top of page

CHIRON V BERANU v přímém směru ( 13.12.2019 - 04:47 hodin)

Krásný páteční den! Dnes si napíšeme něco málo o planetce Chiron, která se dnes ráno rozjela přímým směrem ve znamení Berana. Tato planeta není v horoskopech příliš výrazná, pokud není nějak zvláštně postavená, proto může být často zbytečně opomíjená. Osobně s ní při sezeních ale pracuji pokaždé, protože i přesto, že není výrazná, má na majitele horoskopu vždy nějaký vliv a je dobré vědět, v jakém smyslu.

Tato planeta se jmenuje CHIRON nebo také CHEIRON a v astrologii je nazývána planetou zraněného léčitele. Proč? Chiron se totiž narodil ze spojení boha Krona a víly Philyry. Ta ale Krona nechtěla a proměnila se v kobylu, aby ji Kron nenašel. Ten ji však našel a svedl. A narodil se Chiron - jako kentaur, tedy lidská bytost, ale od pasu dolů vypadající jako kůň. Jeho matka k němu pocítila odpor pro jeho vzhled a hned po porodu ho zavrhla. Chiron tak byl emocionálně zraněn a to hned několikrát. Byl odmítnut svou matkou, cítil se nemilovaný a opuštěný a pravděpodobně ani nikdy nepoznal svého otce Krona. Od tohoto celého příběhu se ale odvíjí celá jeho role a symbol. Chiron je totiž planeta, která ukazuje v horoskopu na fyzická a emocionální zranění, ukazuje, kde jsme byli zraněni, zklamáni, čím a od koho se cítíme ukřivdění a zrazení.

Cheiron je něco jako naše tříska


Když jsem se dříve hodně zajímala o mytologické příběhy každé planety a zajímala jsem se o to, jak na nás každá planeta obecně působí, líbilo se mi a v hlavě mi zůstalo přirovnání, že Cheiron je něco jako naše tříska. Není už po letech vidět, ale pokud se nevydá, je v nás. A my máme dvě možnosti. Buď ji budeme chtít vyndat, protože k nám nepatří nebo ji budeme přehlížet, dělat, že není a zaobalíme ji, aby nám neotravovala život. Nádherným příkladem tohoto směru, když děláme, že třísku v sobě nemáme je farmaceutický průmysl. Něco nás bolí a místo toho abychom hledali opravdovou příčinu, zaplácáváme své tělo léky, bereme si Ibalgin, ten růžový bonbonek, který nás hodí do růžového nevědomí. Ale do důsledku vlastně nic neléčí.


Cheiron je to samé. Buď se na své zranění podíváme a budeme chtít třísku vyndat, nebo ji necháme v sobě, ale pak se nesmíme divit, že nám tam nejen utíká energie, ale cítíme tam i jistou prázdnotu.CO PRO NÁS TOTO OBDOBÍ (13.12.2019 - 15.4.2027)

ZNAMENÁ?


A co tedy znamená Chiron v Beranu? V této konstelaci se zastavíme až do 15.4 2027, a to do našich životů přináší zásadní otázky týkající se našeho POSLÁNÍ, důvodu naší EXISTENCE, ale také SEBEVĚDOMÍ a SEBEJISTOTU. S těmito konstelacemi budou zasaženi především Berani a ti, komu stojí Chiron v Beranu, protože pro ně nastává zesílené 7 leté hledání v oblasti jejich poslání.


Měli by si proto položit tyto otázky:


Kdo jsem?
Proč jsem tady?
Co je vůbec mé životní poslání?

Špatně tyto dny může být právě Beranům nebo všem, kdo mají svého Chirona v Beranu a jejich tříska je v nich stále. Nenalezli ještě své poslání. Je potřeba přijít na to, co je mým posláním, kam mám ve svém životě směřovat, co mám dělat za práci, kdo vůbec jsem? Baví mě to nebo to. Chtěla bych bydlet tady nebo tady? A vím vůbec o svých talentech? Využívám je? Protože tato tříska je negativní v tom, že zastiňuje celou osobnost. Vždycky jsem si u svých klientů, kteří mají silně v horoskopu Chirona v Beranu všimla, že vůbec neznají svůj směr, svou cestu a tím tak sami sebe. Skákají od jednoho ke druhému, jak v partnerství, tak pracovně, neví, kam se mají vrtnout a kolikrát jsou to právě ti klienti, které mám v poradně každé dva měsíce a na telefonu každý týden. Nedokážou se sami rozhodnout a když už to udělají, je to spíše katastrofa. Proto je hodně důležité, aby začali hledat, kdy a kdo jim udělal madlajs v jejich životní cestě. Mohl za to rozvod rodičů, autoritativní rodič či profesor, který jim sebral sebedůvěru? Je však důležité mít stále na mysli, že situace, která se stala, pouze zaktivovala člověku jeho téma, se kterým sem na Zem šel, protože dost možná už toto téma mu dělalo problém v minulých životech. A připomínám, že tohle je pouze extrémní typ příkladu, u těch, kteří ho mají Chirona silně zasaženého. Výborným příkladem, který své poslání, zdá se, že naplnil, byl například C.G.Jung, výborný psychoanalytik, který zasvětil svůj život psychologii a snažil se o pochopení lidské psychiky skrze sny, umění, mytologii, náboženství a filosofii.


Takže Berani a Vy všichni, kdo máte Chirona v Beranu, taktéž Raci, Váhy a Kozorozi, dále Vy, narození v letech 1968 a 1969 - máte před sebou 7 leté období, které Vás může vést k nalezení sami sebe, ale bude důležité neskákat od jednoho ke druhému jak to někdy děláte, ale pořádně se zamyslet, jestli směrem, kterým jdete, jdete správně a co je vůbec Vaším posláním. Co je to Vaše. A jestli nevíte, tak se mi ozvěte.


Krásné víkendové dny,

Autor: Tereza


 

ROČNÍKY CHEIRONA V BERANU:

1.4.1968 – 18.10.1968, 31.1.1969 – 28.5.1976, 14.10.1976 – 28.3.1977, 17.4.2018 - 26.9.2018, 18.2.2019 - 15.4.2027.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page