top of page

CO SE DĚJE NA OBLOZE A TÍM TAK V NAŠICH ŽIVOTECH?


CO SE DĚJE NA OBLOZE? Vy, kdo se zajímáte o duchovno, astrologii či téma seberozvoje, jste možná zde na facebooku nebo různě po internetu narazili na články o aktuálních energetických vlivech. Na mě to skákalo snad ze všech stran, o to mě více mrzelo, že Vám také nemohu sdílet svůj pohled na to, jak to celé vidím a cítím já. Každé letní měsíce, červen, červenec a srpen, mám v poradně úplně nabito a je pro mne těžší sdílet Vám něco ze světa hvězd zde na facebook nebo na stránky. Takže se většinou zmůžu jen na sdílení citátů a starších článků. Pomalu už nám ale začíná září, takže budu doufat, že mé články s astrologickými předpověďmi budou častější. :-) Nicméně.. co se děje teď...


To, že jsou energie vychýlené a dosti silné asi úplně rozvádět nemusím. Poslouchám to celé léto každý den v poradně, ale i ze zpětných vazeb od Vás zde na stránkách, za což Vám velmi děkuji. Červenec a srpen jsou velmi těžké, energeticky náročné měsíce, kdy se láme opravdová polovina roku a přichází zúčtování našich činů a skutků. Tento rok plyne pod vedením kreativní, ale někdy příliš rozmařilé a nepřemýšlivé Císařovny(3) a pod nekompromisním, avšak již smířeným Viselcem(12).

(Více o tomto roce se dočete zde).


Právě srpen bývá měsícem, kdy nastupuje, v tomto případě, vláda Viselce, který nás vede k pochopení a smíření se s tím co je. Nepomůže nám brečet, vztekat se, ani dělat unáhlené závěry. Musíme si vše prožít do hloubky, cítit až do morku kostí, a sníst to, co jsme nadrobili. Jiná cesta nevede. Jakmile sklopíme hlavu, padneme koleny k zemi a pokorně se vzdáme, přijde opět vliv Císařovny, která nám jako symbol matičky Země a maminky a ochránkyně, utře slzy, podá ruku a my zase půjdeme dál. Tentokrát však pokorněji a vědoměji. Možná, s nadsázkou řečeno, budeme lehčí o partnery, domy, práci, nebo o své předvědčení a víru.. Bohatší však o to nejdůležitější. Budeme zase více chápat a více si uvědomovat, jak je život, i přes to všechno vlastně krásný. Viselec je ukončení jedné etapy, ukončení toho, co nemá fungovat, přináší nám mnohem uvědomělejší a v některých věcech zralejší postoj. Varování ukončit to, kde máme být, přišlo již minulý rok, tento rok nás s energií nekompromisně vede od všeho, kde nemáme být. Boj celou situaci pouze zhorší.1) První mé doporučení je tedy tyto dny, toto období nebojovat.


A tím neříkám, abyste s sebou nechali vláčet, vůbec ne. Vy se teď máte sebrat, jako Viselec se podívat na celou věc z jiného úhlu, abyste dokázali porozumět, kam Vás tohle celé vlastně vede. Protože ti nahoře to nedělají, aby Vám ublížili nebo aby se smáli Vašemu „neštěstí“. Naopak.. ti nahoře dobře ví, co na Vás čeká za další zatáčkou a musí Vás na vše již dopředu připravit. To, že Vy nevidíte co Vás čeká a hudrujete nad tím, proč je osud tak krutý a nespravedlivý, si celou věc jen ztěžujete. Pouze sami sobě. Takže v tomto případě boj stranou. Snažte se o vyvážení, o pochopení toho, co se Vám děje a proč se to asi děje. Dívejte se na to všechno z vysoké hory.


I v týdenních předpovědích se nám během léta prolínala pořád 2 stejná témata. Umění se radovat a nechat plynout. Není to náhoda, nic jiného se v tomto období, ať jste prožívali nebo stále prožíváte cokoli, dělat nedalo. Celé nás to vede k již zmíněnému smíření a puštění. To však již pomalu končí, protože opravdu hodně z nás, co poslouchám, se konečně pustilo a nechalo věci se dít. A to je to, k čemu jsme se měli dostat, ideálně do těchto dnů. S koncem srpna totiž přichází opět akce a realizace. Teď se po nás chce jednat, stavět to, co se zbořilo, ale tentokrát již na pevných a reálných základech.
ASTROLOGICKY


Když se podíváme do astrologického světa, zde jsme byli letní měsíce pod nadvládou vodního Raka a ohnivého Lva. Rak, působící v červenci, je domov, bydlení, matka, rodina, ženství. Lev, který vládne nyní, je o radosti, hravosti, snech, přáních a dětech. Tento měsíc jsme se měli zaměřit na úžasnou dětskou naivitu a čistotu, na dětský smích, na sny, které jsme měli jako děti, na dětství. Někdy jsme cítili, a ještě s doznívajícím Lvem stále cítíme záplavu ohně, potřebu bouchnout do stolu, na vše se vykašlat. Se Lvem jsou to vždy silné emoce, které se mění z minuty na minutu. Narozdíl od Raka nám ale Lev dává sílu ukončit to, kde nechceme být, seknout tam, kde jsme měli seknout už dávno, ale neodhodlali jsme se. Lev znamená také sílu a vytrvalost, rozhodnost, velký náboj energie a odvahu.


Od pátka Lev končí, vládu přebírá Panna, která chce věci realizovat. Ne snít, ale žít. Budeme od konce týdne čím dál tím více vedeni k plánování, organizaci a systému. Měli bychom si projít všechny účty, složenky, cenné papíry, tam, kde hrozí nějaká lhůta a termín. Je dobré mít vše tyto dny pod kontrolou. Rozhodnutí, která v sobě máme, dokážeme s Pannou více zvážit ze všech stran, hrozí tak menší riziko "špatných rozhodnutí", neboť Panna je puntičkář a perefekcionista, neskáče tam, kde neví co ji čeká. Což nás ale na druhou stranu může zase zbrzdit a hodit zpět do pohodlného "vyčkávání".


Ten, kdo tady ale způsobuje přímo každou chvíli bouchající bomby není ani Slunce v Panně, ani ve Lvu. Toto vše mají na starosti mnohem silnější planety, a timi jsou planety Uran, Jupiter, Pluto a Cheirón. Všechny jsou aktuálně v retrogradním chodu (kromě Jupitera, teď už jede opět přímým směrem), tedy couvají a vracejí se zpět. To přesně nese ty situace, které kdy nám vše padá pod rukama, naše víra může být v troskách, taktéž náš celkový pohled na život. Pojďme se podívat, proč, kám nás to vede.URAN - planeta změn (retrográd 12.8.2019 - 1.1.2020)


Uran jako planeta změny, všeho nečekaného a nového se nám otočila nedávno, 12.8. a couvá v zemském Býku. Retrogradita Uranu je vždy velkou zkouškou, a to nejen v pracovní, finanční a bytové oblasti jako je tomu u Býka, ale i obecně ve vztazích a naší trpělivosti, která právě možná jede z posledního. Otočení této planety přináší vždy takové menší drama. Máme problém sami se sebou, máme problém se všemi a se vším a vlastně nevíme proč. Už je toho prostě moc. Vnitřně se můžeme cítit absolutně nestabilně a nejistě. Býk je totiž jistota, avšak ta je aktuálně zahalena stínem, tudíž zažíváme situace, které nás podle těchto energií mají vykolejit, nadzvednout ze židle, utápět v nejistotách.


Nejvíce tím budou trpět Býci. Ty mohou zažívat velké pracovní, ale i finanční změny, problémy s bydlením, nějakým majetkem, pocity nestability. Vzhledem k tomu, že je Uran ve zpětném chodu až do konce roku, Býci by si měli dobře hlídat veškeré cennosti. Taktéž je to jejich otočka za hodnotami a prioritami - čemu vlastně věří a jaký mají svůj žebříček hodnot. Ten se může v toto období otřásat v základech.JUPITER - planeta štěstí (retrográd 10.4. - 10.8.2019)


Do toho se nám dál přidal Jupiter, planeta štěstí a hojnosti. Ta se dala do couvání od dubna a tím tak na nás všechny hodila silnou, šedou mlhu v podobě zbourání všech našich snů a přání, naše představy se rozplynuly jako mávnutím proutku. Zaplavil nás pocit, že nám teď není přáno, že to stojí všechno proti nám. Je to však naopak. Jupiter je planeta rozjezdu a pokud couvá, máme ve svém přemýšlení couvat i my. Nedělat unáhlená rozhodnutí, více než na budoucnost se zaměřit na minulost a přítomnost, více než koukat na to, co se děje venku, pozorovat co se děje vevnitř. Právě Jupiter v nás vyvolal pocit, že pokud něco chceme, asi budeme muset pěkně máknout, pocit, že zadarmo to nebude.


Nejvíce byli ovlivněni Střelci. Střelcům se mohlo vše zbourat, cítili nejistotu, nestabilitu, štěstí tentokrát nestálo při nich, proto měli pocit, že už nemůžou, že je to "nespravedlivé". Planeta se již ale vrátila opět do přímého směru, takže Střelcům se opět podaří, situace se vyjasní, neboť štěstí už je zase na jejich straně.PLUTO - nevědomí, podsvětí (retrográd 24.4. - 3.10.2019)


Planeta tajemství a nevědomí Pluto stojí od dubna ještě do 3.10. v Kozorohu, a opět v retrográdu a to znamená, že je nám díky jejímu vlivu posvíceno na všechno, co děláme špatně, kde jsme si to ne moc dobře nastavili, kde opakujeme stále a ty stejné chyby, kde by bylo dobré přehodnotit. Přesně tato planeta má "za vinu" situace, které jsou pro nás těžké, náročné, každému dle jeho libosti. Jsou to totiž situace, které neumíme zvládat. Až se 3.10. planeta rozjede opět dopředu, oddechneme si. Tak jako jsme si oddechli před týdnem s Jupiterem.


Nejvíce jsou touto planetou a jejím výše zmíněným tématem zasaženi Kozorozi. Děje se jim přesně ten typ situací, které neumějí zvládat, mají z nich strach. Je dobré se zaměřit na to, co to je a svůj postoj k tomu celému změnit.CHEIRÓN - zraněný léčitel (retrográd 9.7. - 13.12.2019)


Tato planeta ukazuje naše bolístky, dětská zranění, místa, která nás stále ještě po těch letech bolí a tíží a která tak úpěnlivě skrýváme před ostatními. Nedej bože, aby nám je někdo neodkryl. Tato planeta stojí od dubna v ohnivém Beranu, což symbolizuje znovuzrození, nalezení sám sebe. To by bylo hezké, ale tato planeta se od začátku července taktéž jako výše zmíněné planety vydala zpětným chodem, což zapříčnilo, že se bráníme všemu, co souvisí s naším zraněným já, a jak jinak než dle Berana - ohněm. Kopeme, řveme, mlátíme, tvrdohlavě si stojíme za svým, nechceme připustit bolesti, děláme všechno pro to, aby nám náhodou někdo neprovedl to, co jsme zažili v dětství. Někdo zažíval hojně pocit bezmoci - proto bude až do poloviny prosince zažívat ten samý pocit. Někdo byl svědkem neustálých hádek a vybudoval si v sobě bojovný postoj - také až do poloviny prosince zažije situace, kde bude opět chtít bojovat. I za předpokladu, že tentokrát již nemusí. Cheirón posvicuje na naše špatné postoje a návyky. Jaké to jsou? Jaký náš aktuální postoj nám kazí naše vztahy. Ne postoj druhých, to nezkoumejme, koukněme na sebe. Jaký je ten NÁŠ, který toto celé přitahuje. Právě Beran je teď zodpovědný za naše emoce, který bouchají o sto šest a velmi rychle se mění, a to může kolikrát celou situaci ještě více zhoršit. Není dobré tyto pocity v sobě zadusit, ale objevit příčinu.


Nejvíce budou svými emocemi zasaženi Berani. Budou se vytahovat jejich bolístky z dětství, nezpracovaná témata, ale na druhou stranu se mohou cítit i nejšťastnější na světě. Přijdou emoce, které dosud nikdy nepoznali. Když radost, tak pořádná, když vztek, tak taky pořádný. :)


 

Přátelé a to je všechno. Snažila jsem se Vám v kostce shrnout aktuální vlivy rozbouřených planet a možná Vám tím jen připomenout, že pokud prožíváte ve svých životech obrovskou bouři, nejste v tom sami. Planety jsou opravdu transformačně postaveny, podobně jako minulý rok, akorát s tou vyjímkou, že teď už je to jen taková dodělávka, kdy se po nás chce rozhodnutí jak to celé dál pojedem. A dobrá zpráva na konec - vliv těchto energií již postupně polevuje, tu nejhorší část roku již máme za sebou. :))


Autor: Tereza


コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page