top of page

OBDOBÍ BÝKA


Pěkný úterní den! Od včerejšího dne nám ve vzduchu řádí býčí energie. Jaká tato energie je? V čem přesně na nás působí? K čemu nás nabádá? Na co se máme pod jejím vlivem soustředit?Měsíc Býka trvá od 19.4. do 21.5. a představuje období, v němž rostliny zapouštějí kořeny a nabírají sílu. To, co se ve fázi Berana dralo překotně na světlo, nyní hledá svůj správný tvar. Energie se zklidňují, získávají na vytrvalosti a směřují k materiálnímu ukotvení. Kořeny jsou čím dál tím silnější, vyživují nový jarní život a pevně ho drží na místě. Vůně, barvy a zvuky nabízejí smyslům jedinečnou slavnost. Právě druhé znamení zvěrokruhu stojí za našimi 5 smysly – hmatem, sluchem, zrakem, čichem a chutí, které jsou toto období aktivovány a vnímáme je mnohem silněji než období jiné.


Planetou Býků je Venuše, což je planeta lásky, krásy a harmonie. Na obloze je tou nejjasnější a nejzářivější planetou. Její dráha leží blízko Slunce, na nebi ji vidíme vedle Merkuru a to tak, že ráno jako Jitřenku a večer jako Večernici. Podle mytologie byla Venuše bohyní lásky a krásy. Stejně jako její řecká sestra Afrodité se zrodila ze zpěněných přibojových vln Středozemního moře, tedy z mořské pěny, a podle toho se také v některých jazycích jmenuje. Živel, který je s touto planetou spojen, je voda, která symbolizuje hloubku a duši. Obecně je však Býk znamení zemské a stejně tak jako Kozoroh a Panna souvisí s přírodou, zemí, ukotvením, stabilitou a jistotou.

Síla Býka souvisí s požitkem a radostí ze života. Lidé narození ve znamení Býka překypují láskou ke krásným věcem, dokáží si plně vychutnat vše, co jim život nabízí, jsou to typičtí požitkáři. Často a rádi sbírají krásné a cenné předměty, oceňují umění, detaily, jednoduché linie, k jejich vlastnostem patří tvrdohlavost, vlastnictví, smyslnost, snaha o zabezpečení, stálost, tradice a vnitřní a vnější hodnoty. My všichni se v tomto období můžeme více zaměřovat na smyslovou stránku svých životů. Vnímat kolem sebe vůně, poslouchat zpěv ptáků, vidět krásů věcí kolem nás, pochutnávat si na nedělním obědu a lahodném vínu či si mnohem silněji užívat dotek svých blízkých. Energie nás také následující týdny povedou k přemýšlení nad svou budoucností a nad stabilitou našeho života. Častější je v tomto období řešení majetku, investic, financí, domova a bydlení.


Zdravotně stojí Býk za krkem, šíjí, hrtanem, ústy, mandlemi, štítnou žlázou, jícnem, slinnými žlázy, hlasivkami, ale i ženskými orgány. Je to znamení související s 5. čakrou, která je symbolem komunikace se světem. Pokud správně nevyjadřujeme své potřeby, může se právě v oblasti úst a krku objevit zdravotní nerovnováha. Býk je zároveň znamení souviseící s hodnotou. Špatně postavené znamení Býka v horoskopu způsobují pocity nedostatečnosti, nehodnoty, snížené sebevědomí, ale i problémy s váhou.A na jaké otázky bychom si v tomto období měli zodpovědět?


  • Jaké vnější a vnitřní hodnoty jsou pro Vás důležité?

  • Co musíte dělat, abyste se cítili sebejistě a plnohodnotně?

  • Jak se cítíte v prostoru, který obýváte?

  • Jak si můžete zařídit svůj domov, aby byl krásnější?

  • Jaký je Váš vztah k přírodě? Jak se k ní chováte?

  • Uvědomujete si své smysly a využíváte je všechny?A jak využít energie Býka?


  • Pečujte o sebe – dopřejte si masáž, kvalitní spánek, dobré jídlo a pití.

  • Dělejte dlouhé procházky, travte více času v přírodě.

  • Pečujte o rostliny, zasaďte kytičky do bytu/na zahradu/balkon. 

Autor:

Tereza


Použitá literatura: Yvonne H. Kochová, Ursua Stumpfová - Astrologie rostlin

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page