top of page

NOVOLUNÍ V RYBÁCH (13.3.2021, 11:21 hodin)


Poslední dny hodně přemýšlím nad tím, co napsat k zířejšímu Novoluní, neboť já sama, ale i z konzultací posledních dní je cítit, že je tato konstelace opravdu silnější než konstelace jiné. Na každého působí v jiných rovinách či oblastech, ale i přes to se zde dají najít podobné znaky.
POCITY A EMOCE


Novoluní se tento měsíc odehrává ve znamení Ryb, které stojí pod elementem vody. Ta symbolizuje vždy naše pocity a emoce, naši emocionální složku osobnosti. Planetou Ryb je Neptun, který představuje sny, fantazie, idealizace, ale také naši uměleckou složku osobnosti. Pokud má někdo silně zastoupen ve svém horoskopu Neptun nebo element vody, jsou to často jedinci, kteří silně prožívají své emoce, ke svému životu potřebují zažívat situace, které otřásají jejich životy, neboť právě v těchto krizových momentech roste jejich osobnost. Lidé se silným Neptunem jsou velmi umělecky založení a potřebují své pocity dát do svých uměleckých děl. Podívejme se na takové vnitřně rozervané básníky či malíře, ti všichni mají silný Neptun ve svých horoskopech. Tato planeta souvisí s naším snílkovstvím, a idealizací. Poslední dny se můžeme vracet do situací, které námi nějak více otřásli, k lidem, kteří v nás zanechali nějakou citovou stopu, celkově do všeho, co v nás stále hoří tak silně, že si nedokážeme odpustit na to nemyslet.


V tomto období jsme pravděpodobně více lítostiví až sebelitující, hodně přemýšlíví, noříme se do své hloubky. Dokonce až tak, že se v ní zcela nevědomky topíme a pak celí umáčení a se sklopenou hlavu vylézáme zase ven. Za 5 minut nám to ale nedá a lezeme do těch hlubokých vod znovu. Ryby nás nutí vrátit se do všeho, co v nás ještě stále vyvolává nějaké pocity, tedy do toho, co jsme vnitřně nepustili. Typické je navrácení se do myšlenek ke svým bývalým partnerům, lidem, kteří nám nějak ublížili či se kterými jsme se nepohodli, nebo se naše cesty nerozešli v dobrém. Stejně tak se vracíme do minulých situací, které v nás ještě stále vyvolávají tíhu. Zdají se nám sny, myšlenky bloudí sem a tam, přijdeme si mimo, poslední dny zamyšlení více než kdy dříve.MINULOST A BUDOUCNOST


Ryby jsou symbolem minulosti a budoucnosti, přítomnost u nich symbolicky neexistuje. Pod těmito energiemi, tedy v tomto období, bloudíme v tom, co bylo a přemýšlíme nad tím, čím jsme si prošli, nebo si představujeme a vysníváme budoucnost, často však přikrášlenou naším aktuálně idealizovaným, snílkovským postojem. Němeli bychom se unahlovat v přílišné snaze obnovovat svou minulost nebo naopak chtít honem rychle budoucnost. Mohli bychom ji uspěchat. Je důležité se v těchto dnech soustředit spíše na to, abychom minulost uzavřeli a budoucnost nechali osudu. Do ničeho nezasahovat a nechat Vesmír, aby nám on sám ukázal cestu, kudy se dál vydat. Jinak bychom mohli být zklamaní, že se to všechno, co jsme si vysnili, neodehrává.


Protože jsou Ryby i znamením stojícím pod 12. domem, který astrologicky souvisí s naším podvědomím, hlubinami duše či také smrtí našeho ega, můžeme pociťovat až zvláštně silnou proměnu své osobnosti. I přes to, že ještě stále jsou věci, které v nás mohou být nevyřešené, můžeme cítit potřebu se od nich odprostit a začít nanovo, znovu, úplně jinak. Chceme změnu. I přes to, že se Ryby vyžívají v minulosti a rádi jí i opakují, toto Novoluní nám přináší vlivem dalších konstelací obrovskou sílu neopakovat. V hlavě máme myšlenku nového začátku a tentokrát úplně nového.ÚKOLY pro toto Novoluní jsou tedy následující:


(1)

Zeptat se sami sebe, kde jsme se ještě neodprostili od minulosti a pracovat nyní na tom, abychom to vše, co už není aktuální, s láskou uzavřeli.(2)

Zkoumat své aktuální rozpoložení a zeptat se, odkud pramení naše pocity.


- Proč jsem aktuálně litostívý? - Proč je mi to líto? - Z jakého důvodu se cítím neukotveně?


(3)

A za třetí, položit si i otázky, které nás povedou ke změně:


- Co mohu udělat pro to, abych se cítil lépe? - Co zrovna teď nejvíce potřebuji?
Dostat se do svého nitra Vám nyní může pomoci samota. Když se stáhnete a budete jen sami se sebou. Dopřejete si hodinovou procházku, kafe a knížku po sobotním obědě, páteční večer s vínem či dobrým čajem, jednoduše když necháte mluvit svou duši a nebudete ji přerušovat. Dopřejete jí, aby mluvila a vytáhla na povrch vše, co se ukrývá v hlubinách Vaší duše. Tyto dny mluví naše podvědomí dost nahlas a když se ztišíme, uslyšíme ho. Ukazatelem nám mohou být naše emoce, které nás upozorňují na vše, co není ještě vnitřně vyřešeno a přijato.


Novoluní zasáhne všechny Ryby a Panny, ale také ty, kteří mají ve svém horoskopu tyto dvě znamení nějak silněji zastoupeny, např. v ascendentu, luně či ve více planetách. Projevovat se může Novoluní zesílenějšími pocity, zvláštními sny, vychýlenými náladami, nespavostí, únavou, ale i kreativní chutí a mluvící intuicí.


Přeji Vám krásný novolunní čas, mějte krásné víkendové dny!


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page