top of page

KVĚTEN 2019

Pátý měsíc v roce KVĚTEN platí od nepaměti za měsíc lásky, veselí a romantiky. Už jeho název květen pochází od slova kvést, původně máj. Květen je období oslavující partnerství a přátelství, je to měsíc, který přináší příval energie a radosti. Už od 13. století je měsíc květen spojen s lidovými oslavami, např. stavění májek nebo pálení čarodějnic. 1. května je také slaven mezinárodní svátek práce a druhou květnovou neděli se slaví svátek matek.


Když se na měsíc podíváme numerologicky, můžeme odhalit, proč se říká, abychom se nehrnuli v květnu do manželství. Číslo 5 znamená svobodu, volnost a nezávislost, není to úplně energie, která by stála na jednom místě. Naopak. O květnovém měsíci je známo, že je pohyblivý, vše se probouzí, lidé mají úsměv na tváři, svět začíná opět vzkvétat. Ze základních čísel je 5 tou nejdynamičtější číslicí. Její podstatou je změna, neustálý pohyb, impulzivita a energie. Proto je i květen často měsícem změny a měnění.


Karta pod číslem pět se jmenuje VELEKNĚZ, který je průkopníkem v přijímání zkoušek a výzev, s nimiž se máme vypořádat, abychom mohli růst a dále se vyvíjet. Tento měsíc je o naučení se přijmout životní výzvy a přitom nezapomínat, že je podstupujeme a přijímáme hlavně kvůli tomu, abychom se zdokonalili. Květen nás prověří v naší víře, a to tento měsíc především prostřednictvím naší vlastní rodiny. RODINA bude totiž hlavním tématem měsíce, kde budeme měnit a přitom získávat vzory a podněty k duchovnímu životu. Současně nás aktuální řešení v rodině povede k zocelení osobnosti a získané zkušenosti nás posunou dál. Nezavírejte se tak před problémy, které možná vyplují na povrch, ale jděte jim naproti. Stále je lepší řešit problémy hned, než před nimi utíkat a čekat až Vás v budoucnu dostihnou. Velekněz je silná důvěra, kterou když budeme mít, můžeme se v tomto měsíci velice rychle posunout dál.


Planetárně se měsíc Květen nachází pod dvěmi hlavními znameními, a to zemským Býkem a vzdušnýma Blížencema. Býk směřuje k řešení rodiny, bydlení a práce. Blíženci, kteří na nás zapůsobí od 20.5. otevřou téma komunikace, vzdělávání a cestování. Což potvrzuje i planeta Merkur, která souvisí s aktivitami a komunikací a která stojí aktuálně pod Býkem a pak se taktéž jako Slunce přesune do znamení Blíženců. Láska souvisí tento měsíc s Venuší ve znamení Berana, která nám pomůže rozhodnout se a udělat jasný závěr právě v oblasti partnerství a lásky. Až se pak 15.5. přesuně do Býka, je možné, že se bude partersky řešit majetek, finance a bydlení. Tyto témata již otevřelo květnové Novoluní v Býku, o Úplňku 18.5. se do těchto témat vnese větší jasno. A jelikož bude Měsíc působit ve Štíru, otevře se nově téma sexuality, ale také emocí a manipulace. Je také potřeba dodat, že Mars, tedy naše energie, ale i způsob jakým bojujeme a jsme iniciativní, stojí do 16.5. ve znamení Blíženců. Naše energie je roztěkaná, chvilkami jsme velice akční, a za hodinu padáme únavou. Nemáme se ani náladu hádat, raději nad vším mávneme rukou a svou energii dáme do něčeho, co má pro nás větší smysl. 16.5. se pak Mars přesune do Raka. Dá se očekávat, že budeme plačtiví, více zranitelní a taktéž urážliví. Je potřeba se v tomto období naučit nebrat tolik osobně a nerozebírat věci, které nejsou až tak podstatné. 

BERAN


Berani budou tento měsíc ukončovat, ale zároveň začínat. Květen pro ně bude velice zvláštní měsíc. Jako kdyby věděli co mají dělat, ale nechtěli to udělat nebo jim v novému kroku něco bránilo. Karty mi zde ukazují na možnou výpověď z práce nebo odchod z práce či nějakým způsobem ukončení v oblasti práce. Láska bude tento měsíc jen vzkvétat, ale je možné, že ne přímo ve vtahu v jakém Berani jsou, ale mimopartnersky. Berani se budou zamilovávat, ale zase rychle odmilovávat. Neměli by tento měsíc jednat unáhleně a vše si dobře promyslet. Berani jako ostatní znamení budou přestavovat, zkrášlovat či měnit svá obydlí. Beranům se tento měsíc otevře téma minulých životů.BÝK


Pro Býky je měsíc květen důležitý. Budou se učit stát si za svým názorem, ale tak, aby nepůsobili namyšleně a povýšeně. Budou se muset naučit vyjadřovat to co chtějí se slušností a respektem k druhým, zároveň však pevně a jistě. Karty ukazují, že Býci budou tento měsíc mít někdy pocit, jako kdyby byli mezi mlýnskými kameny. Že ať udělají to nebo to, tak to nepřinese nic dobrého. Dříve si něco špatně nastavili, a teď se to těžko mění. Nicméně bude potřeba přehodnotit své názory a postoje, a to v mnoha ohledech (práce, vztahy s partnerem, ale i s okolím). Pozor na možné konflikty se sousedy, příbuznými nebo druhými lidmi, především na sklon hádat se kvůli vlastním názorům.


BLÍŽENCI


Vzdušné znamení Blíženců bude tento měsíc řešit především vlastní citový zmatek. Karty ukazují, že po něčem/někom touží, ale nejde to. Nebo je aktuálně jejich vztah na bodu mrazu. Něco stojí v cestě. U někoho budou tyto pocity z důvodu toho, že není na vztah ještě pořádně připraven, někdo zase čeká na někoho, kdo ale o vztah nestojí, jiný Blíženec zase sám není připraven být ve vztahu v pohodě. Něco tomu brání. Blíženci si musí srovnat své priority, uvědomit svou hodnotu. Nyní je čas věnovat se pouze a jen sám sobě. Pracovat na sobě, bavit se, ale nelpět na tom, jestli někoho budou mít nebo ne. Okolo tohoto tématu se bude točit celý měsíc. Od poloviny května se může pro některé Blížence vylepšit finanční situace. Karty ukazují na dobrou pracovní nabídku nebo ušetření financí. Úplněk 18.5. bude pro Blížence důležitý v oblasti spolupracovníků a lidí kolem nich. Tato konstelace možná posvítí na to, co dál.


RAK


Raci, u Vás mi karty ukazují na měsíc práce, vydělávání peněz, ale také občasné únavy a zpomalení organismu. Je možné, že si toho na sebe nakládáte příliš mnoho a Vaše tělo takové tempo nestíhá. Je proto důležité myslet ve volných chvílích na odpočinek a nepřetěžovat se tolik. V něčem se také nemusíte cítit dobře. Vypadla mi u Vás karta Měsíce, která symbolizuje proměnlivost nálad, ale i vnitřní chmury a zmatek. Jako kdybyste nebyli někde spokojení, ale cítili, že ještě nepřišel čas na změnu. Nicméně karta Blázen, která vypadává dál ukazuje na nový začátek. Ten Vás čeká, ale ještě je potřeba odžít si to, kde jste nyní. V sobě však již máte důvěru v to, že Vás čeká něco nového. Něco, na co se těšíte, ale zároveň na změnu ještě nejste připraveni. Od 16.5. stojí planeta Mars ve Vašem znamení, což značí velký příval energie, ale také výplavu emocí. Úplněk 18.5. vnese větší jasno do partnerství.


LEV


Pro Lvy si osud přichystal příznivé vyhlídky, které se týkají dobrého rozhodnutí, které v nedávné době udělali. Karty ukazují na úspěch. Avšak průběh, který se rozhodnutí týká nemusí být zatím pozitivní, naopak. Hrozí nepochopení od okolí či problémy spojené s člověkem, kterého se rozhodnutí týká. Bude potřeba dobře volit, co komu říkáte a komu ze svého okolí věříte. Hrozí zde riziko pomluv a falešných přátel. Květen také bude horší co se týká financí. Bude možná potřeba se uskromnit, přemýšlet nad tím, jak peníze vkládáte. Avšak nabízí se zde u Vás dobrá pracovní nabídka. Úplněk 18.5. pak vnee jasněji do oblasti bydlení. Je možná přestavba, rekonstrukce či řešení právě v této oblasti. Černá luna u Vás může negativně zapůsobit v oblasti majetku či něčeho důležitého co vlastníte ještě s další osobou. Bude potřeba v tomto měsíci zvažovat snad ve všech směrech. Nedělejte unáhlené závěry, vše si dobře promyslete.


PANNA


Panny, poměrně pěkné karty Vám vypadly na měsíc květen. Až na jednu. Ta ukazuje, že v květnu možná budete tápat, zda to, co žijete je pravdivé, neboť jejím symbolem je útěk před pravdou, možná i uzavření se sám do sebe nebo nalhávání si něčeho, co není pravdivé. Nicméně to nemíníte řešit. Buď se Vám nechce nebo Vám to nepřijde důležité. Květen jinak bude o práci a dobrých vyhlídkách a také celkem harmonickém vztahu. Astrologicky pak u Vás květen bude o učení se, vzdělávání či čtení nebo návštěvě nějakých vzdělávacích přednášek či seminářů. Mars, planeta energie a iniciativy ukazuje na touhu prosadit se, ukázat, co ve Vás je. Je dobré chodit tento měsíc hodně do společnosti a nezavírat se doma. I když mi přijde, že podle karet i planet se Vám buď nebude chtít nebo se objeví situace, které Vám to úplně nedopřejí.


VÁHY


Vás Váhy čeká měsíc o nových možnostech, příležitostech či nabídek. Budete mít možnost si více užívat, cestovat nebo objevovat. Karty také ukazují, že budete tento měsíc pod vládou nějaké ženy nebo v blízkosti ženy, která má vyšší postavení. Může to být šéfová v práci, matka, babička nebo jednoduše nějaká žena, která na vás bude mít tento měsíc velký vliv. Chvilkami to můžete vnímat negativně, ale i ona Vám přináší nějakou informaci – vnímám, že díky ní můžete ještě více odhalit sami sebe, část sebe, kterou ještě příliš neznáte. Páže mečů pak ukazuje na nové aktivity, činnosti, myšlenky, jednoduše budete tento měsíc neustále v pohybu. Černá luna pak může otevřít téma práce. Bude potřeba být k sobě upřímní, zda to, co zrovna děláte Vás baví a pokud ne, hledat možnosti, jak situaci vyřešit. Nenechat se využívat a pracovat i na svém životním tempu.


ŠTÍR


Květen bude pro vodní znamení Štíry hlavně o mužských energiích. Ženy budou řešit nebo mít důležité rozhovory s muži, ať už s někým z rodiny nebo z práce. Muži Štíři by si měli dát pozor, aby se nechovali nadřazeně a povýšeně. Může přijít situace, kdy si budou připadat jako nejchytřejší a nejznalejší. Velký pozor, abyste pak tímto chováním nenarazili. Bude potřeba trénovat pokoru. V oblasti lásky pak karty i planety ukazují na nedostižnost, nepochopení ze strany partnera. Jako kdyby Vám utíkal. Pokud tomu tak je a cítíte se sami, nebylo by dobré se snažit dohnat ho nebo se „vtírat“. Černá luna u Vás zaktivovala téma nezvládnutých emocí (opět), partnerů a dětí. Tyto 3 oblasti dostávají od května zelenou a budou v nich po dobu 9 měsíců probíhat zkoušky. Cesta ven je přes nalezení sportu, kde se Vaše emoce zklidní a dostanou do rovnováhy. Silné emoce a nálady přinese Úplněk 18.5. ve Vašem znamení.


STŘELEC


Podobně jako u Štírů, budete muset i Vy Střelci dát své emoce a nálady do rovnováhy. Půjde to ale těžko. V květnu se můžete cítit jako na houpačce vlivem práce, která nebude vycházet tak, jak byste si představovali nebo vlivem nějakého dítěte vedle Vás. Padají mi zde u těchto dvou oblastí karty viny, propadu nebo nevedení tak, jak byste očekávali. Taktéž je možné, že si něco budete vyčítat. Velice pozitivní ale je pracovní nabídka, která může být Střelcům v květnu nabídnuta. Z toho důvodu mohou i hodně řešit a podepisovat nové smlouvy. Černá luna u nich pak otevřela po dobu devíti měsíců téma domova a vše s ním spojené. Právě tam můžou Střelci zažívat od tohoto měsíce krušné chvíle. Ať už se to týká partnerství, dětí nebo samotného bydlení, zde právě Jupiter ve zpětném chodu prozkoumá jejich trpělivost.


KOZOROH


Květen bude pro Kozorohy dalším měsícem zkoušek, tentokrát v oblasti jejich vlastní osoby. Nebudou vědět, co chtějí, jako kdyby se najednou nepoznávali. Karty však ukazují, že je nutnost si tímto obdobím projít, neboť je v nich již delší dobu něco, co je velice negativně ovlivňuje a dělá z nich osobu, kterou oni sami ale nejsou. U někoho to může být pohlédnutí na své vlastní strachy, jiní mohou zase prožívat vnitřní nejistotu a chaos, neboť karty ukazují na vstup do podvědomí a hledání toho, co je vlastně to, co je brzdí nebo způsobuje zmatky. Kozorozi až do října budou prožívat zkoušky, které souvisí s tím, co dříve zaseli. Teď budou sklízet, neboť jim padá karta Spravedlnosti. Bude potřeba zatnout zuby a nebát se postupně schůdek po schůdku stoupat do svého nitra. Dařit se bude Kozorohům pracovně a v oblasti kreativity. Měli by si najít aktivitu, kde využíjí více svůj tvůrčí talent. Pomůže jim to se v sobě více vyznat.


VODNÁŘ


Vodnáře čeká měsíc plný pracovních příležitostí, kdy se mohou blýsknout. Práce bude pro ně ústředním tématem měsíce. Vodnáři budou plni nápadů, budou neustále v pohybu a v řešení. Karty ukazují na neustálou komunikaci a lidi kolem, také na novou spolupráci či nové kolegy v pracovním prostředí. Karty také ukazují řešení s nějakou ženou – pro muže tato karta znamená řešení nebo potkání osudové partnerky, pro ženy květen přináší nutnost v sobě více projevit ženskou energii, jemnost a něžnost. Pro ty kdo neplánují, pozor na otěhotnění. Pro ty kdo plánují, je zde příležitost, hvězdy Vám přejí. V květnu by se nemělo v životech Vodnářů dít nic zvláštního. Planety ukazují na jedny a ty samá témata. Na co však pozor, Černá luna varuje hlídat si financi, neutrácet, ale dávat si na stranu, být šetřiví. V budoucnu se Vám to bude hodit.


RYBY


Ryby, měsíc květen u Vás bude především o práci. Pracovně je potřeba přestat se vymlouvat a vzít věci do svých rukou. Nečekat, že Vás někdo zachrání, ale snažit se o záchranu sám. Je možné, že hrozí nepříjemné řešení s nějakou kolegyní nebo šéfovou, karty okolo ukazují na nepříjemné chvíle, pocity marnosti a bezmoci. Nečekejte, ale jednejte. Černá luna tento měsíc vstoupila do Vašeho znamení, což u Vás otevírá devítiměsíční očistu. Ta bude působit především v tématu být sám sebou, ale také naučit se být sám. Nespoléhat se na nikoho kolem, ale pokud jste nespokojení, neuzavírat se do sebe, ale řešit. Černá luna nám nikdy nic nedaruje a pokud byste se jí nechali vláčet, došlo by pak situacím jako výpověď z práce, odchod z práce, podraz od někoho vedle Vás, ale i ovládání od partnera a ostatních. Chce se po Vás, abyste se naučili za sebe postavit, abyste se nenechali postupně vtlačit někam, kde nechcete být. Máte se naučit stát sami za sebou, ne za ostatními. Myslete na to.


 

Autor: Tereza


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page