top of page

AKUÁLNÍ DNY (Lammas)


Užívejme si aktuálních dnů. Na nic netlačme, nic nechtějme přehnaně řešit a kontrolovat. Uspokojivý výsledek by to pravděpodobně při aktuálních konstelacích stejně nepřineslo. Přichází období sklizně, čas radosti z předešle odvedené práce a vděčnost za to, co se urodilo i neurodilo. Doba oslav, radovánek a nicnedělání. Zasloužený odpočinek po práci. Právě teď se máme učit být v klidu. Tlačení by všemu jen uškodilo. Období zhodnocování toho jak jsme zaseli, přijde, ale aktuální dny máme jen být.

Srpen, numerologicky pod číslem osm, je spojen se sklizní. Vše co jsme v uplynulých měsících zaseli, to aktuálně sklízíme, uvědomujeme si, že teď už je plno toho rozběhlého a nemá cenu do tohoto procesu zasahovat. Ne náhodou začíná tento měsíc oslavou Lammas nebo také pro nás známějším názvem Dožínky, které představují dobu žní. Sklízíme zaseté plody a jsme vděční za to, co se urodilo.


Jak se však začne měsíc překlánět do druhé poloviny roku, probíhající situace nás povedou k tomu obrátit se zpět a celý rok zhodnotit, podívat se na to, co všechno máme za sebou. Jako hospodář, který zhodnocuje, jak na jaře zasel a zda to pro něj bylo přínosné. Pokud ano, zasít takto znovu, pokud ne, je dobré změnit taktiku. Pokud jsme se svým životem nespokojeni, je druhá polovina srpna ideální čas na to začít dělat věci jinak.


Planetárně je poměrně silné působení Jupiteru, planety štěstí a hojnosti, který jede již nějaký ten pátek ve zpětném chodu. Budeme s vrcholem srpna měnit své postoje, protože je možné, že nemusí být do našeho dalšího života přínosnými. Dříve možná byly, ale nyní už nám neslouží. Pokud proto víte, že máte začít cvičit, ale pořád to neděláte, je dobré přijít s jinou metodou a místo toho, abyste se nutili jít každý večer běhat, domluvte se s kamarádkou a spojte příjemné s užitečným – začněte chodit cvičit spolu. Taktéž pokud jste jeli celou dobu v tom, že nejdříve práce a pak zábava, tedy nejdříve musím vyprat, vyžehlit, uvařit, uklidit a pak si můžu jít lehnout, zkuste tento pohled otočit a nastavit si to jinak. Držet se starých postupů a názorů by nám aktuálně jen uškodilo. Do října máme možnost změnit své postoje, vzorce a nastavení po dobrém, potom k tomu můžeme být vlivem okolností donuceni. Svět se mění a my musíme s ním.


Teď však užívejte. Nechte čas a vše okolo plynout. Nekontrolujte a nezasahujte. Těšte se z plodů své práce. Nová setba s vrcholem srpna a počátkem září znovu začne, ale její čas ještě nepřišel. Teď je období odpočinku.Užívejte si aktuální dny, těším se zítra u karet!

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page