top of page

NOVOLUNÍ VE VODNÁŘI (11.2.2021, 20:05 hodin)


Krásný novoluní den! Dnes máme čtvrtek, svátek slaví Boženky, které na dálku zdravím a přeji vše nejlepší! Dnešní NOVOLUNÍ je spojeno s elementem vzduchu, neboť se odehrává ve znamení Vodnáře, 11. znamení zvěrokruhu. Novoluní, jak už asi víte, je vždy počátkem nového cyklu, vhodná konstelace pro nové příležitosti. Narozdíl od úplňku se nezabýváme minulostí, ale plánujeme budoucnost. Proto i aktuální dny můžeme být více položeni v budoucnosti a řešit co všechno je potřeba zařídit, udělat, jaké další kroky bude nutné stanovit na Vaší další cestě. Vše se točí kolem toho, co teprve bude.

Dnešní NOVOLUNÍ je pod energiemi vzdušného znamení VODNÁŘE a působí přibližně nějaký ten týden před Novoluním a pár dní po Novoluní. Novoluní ve Vodnáři vždy přináší do našich životů silné energie spojené s touhou osvobodit se od zavedených konvencí, situací, které nás nějakým způsobem svazují. S úplňkem jsme zavřeli dveře tam, kde nás to vysilovalo a díky novoluní otevíráme tyto dveře nové, které pro nás znamenají novou cestu. Možná také máme poslední dny pocit, že události běžného dne doslova letí, vše je v pohybu a jaksi ve zrychlení. Naše myšlenky se týkají nového směru, jinho způsobu uvažování, pravděpodobně i nahložení na některé věci jinak, než tomu bylo třeba před týdnem.NA KOHO NEJVÍCE NOVOLUNÍ PŮSOBÍ ?


Je důležité říct, že toto Novoluní působí nejvíce na znamení Vodnáře, kteří najíždí na nový životní směr. Vše se jim formuje tak, aby se za pár měsíců ohlédli a viděli, že právě v této době to všechno začalo. Taktéž působí Novoluní v menší míře na všechna vzdušná znamení (Blíženec, Váhy). Znamení, které je od Vodnáře protilehlé a témata se od něj odráží je znamení Lev, proto i toto znamení pocítí sílu dnešního Novoluní. My všichni bychom si měli uvědomit, že Vodnář je inovátorská energie, která přináší do našich životů změnu našich přístupů, svěží vzduch a volnost. Co ale dalšího?


 

REBELSTVÍ


V tomto období, kdy probíhá novoluní ve znamení Vodnáře, je potřeba dávat si velký pozor na důležitá rozhodnutí – hlavně ohledně financí. Přivítejte nové začátky do svého života, otevřete se změnám a krásné nové cestě, ale vše si dopředu nachystejte a naplánujte. Novoluní je sice spojeno se začátkem nového cyklu, ale Vodnář je tak trochu snílek. Pro něco se nadchne, je celý horlivý pro novou a osvěžující změnu, ale pak se diví, že to nevyšlo nebo dlouho nevydrželo. Důkladně vše promyslete, aby Vaše plány stály na pevných základech a byly tak i dlouhodobého charakteru. S Vodnářem i přes počáteční strach v sobě můžeme ucítit rebelský duch, touhu vymanit se ze zaběhnutých kolejí a udělat něco, co bude zcela nové a možná i pro nás překvapující. Jdeme za hranice své komfortní zóny. Máme chuť rozjet se novou cestou.DOBRODRUŽSTVÍ


Děti narozené ve znamení Vodnáře jsou obrovskými snílky. Do vínku dostaly spoustu fantazie, nápaditosti a také té typické dětské, krásné důvěřivosti. I když malí Vodnářci vyrostou, uchovávají si v sobě stále velkou část svého vnitřního dítěte. V sobě mají touhu objevovat, poznávat a zažívat hezké chvíle. Proto je spoustu Vodnářů charakterizováno jako svobodomyslné znamení, protože jejich vnitřní zápal pro nové a neotřelé je obrovský a ne každý toto zapálení chápe. Každé dítě v sobě však tento ohýnek má, nicméně postupně jak roste a dospívá, zápal a nadšení se zmenšuje a je plně nahrazen rozumem.


"Americký Health Magazine otiskl studii, ve které zjišťoval to, jak moc se smějí dospělí a jak moc děti. Ke zděšení mnohých potvrdili výzkumníci to, co je mnohým zřejmé. Dospělý člověk se zasměje v průměru 15krát denně, dítě až 400krát. Malý detail: Výzkum probíhal v USA. V naší zemi, kde usměvavý člověk = podezřelý člověk, bychom se nejspíše divili ještě víc. O vlivu smíchu, úsměvu, dobré nálady na organismus, vztahy nebo na spolupráci se popsaly už stohy papíru. Realita je přesto taková, jaká je. Jakto? Ti, co zkoumají příčiny naší (ne)spokojenosti, uvádějí destíky důvodů. Sledujte třeba dítě a to, čemu se věnuje. To samé udělejte s dospělými. Velký rozdíl je v tom, že dítě vezme hračku, s kterou si CHCE hrát. Dospělý vezme hračku s kterou BY SI MĚL hrát. Dítě tedy nedělá nic, co by ho nebavilo. 51% dospělých říká, že tráví méně než 50% času tím, co je baví. (zdroj: Marcus Buckingham)."


A právě Vodnářské Novoluní je o návratu k naší dětské hravosti. Probudit v sobě naše vnitřní dítě a dát mu, co potřebuje. Nepřemýšlet nad tím, jestli pro nás bude tato hračka dobrá i za 5 let, ale spíše se sami sebe zeptat, zda máme chuť hrát si s ní teď. A pokud ano, udělejme to. Nepřemýšlejme přehnaně nad všema pro a proti a jednoduše si užijme to , co nás zrovna baví a naplňuje.LÁSKA A KRÁSA


Aktuální vodnářské Novoluní je ale v něčem velmi specifické. Spojuje se tyto dny s planetou štěstí Jupiterem a s Venuší, planetou lásky a krásy, a vytváří tím moc pěkné aspekty. Je nám posíláno štěstí, pocit naplnění a lásky. Velkým tématem tohoto Novoluní jsou proto i naše vztahy, které můžeme zharmonizovávat a dostávat do souladu. Díváme se očima Vodnáře, který je zamilovaný do věcí, které dělá. Užívá si plnými doušky dobrou kávu, letní horký vzduch i padající sníh šimrající ho po tvářích. Dívejte se tyto dny také tak. Život je krásný! 

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page