top of page

BÝK

Vítám Vás všechny u nového článku ze série ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU. Každý měsíc Vám přibližuji vždy jedno znamení a jeho hlavní úkoly. Dnes pokračujeme znamením BÝKA, které stojí na 2. příčce ze všech 12 znamení.2. znamení zvěrokruhu související s partnerskými vztahy, potěšením a uměleckým cítěním, kterému vládne mocná a krásná Venuše, to je znamení pod zemským elementem Býk. Mnozí Býci si ani neuvědomují, kolik uměleckého talentu se v nich skrývá, ale věřte, že ať už se jedná o zapomenutou kytaru na půdě, staré, založené básně nebo potřebu ladit podle barev, to vše vypovídá o znamení, které může na první pohled působit ostýchavě a nejistě, uvnitř nich však dřímá obrovská touha po zážitku a potěšení. Býci jsou zvláštní znamení. Na jedné straně umělci, bohémové, na straně druhé osoby, které potřebuji materiální zajištění a stabilitu, nejlépe neměnou, beze změn.Do jaké rodiny se Býk rodí?


Rodí se do období, kdy je jaro často už v plném proudu, ale pořád ještě není horko. Vítr je lehký, vzduch příjemný, paprsky sluníčka lechtavé a déšť očišťující. Býk toto vše dokáže vnímat, jeho smysly jsou ostré a on sám pozorný. Narodil se ale také do rodiny, kde se řeší od malička peníze, majetek nebo práce. Jako je Beran dobyvatel, Býk je ochranitel, střežící své území, chránící svou rodinu. A někdy tyto smysly přestává vnímat. Do popředí může jít neustálé řešení materiálna, počítání, shromažďování, pracovní úkoly a povinnosti se střídají jako na běžícím pásu.Jaký je Býk a proč dostal takové vlastnosti do vínku?


Býk dokáže být nádherně tvrdohlavý, pokud o něco usiluje, jeho vůle je pevná a neúnavná. Tuto vůli a cílevědomost dostal, aby přinesl své rodině zážitky a prožitky. Ty vnímá Býk uskutečnitelné především prostřednictvím peněz, ze kterých může koupit krásný domeček se zahradou, nádherný šperk nebo skvělou večeři v restauraci. Býk vnímá peníze jako prostředek k uskutečnění požitků. Pokud se však finance nebo majetek stanou hlavní hodnotou a skoro jedinou činností, kterou ve svém životě dělá, ušívá si na sebe Býk karmu. Jeho úkolem je naučit se užívat život. Vydělat, ale dát peníze do zážitků, nestavět je na první místo ve svém žebříčku hodnot. Protože pokud se toto bude dít, mnoho Býčků o penízky přijde nebo se stane situce, která jim ukáže ty správné hodnoty. Velice často se u těchto Býků zahleděných do majetku objevuje pak smrt někoho vedle nich – manželky, manžela, syna, dcery, bratra, sestry, a to především z důvodu onemocnění. Mnoho lidí kolem Býků, kteří mají touhu hromadit umírá na nemoci, neboť v rodině chybí láska, něha, pozornost. To je karma Býků, na kterou ale často nedoplatí přímo oni sami, ale ti vedle nich, což je to, co jim způsobí opravdovou bolest a možnost se nad svými hodnotami zamyslet.Co se tedy Býci musí naučit?


Býci nikdy nesmí hromadit, lpět na penězích ani na majetku, jinak ti okolo onemocní. Je potřeba se naučit užívat si života, být pozorný k potřebám ostatních, být velkorysý a přizpůsobivý. Býkovo minulé životy jsou často bezdětné, nebylo mu dovoleno mít děti. V tomto životě je naopak bude mít, ale objevují se zde skrze děti nevyřešené účty. Proto je Býk obdařen trpělivostí, která mu pomůže překonat krize ve výchově pramenící z nepochopení dušiček, které se mu narodí. Býkům nezbývá nic jiného než přijmout své děti takové jaké jsou a poskytnout jim domov plný lásky a porozumění.


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page