top of page

MERKUR V RYBÁCH přechází do retrográdu (5.3. - 28.3.2019)

Krásné úterý Vám všem! Vítám Vás u dněšního článku na téma přesunu v planetě Merkur. Tato planeta souvisí s naší komunikací - tedy jak komunikujeme, vyjadřujeme názory a myšlenky, jak se zapojujeme do debat. Také je to planeta související s našimi aktivitami a typy činností, které v daném období vykonáváme.


Merkur je aktuálně už nějakou tu dobu ve znamení vodních Ryb. Tato planetární konstelace ukazuje na komunikaci zaměřenou více do hloubky, často na duchovní, psychologická témata. Máme vnitřní potřebu jít do minulosti, pátrat co je za našimi bloky a vzory, proč jsme zrovna svého partnera potkali, co nám má předat nebo třeba proč jsme se narodili zrovna do této rodiny a tak dále. Naše pozornost se prostě více točí kolem slova PROČ, neboť máme pocit, že potřebujeme pochopit, uvědomit si, co za tím vším je. A tušíme, že na povrchu svou odpověď nenajdeme.Tato planeta ale dnes přešla do retrográdu neboli zpětného chodu.


Naše pozornost jde více do minulosti, do hloubky, potřebujeme se otočit a zreflektovat si, udělat si takovou reflexi všechno, co jsme doposud dokázali, co jsme naopak podle nás zkazili, co jsme prožili. Planeta Merkur je zpětný chod v našich prožitcích, vzpomínání, plánování co dál, pozastavení se a rozhlížení, jakou cestou se mám teď aktuálně vydat. A Merkur v Rybách nás upozorňuje na to, že abychom mohli jít tou "správnou" cestou, je potřeba poslouchat své srdce a více naslouchat svým instinktům a pocitům.

V retrográdním směru často dochází k různým zádrhelům a zpožděním, proto si raději vytvořte i plán B. Jelikož je planeta Merkur "komunikační", nezapomeňte si vše zálohovat a dobře ukládat.


Mějte krásné úterý a zítra se těším u článku o zítřejším NOVOLUNÍ! Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page