top of page

ČTVRTEK 25.7.2019

Aktualizováno: 28. 7. 2019

▪️ "Malý chlapec byl testován psychologem. 'Čím chceš být, až vyrosteš?' zeptal se psycholog. 'Chtěl bych být doktorem nebo malířem nebo umyvačem oken!' odpověděl chlapec. Psycholog byl zmatený a zeptal se: 'Ale.. nemáš v tom ještě zcela jasno, že?' 'Proč ne? Mám v tom jasno. Chci vidět nahé ženy.' 😁 ▪️Dětské myšlení je neuvěřitelné. Je absolutně čisté, bez sebevětšího zkoumání a hledání. Dětem přijde všechno naprosto jasné a srozumitelné. Proč si to taky komplikovat?

Vrátit se v myšlenkách do svého dětství znamená přijmout lehkost řešení. Nestresovat se sáhodlouhými výpočty, ale jít za tím, co cítíte, že je to pravé. Jak vždy jednoduše říkám - rozum je fajn proto, abychom neskočili z okna. Je to výborný pomocník ve chvílích, kdy už je dobré se uklidnit a říct si: tak fajn, už dost.


A proč to píšu? Vnímejte tyto dny na plno co cítíte. Prožívejte to, odžijte si to, ale nehledejte v tom žádnou vědu. Žít znamená mávnout nad určitýma věcma rukou. Nerozebírat je, nepiplat se v nich a vyhnout se někdy zbytečnému rýpání, ke kterému máme jako dospělí tendenci. A to neznamená usmívat se 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a vše přecházet. Mávnout rukou znamená, že díky rozumu vyhodnotíme, že už stačí. Že se nebudem tvářit jako hollywoodské hvězdy, protože do smíchu nám není, ale proč si to komplikovat ještě rypáním, které v mnoha chvílích prostě nic neřeší.


Takže lehkosti zdar, užívejte dne.

Autor: Tereza

Úryvek z knihy: O dětech, Osho

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page