top of page

AKTUÁLNÍ PLANETÁRNÍ DĚNÍ


Dnes se nám skoro po měsíci přesouvá planeta Merkur do přímého směru. Merkur je planeta komunikace a aktivit a pokud couvá, má to dopad právě na tyto dvě oblasti. Drhnou domluvy, dochází často k domněnkám, očekáváním, častější jsou neporozumění a špatné pochopení se navzájem. Při retrográdu Merkura máme pocit, že nic nefunguje tak, jak má. Ztrácí se věci, zapomínáme, zaspáváme nebo naopak i nemůžeme v noci spát. Časté je chození pozdě, zádrhele na cestách a čekání.

Tato planeta se dnes ale rozjíždí přímým směrem, tudíž by se mělo vše chaotické vracet zpět do pořádku a urovnávat se. Typické jsou právě ony rozjezdy, takže to, kde jsme vyčkávali se může opět pohnout. Ne však úplně. Jak už jsem psala v několika článcích, ve zpětném chodu aktuálně couvá ještě několik planet, přesněji Jupiter, Saturn, Pluto a v pátek se přidá ještě Neptun, tudíž úplná otočka a změna přijde až od října. Na plnou transformaci a změnu v našich životech si budeme muset ještě chvíli počkat. Nicméně tlak, který tyto planety přinášejí můžeme velmi dobře cítit již teď. Dochází už teď k velkým obratům, u kterých tušíme, že nejsou jen tak. U mnoha lidí v životě to teď pravidelně bouchá, čistí se vzduch a odstraňuje se to, co v jejich životě již nemá dál pokračovat. Ta tíha rozhodnout se jak dál však může být náročná.


Aktuálně má na nás ještě velký vliv zítřejší Úplněk v Kozorohu, který proběhne po půl 9 večerní. Kozoroh jako 10. znamení přináší témata práce, času, uzemnění a stability. Zaměřujeme se na to, jak pracujeme, kde se vidíme dál pracovně, co chceme vylepšovat na své práci, zda ji nechat tak jak je, nebo úplně pozměnit. Pracovně může docházet ke změnám. Dále probíhá naší myslí téma času – jak ho trávíme a zda ho máme dobře zorganizovaný, a v neposlední řadě je aktuálním tématem naše stabilita. Cítíme se jistě? Stabilně? Tak, že nás nic nerozhází. Protože pokud ne, měli bychom se právě zamyslet nad tím, jak svůj život více stabilizovat a „uklidnit“. S Úplňkem se zaměřme na očistu svého života. Odstraňme to, co nefunguje a už dál v našem životě nepotřebujeme. Rozhodněme se pro to, abychom žili dobře. Abychom se cítili dobře. Kozoroh působí tělesně na zuby, kosti, nehty a klouby. Působí nejvíce na Kozorohy a protilehlé Raky. Právě tyto dvě znamení by se nejvíce měli zamyslet nad svým dalším směřováním.


Heslo těchto dnů by pro nás všechny mělo být: „vím kam mířím a také proč to dělám.“

Užijte si dnešní den a zítra u úplňkového článku! Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page