top of page

NOVOLUNÍ v KOZOROHU (6.1.2019)

Krásný tříkrálový den Vám všem! Máme neděli, šestý den roku 2019, který dnes ve 02:28 přinesl do našich životů zajímavou planetární konstelaci – NOVOLUNÍ.

Novoluní se od Úplňku liší tím, že mnohem více cítíme touhu po novém začátku, jsme nastaveni pro vše nové – novou aktivitu, novou cestu, nové směřování v nějaké oblasti či také jen novou myšlenku. S novoluním se často spojuje únava, pocity nechuti a apatie. Více než by docházelo k nějakým výbuchům se naopak uzavíráme do sebe a reflektujeme.


Tento měsíc je Novoluní v zemském znamení Kozoroha. Kozoroh je 10. znamením zvěrokruhu, které je symbolem cílevědomosti, šplhání, tvrdohlavosti, ale obecně nějakého cílu a následném úspěchu. Kozoroh je pod elementem země, znamená to tedy mnohem větší sebereflexi než kdyby stál měsíc v jiných znamení. Kozoroh je v době, kdy příroda spí, kdy má čas načerpat hodně energie, aby se pak probudila a začal koloběh opět nanovo. My se aktuálně nacházíme na 10. stupínku. Už za sebou máme zkoušky 9 znamení. Beranovo nové začátky, Býkovo schopnost naučit se s materiálnem, Blížencovo komunikaci, Rakovo citlivost, Lví ego, Panní pečlivost a spolehlivost, Váhovskou váhavost a nerozhodnost, Štírovskou práci se svou energií, Střelcovo víru a nyní je zkouškou Kozorohovo téma úspěchu. Nyní bychom měli sklízet plody za svou dosavadní práci. Podle toho, jak dobře jsme energii využili a kam jsme ji dali, tak i podle toho sklidíme.


TÉMA je tedy jasné. Sklidit plody naší práce, zhodnotit obecně téma práce a udělat si plán.

Pomohou nám tyto otázky:


▪️ Kam jsme se za celou dobu posunuli? ▪️ K čemu jsme prostřednictvím naší práce dospěli? ▪️ Co jsme si uvědomili?


Ale také, a to je nejdůležitějším tématem, které Kozoroh přináší:

JAKÝ MÁME DALŠÍ PLÁN?


▪️ Co v oblasti práce plánujeme teď? ▪️ Jsme s ní spokojení? ▪️ Baví nás? ▪️ Máme nějakou možnost být ještě výš nebo udělat něco pro to, abychom se měli líp? ▪️ A když ne, tak proč?


To jsou hlavní otázky dnešního Kozorožího Novoluní. Protože potom nás čeká Vodnářovo spojení se se světem a téma „ani já, ani Ty, ale my všichni“ a Rybí duchovno a návrat k sobě samým, a tím pádem uzavření celého cyklu. Ale na to si ještě počkejme. Teď je úkolem zhodnotit svou práci a mít plán co dál. Což je i dobrá příležitost vzít si papír a vše si hezky na něj vypsat. Když pak své myšlenky vidíme přenesené na papír, často je pak to vše mnohem snadnější a my klidnější.


Mějte hezký, nedělní den!

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page