top of page

POZASTAVENÁ ŠTĚSTĚNA


Planeta Jupiter je největší planetou naší sluneční soustavy a představuje princip hojnosti, optimismu, růstu, štěstí či naděje. Je to planeta, která souvisí s vyšším vzděláním, filozofií, cestováním, náboženstvím a jakýmsi vyšším záměrem naší duše. Podle toho, kde máme postaven Jupiter, poznáme, co nás uspokojuje, dělá šťastným, co potřebujeme k životu, abychom cítili, že náš život má smysl.

Když planeta jede přímým směrem, štěstěna je nám nakloněna. Ztratíme se v lese, ale něco nás vede zahnout doprava a tam nalezneme rozcestník. Najednou víme kudy jít. Jupiter v přímém směru nám posílá informace, vede nás, abychom nebloudili dlouho, je naší oporou.


Když však jede planeta retrográdně, nic vyššího nám nenapoví, že máme jít vpravo a tam najdeme rozcestník. Pravděpodobně strávíme v lese několik hodin, protože budeme muset prozkoumat všechny cesty, až nakonec celí vysílení, při setmění, najdeme to, co hledáme. S retrográdním Jupiterem nejdou věci snadno. Nikdo vedle nás nestojí a neukazuje kudy máme zahnout, na vše si musíme přijít sami. Vlastní pílí, prací, odhodlaností a vytrvalostí. Proto často v tomto období můžeme padat do „deprese“, že nevíme co dál.


Tato planeta couvá každý rok, většinou vždy po dobu 4 měsíců, a během této doby se máme i my zastavit a různé věci přehodnocovat. Aktuálně nám Jupiter couvá od 28.7. do 24.11.2022.


V tomto období se máme zaměřit na své zlozvyky (kouření, přejídání, sladké, alkohol, workoholictví) a pracovat na nich. Záměrem couvajícího Jupitera je i naučit nás větší otevřenosti ke své vlastní intuici, ale i zodpovědnosti a píli. Nespoléhat se na nikoho jiného než na sebe a svůj vlastní kompas. S tím kompasem se ale musíme nejdříve naučit pracovat. Když se budeme vztekat, že nám to nejde, budeme v životě neustále odkázáni na někoho. Pak ale nikdy nemůžeme být sami sebou, nemůžeme se stát celistvou bytostí.


V tomto období je naší lekce samostatnost a neočekávání, že nás někdo z našeho přešlapávání vytáhne. Chci se cítit lépe? Budu pro to muset něco udělat, ne brečet v koutě se založenýma rukama. Je to období duchovní introspekce a hledání vyšších pravd a záměrů.


Položte si tyto otázky:


  • Co je opravdu můj smysl života?

  • Co potřebuju k tomu, abych se cítil/a šťastný/a?

  • Kdy se cítím celistvě?


Zároveň nedoporučuji s tímto postavením riskovat, vrhat se do pochybného podnikání, stěhování se do místa, kde už teď to není pro Vás ideální, neopouštět práci, pokud nemáte nalezenou jinou, nevyplatí se ani neuvážené soudní spory. Nevyplatí se risk a víra, „že to nějak dopadne“. Teď si to naopak tímto postojem můžeme zbytečně zkomplikovat a protáhnout.Autor: Tereza

Opmerkingen


Opmerkingen zijn uitgezet.
bottom of page