top of page

ÚPLNĚK VE ŠTÍRU (18.5.2019 23:20)


Úplněk v nás vyvolává touhu po ukončení, uzavření nějaké etapy, nastavení si nových, vnitřních pravidel. Úplněk přináší mnohem horlivější emoce než novoluní. Náš vztek, sebelítost, hysterie, která nebyla v posledním měsíci projevována se dostává dny okolo úplňku ven, naše pocity jedou na maximum. Při Úplňku se nedoporučuje provádět žádné operace. Naše tělo je mnohem citlivější, na vše reaguje mnohem více než normálně. Porody při úplňku jsou náročné, úplňkové děti výjimečné.


Vždy ale také záleží, v jakém znamení se měsíc zrovna pohybuje. V měsíci květnu prochází silným, okultním Štírem, můžeme tedy čekat velké věci.


A co to znamená, když stojí Měsíc ve své celistvé fázi ve Štíru?Možná už jste si sami všimli, že poslední týdny jsou hodně zvláštní. Něco se děje. Vnitřně cítíme, že se toho celkem dost odkrývá, odhaluje a my máme najednou šanci spatřit, co v té mlze je. ÚPLNĚK VE ŠTÍRU je období silné na HLEDÁNÍ A NALÉZÁNÍ. A k těmto dvoum slovům si můžete přiřadit snad cokoliv. Možná Vám pomohou otázky - co v posledních dnech nacházím? Co si uvědomuju? Co mi došlo? Nebo i co jsem tušil/a a teď najednou vyšlo ještě více na povrch? Může toho být spousta nebo naopak jen jedna malinká věc.. ale něco ano. Jsme v období bohaté na uvědomování a pravdu. A právě to je energie Štíra. Uvědomování si pravdy, toho, kde si nalháváme a děláme ze sebe a svého srdce s prominutím blbce. Kde si sami sobě lžeme do očí a snažíme se obelhat.


Toto znamení stojí v celém zvěrokruhu na 8. příčce a jak už jeho pořadí napovídá, jedná se o velice silnou konstelaci. 8 je vnímána jako číslo nekonečna, karmy, pout, ale také síly. To, co jsme zaseli také sklidíme. To, co jsme načali, tyto dny dokončíme. To, čím jsme se v posledních týdnech začali zabývat, tyto dny pochopíme a uděláme si větší jasno. Štír je o nalézání, o pochopení hloubky, která se v nás skrývá, o pochopení strachů, které máme a které nás podvědomě děsí. Někdo se bojí být sám a proto je radši ve vztahu, který nefunguje.. hlavně že není sám. Jiný se zase bojí o své materiální zajištění, a proto má potřebu hromadit a obklopovat se věcmi. Plno z nás zase trpí strachem ze svých vlastních pocitů. Všichni máme něco, často si své strachy a obavy ani neuvědomujeme, ale to, že je nevidíme, neznamená, že nejsou. Jsou, ale tiše v nás odpočívají. Spí do chvíle, než pak přijde situace, která nám je připomene. A my se lekneme a začneme reagovat. Někdo začne utíkat, někdo se zase začne zahrabávat do písku, aby nic neviděl a neslyšel, někdo se zase postaví situaci čelem. Tyto dny se ale přesně tyto situace přichází. A na nás bude, jak se k nim postavíme. Pokud lekci zvládneme, je pravděpodobné, že máme vyhráno a lekce se již nebude opakovat, neboť z oněch pout vyjedeme. Pokud se sebou budeme nadále hrát hru, že vše je ok, objedeme si klikatou 8 znovu.


Štír je HLOUBKA, které se mnozí bojí. Tyto dny ale budeme muset zapátrat co je to všechno, co z nás vychází. Z čeho naše pocity pramení? Od jaké situace se cítíme tak zranitelní? A může za to opravdu ten člověk, kterého právě teď obviňujeme? Nemá ten problém mnohem větší hloubku? Na to všechno můžeme přijít tyto dny. Zaměřme se na to, co je v nás ukryto. Jde o očistu. O to, aby voda kolem nás nebyla zakalená, ale čistá a my pak měli ve vé duši klid a stabilitu.


Opět připomínám, že pokud máte doma vlastní karty, kameny a další esoterické pomůcky, bude zítra nejlepší čas k očistě od negativních energií a zase k opětovnému nabytí. Předměty postačí rozprostřít na okenním parapetu pod měsíčním svitem.


Nejvíce úplňková energie ovlivní vodní znamení Štíry, ale také jejich přátele - vodní Ryby a Raky.


Krásný předúplňkový večer!


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page