top of page

ČÍNSKÝ NOVÝ ROK KOVOVÉ KRYSY (25.1.2020 – 10.2.2021)

Aktualizováno: 26. 1. 2020


Podle staré japonské legendy svolal Buddha jednou na Nový lunární rok všechna zvířata, aby mu přišla vyjádřit svou úctu. Přišlo jich však pouze dvanáct. Každému z nich Buddha za odměnu přidělil jeden rok pod jeho vládu. Od těch dob je každý rok během dvanáctiletého cyklu ve znamení nějakého zvířete, které lidem narozeným v daném roce propůjčuje vlastní vrozené vlastnosti, a v závislosti na tom se pak odvíjí jejich osud.


(z knihy Velká kniha horoskopů – Veronika Šmejdová, Zdeněk Sirůček)První na Buddhovo hostinu přiběhla průbojná krysa, za ní Buvol a další zvířátka, mezi posledními se objevil věrný pes a pohodový Vepř. V Asii a nejen v ní je tento horoskop velmi populární. Čínská astrologie pracuje však nejen se zvířaty, ale i s živly, existuje tedy až 60 různých typů osobností. Není pes jako pes, a tygr jako tygr. Ne každý pes je věrný a ne každý tygr je silný, záleží vždy na daném elementu, ve kterém se daný člověk narodil. Podle staré čínské astrologie rozlišujeme vodu, oheň a zemi, později pro ještě lepší rozlišení přibyl kov a dřevo.


24.1.2020 byl posledním dnem, kdy vládl svědomitý Vepř, od dnešního dne 25.1.2020 začala vláda pracovité Krysy. Vzhledem k tomu, že tento rok je Krysa pod elementem kovu, čeká nás velmi zásadní rok v oblasti práce a financí, o kterém si povíme níže. Nejprve však ještě shrneme rok, který právě skončil.

 

ROK ZEMSKÉHO VEPŘE

(5.2.2019 – 24.1.2020)


ROK 2019 se odehrál pod čínským znamením zemského VEPŘE/PRASETE. Východní pohled je narozdíl od toho našeho západního více optimističtější - toto zvíře je bráno jako velice inteligentní a vnímavé.

Důvod jejich oblíbenosti však tkví především v jejich rodinném zaměření, prvořadým zájmem je zde blaho rodiny. Čím se dále vyznačují je jejich pohodový styl života. Rok 2019 byl proto podle čínské astrologie ve znamení rodiny, rodinných vztahů , přátel a také odpočinku. Důležitější období to mohlo být pro všechny, kteří jsou narozeni ve znamení Vepře, tedy jejich rok narození je 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 (avšak pozor na špatné zařazení, pokud jste narozeni v lednu či únoru, je možné, že ještě spadáte do období PSA), a především pro ty, kteří jsou narozeni v období od 8.2.1959 – 27.1.1960, jejichž element je právě země.


Rok 2019 byl rokem nových možností a prosperity. Vepř přinesl do našich životů hojnost, plodnost ve všech směrech, úžasné možnosti a vyhlídky, nové přátele, u mnohých také novou životní cestu, která je však z pohledu budoucnosti příznivější než ta, po které šli doposud. Element ZEMĚ nám přinesl větší zájem o stravu, o přírodu, o zvířátka, zamýšleli jsme se nad svými kořeny. Tedy nejen nad kořeny svého rodu, nad svými předky, ale také nad důvodem našeho bytí zde na Zemi. Z toho důvodu se stalo i několik přírodních a pozemských katastrof, aby si lidé uvědomili, co je opravdu důležité a naučili se rozlišovat.


 

ROK KOVOVÉ KRYSY

(25.1.2020 – 10.2.2021)


Krysa, jejíž vláda začíná dnešním dnem, je znamení pracovité, průbojné, velmi společenské, je to znamení spojeno s prací a financemi. Obecně tedy můžeme říct, že nás čeká rok, který bude zaměřen především na tyto dvě oblasti. Vzhledem k tomu, že nás čeká rok krysy pod elementem kovu, což je nepracovitější typ ze všech krys, které existují, chce se po nás, abychom i my letos zamakali a nelenili.


PRÁCE


Tento rok se po nás chce zaměřit se na to, kde pracujeme, zda jsme tam šťastní, zda nás práce naplňuje a pokud ne, zamyslet se nad tím, jaké možnosti změn se nám nabízejí. Doporučuji si na tyto otázky zodpovědět hned zkraje roku, ať víme, kam dát svou energii. Dávejme ji ideálně tam, kde potřebujete, kde cítíme, že nás to může dostat někam výš, kde se nám to vyplatí v budoucnu. Protože pokud budeme dávat veškeré své síly někam, kde se jen tak plácáme a do budoucna zde stejně žádný posun či zlepšení nehrozí, zaměřme se na to, co dál.

Mnoho z nás čeká změna práce nebo pozměnění činností v práci, může se měnit kolektiv, vedení, mohou přicházet změny také v našem ohodnocení. Rok je výborný pro studium, pro jakékoli vzdělání, proto i doporučuji, pokud někdo již delší dobu nad tím uvažuje, doplnit si studium, potřebnou kvalifikaci, certifikáty a vše, co nám může být v budoucnu k užitku právě na pracovním poli. Pokud opravdu budete chtít z práce odejít, zjistěte si předem, zda máte pro novou práci opravdu veškeré pracovní vybavení a dovednosti. Neriskujte, to by se tento rok vůbec nevyplatilo. Obecně se po nás chce makat, makat a makat, ale já dodávám – makejte tam, kde víte, že to má nějaký smysl, že se Vám to teď vyplatí, že Vás to baví a naplňuje nebo že Vám to něco přináší. Pokud víte, že je Vaše povolání jen ztráta času, zaměřte se na plán. Neodcházejte, pokud si nejste jistí, neměňte práci, když ani nevíte, kam byste šli nebo tušíte, že až tak velká změna to pro Vás pracovně stejně nebude. Udělejte si plán. Učte se, pracujte na sobě, abyste pak po roce Krysy mohli rozjet to, co Vás baví či pracovat někde, kde to má pro Vás nějaký hlubší smysl a hlavně tam rádi chodíte. K tomu je tento rok skvělý. Pokud víme, kam míříme a co chceme, možnosti posunout se nám půjdou naproti. Proto i buďte trpěliví a vytrvalí, dřina se vyplatí.


FINANCE


Také jsem psala, že nás dost možná čeká změna i v platovém ohodnocení nebo obecně změna naší finanční situace. Někteří se budou muset tento rok uskromnit, přemýšlet, kam své penízky dávají, některým z nás bude finančně naděleno. Vše dle našich zásluh.LÁSKA


Láska bude tento rok také procházet změnou. Krysa je společenské zvíře, má ráda soudružnost, ráda se pohybuje mezi ostatními, a proto i my pocítíme potřebu se tento rok seznamovat a bavit se. Nezadaní budou mít větší šanci na seznámení, zadaní jedinci budou tento rok svůj vztah buď posouvat dál nebo ho ukončí úplně. Nic mezi. Kovovou krysou projdou jen ty typy vztahů, které jsou pevné a postavené na pevných základech. Ostatní vztahy mohou zažít bouři, jedincům v těchto vztazích bude ukázáno, že takhle asi ne a buď to chce velkou práci na vztahu nebo si půjde každý svou cestou.

 

SHRNUTÍ


A co se tedy ve zkratce po nás chce? Chce se po nás píle a trpělivost, tento rok máme jít do té nejtěžší práce, u které víme, že nám může přinést ovoce. Krysa souvisí s prací, financemi, ale také s jakýmkoli majetkem. Dejte však v tomto roce pozor na hromadění. Krysa má tendence šetřit a hromadit, nechávát si věci, které nejsou důležité, které jen zabírají místo a tím tak i blokuje svou životní energií. Vyhoďte vše, co skladujete a není to vůbec potřebné. Bude Vám lépe. A to doporučuji především všem krysám. Udělejte si počátkem roku velký úklid, vyhoďte vše, co není potřebné, co nenosíte, co nepoužíváte, co jen skladujete "kdyby náhodou“. Pryč s tím! Tento rok máte být nejpilnější a nejaktivnější ze všech ostatních zvířat zvěrokruhu. Takže neschovávat se doma, ale jít mezi lidi, učit se novým věcem a pracovat na svém životě. Pokud začnete, příležitosti Vám půjdou do života samy a na konci tohoto čínského roku budete už úplně jinde. 

Krásný zbytek dnešního dne!


Autor: Tereza

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page