top of page

DNY POD VLIVEM HVĚZDY SIRIUS (4.7. - 8.7.)


V astrologii jsme ovlivněni nejen planetami, ale i stálicemi, které mají v našich horoskopech poměrně velkou sílu. Tyto stálice nebo-li hvězdy mají různou „povahu“. Některé přinášejí štěstí, úspěch, moc či peníze, jiné dávají do vínku smůlu nebo i nedobrou povahu. Pokud máme v horoskopu některou z hvězd silně umístěnou, ovlivňuje náš horoskop, potažmo naší povahu, štěstí v životě a celý náš osud.

Aktuálně jedna ze stálic, která má poměrně silnou váhu, se včera spojila se Sluncem. Vznikla konjunkce a až do soboty 8.7. budeme pod tímto vesmírným vlivem.


Hvězda se jmenuje Sirius a přezdívá se jí psí hvězda. Její síla svitu je tak silná, že patří k nejjasnějším hvězdám na obloze, podle které se dříve orientovalo mnoho kmenů a národů. V dřívějších dobách, především ve starém Egyptě, byla tato hvězda velmi důležitá. Tamním obyvatelům celý rok pomáhala v otázkách setby a sklizně. Když bylo Slunce v konjunkci se Siriem, řeka Nil stoupala, byl to tedy vhodný čas pro zavlažování zasazených plodin.


Slunce symbolizovalo život, teplou, světelnou energii, Sirius energii noční, duševní. Spojení těchto dvou objektů proto také otevíralo možnost propojit se se svým nitrem, se svou duší, protože její energie pomohla se zvnitřnit a být v plné pozornosti ke své duši. Tedy nejen při sklizni byl její vliv důležitý, ale i při zásadních ročních obřadech či duchovních zasvěceních.VÝZNAM KONJUNKCE

MEZI SLUNCEM A SIRIEM


Pro nás tyto dny otevírá Sirius možnost propojit se více se svým vnitřním světem. Laicky řečeno úplně jednoduše možnost být sami sebou a naplno se smět dotknout svých opravdových pocitů a potřeb. Jsou to dny, které nám dávají příležitost být v rámci sami sebe a svého života upřímní.


Ten kdo bude chtít, může Sirius posloužit i pracovně, neboť otevírá nové nápady, inovátorské myšlenky – tedy jak něco vylepšit, zkvalitnit či rozšířit. Nejvíce nám však její energie říká, že nic není nemožné.

A proto bych i na konec článku ráda použila známý citát od mé oblíbené Eleanor Roosvelt, která jednou řekla:

„svět patří těm, kteří věří v krásu svých snů.“

Tak nezapomeňte věřit.. nic není nemožné.Autor: Tereza

Autor obrazu: Brenda Hoffman

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page