top of page

MOČOVÝ MĚCHÝŘ


Krásný den. Rozhodla jsem se pokračovat v článcích, které jsou zaměřeny na psychosomatiku, neboli vnímání „nemoci“ z pohledu komplexního, kdy propojujeme tělo spolu s duší.


CO JE PSYCHOSOMATIKA?


Není nic nového, že to jak se cítíme, se odráží i na našem těle. Pokud jsme dlouhodobě nespokojení, žijeme v něčem, o čem neustále pochybujeme, nejsme v tom vysněném vnitřním klidu, odráží se to pak i na našem těle. Pravděpodobně nebudeme plní energie a zářit na všechny strany. To, jak se budeme cítit, se odrazí i na naší energii, chuti do věcí a poté i imunitě, která se bude naší nespokojeností oslabovat. A právě podstatou psychosomatické léčby je podívání se na člověka celistvě. Třeba tak, že mít neustálé angíny, může souviset s tím, že ho vyrazili z práce a daný člověk je „jen“ jednoduše ve stresu. Nebo také s tím, že už v sobě dlouhodobě potlačuje slova, která by chtěl někomu vpálit.


A protože jsem minule začala ženskými orgány, které jsou nejvíce probírané téma v poradně, ráda bych teď pokračovala dalším orgánem, který je hned za ženskými orgány nejvíce řešený. A to nejen ženami, ale často i muži.MOČOVÝ MĚCHÝŘ


Močový měchýř je propojen s ledvinami. Ledviny jsou párový orgán, tudíž když se bavíme o močovém měchýři a ledvinách, bavíme o svých vztazích. Jak v nich fungujeme, jak ty vztahy vypadají, jak se ve svých vztazích cítíme. Ale začneme popořádku. Co to vlastně ten močový měchýř je a k čemu slouží.

Močový měchýř je sběrná nádoba. Je to mistička, do které ukládáme nejen vodu, kterou vypijeme, ale drží se tam i různé viry a bakterie. Z psychosomatického hlediska je zde uložena emocionálně i naše bolest ze vztahů, lítost a smutek, které pociťujeme v nenaplňujícím propojení s druhým člověkem. A když se proto podíváme psychosomatickým pohledem na orgán močového měchýře, zjistíme, že je propojen s tím, jak umíme ze sebe pustit co nás trápí. Když to neumíme, vodu zadržujeme a to je typické pro vytváření zánětů. Moč pak může být zakalená, různě měnit svou barvu a i když pijeme, svědění je z dalších příznaků nespokojenosti ve vztazích. Něco nás uvnitř svědí, nedokážeme se ztotožnit s tím, co prožíváme ve svých svazcích, a tak, aniž bychom chtěli se i moč zadržuje a dochází k napnutí močového měchýře (hyperaktivní močový měchýř – chodíme na záchod a stejně tam pořád něco zůstává).


Jangová dráha močového měchýře se řadí mezi nejdelší a nejkomplikovanější meridiány. Infekce vždy značí zhmotnělý vnitřní konflikt. Konflikt v naší rodině, nevyhovující vztahová situace, stres doma, nesoulad s dětmi a partnery. Obzvlášť my ženy jsme velmi citlivé na prostředí kolem nás, proto i z psychosomatického hlediska trpíme více my než muži. O věcech přemýšlíme, neustále je v sobě řešíme a to pak vytváří opakované záněty močového měchýře.


Z mé zkušenosti, pokud jsou záněty opakované, je vnitřně nevyřešen konflikt ve vztazích, ale dostatečně jsme vyčistili tento odpadní prostor od bakterií a virů. Jak na to mohu napsat v dalším článku. Dejte vědět, zda o to máte zájem.Děkuji a přeji krásný čas!


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page