ten strach je pouze Vaše obrana.

Tento Úplněk nám dává možnost podívat se na věci jinak a nebát se jít do svého podvědomí, které je vlivem těchto energií naplno otevřené. Někomu se zdají zvláštní sny, někdo reaguje podrážděně, zmateně, jiný je zase unavený a potřebuje zvolnit své tempo. Tento Úplněk není o pojmenování toho, co vlastně cítím a prožívám, ale právě o již zmiňovaném prožívání. Něco se z nás potřebuje pustit, odloupnout a není důležité ihned vědět, co to je.S touto konstelací vždy přichází vždy jedna rada:


Právě TEĎ je čas jít hluboko.


Hluboko dolů, uvnitř sebe a vytáhnout ven všechny své strachy, které v nás žijí a živí se tím, že se bojíme. Najděte tyto dny své největší strachy a zkuste je procítit. Jakmile je budete mít, jednoho po druhém, podívejte se na ně a usmějte se. Zkuste se s nimi spřátelit, chytnout je za ruku, s láskou mu poděkovat, ale také ho s láskou nechte odejít. Je to strach ze ztráty? Či strach ze samoty? Nebo se uvnitř hluboko Vás skrývá strach z toho, že to nezvládnete? Či že něco nenajdete? Strachů je celé množství, ale zkuste se na ně tyto dny zaměřit. Je čas nechat být minulost a jít dál. S novým nastavením a s novým uvědoměním. Není důležité toto celé dokončit, to možná ani nepůjde. Důležité je se tyto dny nebát svým strachům podívat alespoň do tváře.

Obecně jsou Ryby znamením z celého zvěrokruhu posledním, uzavírají jakýsi kruh, proto i v nás může docházet k určitému vnitřnímu završení a dokončení. U někoho jsou to změny větší, u jiného menší, nicméně svým způsobem opouštění probíhá snad u nás všech. Každé znamení má vždy několik témat, které s ním souvisí, níže se proto můžete zamyslet tyto dny i nad těmito oblastmi.


🔹 SEBELÍTOST

Ryby nám mohou otevřít pocit, že teď jsme na nějaké věci prostě sami. A musíme být, abychom uzavřeli ono zmíněné kolo. Nicméně pocity, které s tímto uzavíráním máme spojené se i přes naše chápání mohou drát na povrch. "Jsme na vše sami, nedostává se nám pochopení nebo nám nikdo pořádně nerozumí." Pocity je potřeba toto období zpracovat a zároveň najít onu pevnou půdu pod nohama, kterou nám nenabídne ani partner, ani naše parta kamarádů, ale pouze my samy - děláním věcí, které nás baví, které nás přibližují ke své podstatě a našemu JÁ. Nemá cenu se litovat a stěžovat si na ostatní. Pokud jsme v chaosu, přitahujeme podobně laděné jedince, kteří sami mají co dělat sami se sebou a onu stabilitu nám neposkytnou. Hlavním poselstvím tedy je - "soustřeď se na sebe a odhal to, v čem jsi dobrý, lítost stranou."


🔹STRKÁNÍ RUČIČEK DO ŽIVOTŮ DRUHÝCH

Každý má svou cestu, svá témata a nezpracované věci a bloky, se kterými zápasí. Nemá proto cenu zasahovat a snažit se přehnaně o spásu druhých. Maximálně můžeme poradit, dát radu, odvyprávět vlastní zážitky a nabídnout svůj pohled, ale cílenou pomocí, kterou druhý odmítá, nikomu nepomůžeme. Spíše naopak. Každý si na to své musí přijít sám, objevit, proč se mu to vše děje, proč potkává lidi, které ho neustále zkouší z jednoho a toho samého tématu. Dejte tedy na toto zasahování pozor. Pokud je to člověk vedle Vás a s něčím zápasí, zkuste být trpěliví a nechte ho. Buď si na to přijde sám nebo s Vaší či cizí radou. Ale je důležité uvědomit, že je to jeho boj, ne Váš. Vy můžete udělt tu největší laskavost, a to - stát vedle něj. Ale cestou si musí projít sám.


🔹SPIRITUALITA

Spiritualita má mnoho podob, nicmně všechny vedou k jednomu - spiritualita je přesah nás samých, vnitřní pocit, že se i přes to všechno co žijeme, se odehrává ještě něco "za". Něco, co vlastně ani neumíme pojmenovat, ale síla toho je velmi silná. Nacházíme se v období několika měsíců, kdy jsme chvilkami vyloženě nuceni obrátit se dovnitř. Pátrat, pátrat a pátrat. Odplavují se zasunuté emoce strachu, vzteku, lítosti nebo třeba pocity méněcennosti. Vše jde do extrémů, chvilkama se nepoznáváme. V tyto dny se opravdu mnoho lidí uchyluje k pomoci zvenčí, potřebují nakopnout a nasměrovat od někoho, kdo je celým jejich příběhem nezaujatý a může podat pomocnou ruku. I přes to, ale nezapomínat, že jsou to informace, které do svého života už ale musíme zařadit sami.


Tak a je to všechno. Dejte mi vědět, jak Úplněk v Rybách prožíváte Vy, zda se dějí věci, které Vás do té hloubky opravdu vedou a jak se Vám s nimi daří naložit. Budu ráda a přeji pěkný, slunečný páteční den.


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page