top of page

PLUTO V KOZOROHU V RETROGRÁDU (24.4. - 3.10.2019)

PLUTO – planeta tajemství, nevědomí, taktéž nazývána jako planeta destruktivního, avšak nevědomého chování. To, v jakém znamení a domě tato planeta v našem nativním horoskopu leží, ukazuje, jaká oblast bude zatížena a nejspíše i nevědomky bránící v našem štěstí a „úplné svobodě“.


Jen pro příklad..

Pokud někomu tato planeta leží ve 4. domě, který náleží rodičům, především matce, dá se předpokládat, že tato osoba bude pod velice nevědomým vlivem matky a bude dlouho trvat (a jestli vůbec někdy) než si uvědomí, že na ní její matka má takový vliv. Pokud planeta leží například ve znamení vodního Štíra, tento člověk má v sobě vysoce manipulativní schopnosti, vztah k okultismu, obrovské vnitřní touhy a vášně, které ale spí pod ochranou pokličkou. A tak dále. Každé znamení a každý dům v Plutu ukazují na oblast, která je zastíněná a nevědomá a která často způsobuje více zkázy než užitku.Pluto se vždy v každém znamení zdrží 12-13 let. Tato éra pak nádherně ukazuje především naše politické vedení, mocenské struktury, ale i způsob, kterým celý svět funguje. Pluto v Kozorohu (2008 – 2024) se jednoznačně dotýká tématiky financí, stáří a hodnot. Na jedné straně se zakládají organizace pro to, aby nebyli senioři o Vánocích sami, na druhé straně je ale náš politický systém nutí chodit do práce i ve věku, kdy by si za svou mnohdy celoživotní dřinu měli užívat klidu a pohody. Velkým tématem této etapy jsou i mocenské přístupy velkých šéfů celosvětových společeností, které dají do svých výzkumů miliardy ročně, snaží se držet při životě přestárlé občany a na druhé straně jsou tu rozvojové země, kde děti denně umírají hladem. Vždy když stojí Pluto v Kozorohu, má to za následek i mnoho katastrof (jaderné bomby,..), které se týkají konce starého a zrodu nového.. a já si tak říkám.. Notre Dame. Je to náhoda? Nemá nás toto celé jen upozornit a zvednout lavinu diskuzí nad tím, co je ta pravá hodnota? Je sice hezké, že během dne se díky lidské solidaritě vybere na památku několik milionů korun, ale neměli bychom se zamyslet nad tím, kam by měla naše lidská solidarita správně plynout? Pluto v Kozorohu srovnává a upozorňuje na nesrovnalosi, vytváří situace, které nás mají upozornit na nesoulad ve společnosti.


Tato planeta se včera přesunula do retrográdního chodu, kde se zdrží až do 3.10.2019. Planeta se tedy jakoby obrací a nabírá zpětný chod. Ten nás přivede k minulým příběhům, vztahům, zkušenostem, tentokrát však prostřednictvím nových zkušeností. Jde o to, že záležitosti, které v našich životech nejsou dotvořeny, doprožity vyžadují naši pozornost. Vyžadují REVIZI. Mohou se vynořit věci z minulosti – může jít o věci, lidi, zapomenuté záležitosti, nedořešené problémy, nedotvořené možnosti, neukončené cíle. Jelikož je ale planeta symbolem nevědomí, budou se vynořovat především naše doposud nezpracované, špatné vzorce chování a všechny destruktivní programy, které nás v každodenním životě podvědomě ovlivňují. Přesné téma, které se u každého jednotlivce v tomto období objeví, stojí v postavení Pluta v jeho nativním horoskopu. Obecně se pak témata budou týkat rodových zátěží a osvobození duše rodu.


Co již zmiňuji po několikáté je znamení, které bude nejvíce tímto přechodem zasaženo. A je to opět zemský Kozoroh – to u něj aktuálně probíhá důležitá transformační proměna. Když budou Kozorozi chtít, mohou o sobě přestat mít pochybnosti, pustí se do činností, o kterých dlouho přemýšlí.


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page