top of page

NOVOLUNÍ VE VÁHÁCH (25.9.2022, 23:54 hodin)


Novoluní je začátek něčeho NOVého, Váhy jako 7.znamení zvěrokruhu otevírají téma vztahů, smluv, dohod, téma rovnováhy, harmonie, ale také estetiky a umění. Zní to tak mile, že? Jenže Novoluní je typické tím, že nám ukazuje věci, které už nás nebaví, tudíž naše emoce už tak milé nejsou. S Novoluním máme chuť nastavovat jinak, dohodnout se na nových pravidlech a bodech smlouvy. A ty smlouvy se samozřejmě netýkají jen dohod o nájmu bytu či smlouvy s naším telefonním operátorem, ale jedná se i o naše dohody v rámci vztahů.


Jako je matka unavená neustále uklízet po svých dětech a tyto dny jí mohou bouchat emoce, stejně tak v partnerských vztazích nedáváme to, aby náš protějšek opakoval pořád jednu a tu stále stejnou „chybu“. V práci nechceme skončit urvaní a vyčerpaní. V tento čas přicházíme s novými pravidly hry, chceme nastavit své vztahy jinak. Matka vymyslí plán pravidelných úklidů, partner začne po našem rozhovoru s ním vnímat co mu říkáme, v práci si ti okolo zvykají, že říkáme NE. Novoluní ve Váhách nás svou energií vede do emocionálních výbuchů, abychom viděli své hranice. Abychom si všimli té tenké pomyslné čáry, která nám má připomenout, že každý máme svou rezervu energie, zdraví či trpělivosti. Když se čára překračuje pravidelně, nemůže to nikdy dopadnout dobře.

Pokud se tedy tyto dny emocionálně houpete, zpozorněte, protože se kolem Vás tvoří pomyslná čára, která symbolizuje Vaše hranice. Je důležité říct, že toto Novoluní kromě nastavování si pravidel a nových dohod v našich rodinných, partnerských, přátelských či pracovních vztazích, symbolizuje i dohody s námi samotnými. Co potřebujeme pro to, abychom se cítili dobře? Les, čokoládu nebo něco nového na sebe? Co nám pomáhá držet se pravidelně relativně v harmonii? A nezapomínáme to? Váhy odkazují na pravidelnost a dodržování toho, co jsme sami sobě slíbili. Nejenom těm ostatním nebo oni nám, ale co slibujeme i sami sobě.


V neposlední řadě je také potřeba dodat, že když je toto Novoluní aktivní, máme větší potřebu zvelebovat – sebe nebo to okolo sebe. Kupujeme dekorace do svých obydlí, zútulňujeme, děláme si to doma hezké. Stejně tak i my chceme být hezcí, takže je tyto dny typická doba nákupů, ladění svého oblečení a doplňků. V neposlední řadě nás láká umění. Pozastavujeme se na barvícím se listím, máme chuť jít do galerie nebo i do hezké kavárny, kde je co obdivovat.


Užívejte si tento čas. Je to období noření se do sebe, do hloubky své duše, do svých emocí, které vždy upozorňují na něco, co je v nás. Neberte to negativně, pokud si se sebou nevíte aktuálně rady. Upřímně.. za těchto konstelací, a znovu to zopakuji, je to normální. Zároveň je ale dobré zamyslet se nad svou hodnotou, která se Vám teď různými situacemi zrcadlí a Vy koukáte do toho zrcadla a vidíte to, jaké mínění o sobě máte a možná i Vaše okolí o Vás. Nenechte se tím rozhodit. Spíše to berte jako čas, kdy je dobré na tom zapracovat.


Typické je tento čas řešení smluv, rozhodování se a uvědomování si, že nic není "černé" nebo "bílé".Mějte hezký pondělní den!

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page