top of page

ÚPLNĚK VE LVU (16.2.2022, 17:56 hodin)


Most přes minulost. Termín, kterých bych nazvala dnešní Úplněk ve znamení ohnivého Lva. Tento Úplněk se odehrává na 28. stupni, naproti tomu stojí vzdušný Vodnář, současně i Slunce stojí v kvadratuře na lunární uzly, odehrávájící se na ose Býk – Štír.

Úplněk v nás vyvolává touhu po ukončení, uzavření nějaké etapy, nastavení si nových, vnitřních pravidel. Indiáni tento únorový Úplněk nazývali Sněžným, protože v tuto dobu byl všude kolem sníh a jejich hlavním cílem bylo přežít. Zásoby docházely, přes noc i den byla stále ještě mrazivá zima a jaro v nedohlednu. Indiánští muži chodili a hledali stopy zvěře ve sněhu, ženy s dětmi zatím seděly u ohně a tvořily z kůží oblečení a ozdoby. Zároveň byl ale tento Úplněk symbolem končící zimy, proto k tomuto období patřilo i radování se, tancování kolem ohně a zpívání. A tyto činnosti jsou i v dnešní době celkem podobné – těšíme se na jaro a abychom si své čekání zkrátili, chodíme na plesy, bály a setkáváme se po zimě opět s přáteli.


Obecně je Úplněk ve Lvu spojován vždy s dětmi, sexualitou, hravostí, kreativitou a tvořením. Toto období je ale plné zváštních planetárních přelomů, že místo hravosti se spíše můžeme bavit o věcech, které na první pohled nevychází a nedějí se podle plánu. Konstelace jsou aktuálně takové, že poukazují na únavu a strachy, spoustu myšlenek a spoustu analýz. Ve svých životech se můžeme aktuálně necházet ve stavu, ve kterém je spousta proti a my, právě tou lví tvořivostí, se snažíme zkvalitnit své bytí. Někdo špatně jí, tak se aktuálně snaží vymyslet nový jídelníček. Jiný řeší zdravotní problémy, tak hledá způsob, jak se dostat zdravotně do pohody. Jsou ti, kteří řeší práci a přemýšlejí, jak lépe uchopit organizaci všech aktivit, někteří se snaží uchopit lépe svůj partnerský život.


Přece jen se ta kreativita, kterou přináší dnešní Úplněk v našem myšlení a přístupu k věcem tam momentálně je, ale asi ne tak, jak by nás v první chvíli přišlo na mysl. Spíše je to jakési vytváření si lepšího života, takového, který nám bude co nejvíce ve všech aspektech vyhovovat. Úplněk nám přináší do hlavy myšlenku, co nám udělá dobře, kde se cítíme dobře či s kým. Tam aktuálně dáváme svou energii. Do zkvalitňováního svého života.Našimi otázky by proto tyto dny měly být:


Jak mohu zlepšit svůj život? Jak se mohu cítit lépe?

Připomínám zároveň udělat si tyto dny očistu prostřednictvím vykuřovacích směsí, nabýt minerály a naladit na postupě přicházející jaro.Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page