top of page

ROK 2020 - OHLÉDNUTÍ SE ZPĚT


Zdravím Vás všechny u dnešního článku, ve kterém si velmi obecně shrneme končící rok 2020 z pohledu numerologie, astrologie a tarotu. Asi všichni se shodneme na tom, že rok 2020 nebyl žádný med. Proškolil nás z mnoha témat, od nastavení si hodnot a priorit, vidění reality tam, kde jsme ji dříve neviděli až po naučení se důvěřovat vlastní intuici a rozhodovat se na základě toho, co cítíme, že je správné.
NUMEROLOGICKY

ČÍSLO 4


Numerologicky jsme se nacházeli pod číslem 4, které já osobně vnímám jako jedno z nejtěžších. Hlavními tématy jsou práce a finance, emocionálně prožíváme nejistotu a nestabilitu. Vše co dříve stálo pevně, se najednou vlivem čtyřkové energie rozhoupalo a my si museli ujasnit, co v té bouři chceme zachránit a proč. Jako rozviklaná židlička na jedné noze, kterou 4 představuje, jsme zažívali zcela přirozené strachy a tlak.TAROTOVĚ

CÍSAŘ a SOUD


Tarotově se rok odehrával pod přísným symbolem Císaře a kartou Soudu. Císař hovoří o již zmíněném tématu práce, ale také o moci, autoritách, politice a nařízeních. Jeho osoba představuje trpělivost, vytrvalost a především schopnost dostat se přes překážky. Cesta na trůn není nikdy jednoduchá a přežijí opravdu jen ti nejsilnější. Soud podle biblické symboliky představuje zásadní zvrat. I tato karta mluví o těžších situacích, u kterých ale záleží, jak se k nim postavíme, neboť nejde o samotné zátarasy, ale o to, co jsme si díky nim uvědomili. Soud představuje transformaci a obměnu, která je k dalším krokům nezbytná. Je třeba se zbavit starého způsobu života a naučit se žít jinak. Přijmout veškeré změny jako příležitost k novému počátku.ASTROLOGICKY

SATURN, JUPITER, PLUTO


Astrologicky se rok též pohyboval v těžkých, ale velmi zásadních energiích. Nejvíce nás po celý rok ovlivňovaly planety Saturn a Jupiter stojící v Kozorohu, couvající velkou část roku, pak také planety Pluto a Uran. Díky Uranu, planetě změn, jsme přehodnocovali vše v oblasti Býka, ve kterém se planeta pohybuje – majetek, finance, požitkářství, hodnoty. Pluto jako planeta tajemství stála také velmi silně a zaktivovala prostřednictvím smrti a nemoci transformaci. Kozorozi 19.12. dokončili prostřednictvím Saturna a Jupitera tříroční transformaci, takže si budou postupně oddychávat. Na řadě s kompletní přestavbou osobnosti a života jsou nyní Vodnáři. Ty čeká tříroční sebepoznávací jízda, ve které si uvědomí co chtějí, kdo jsou a pravděpodobně jejich život a pohled na život bude během 3 let absolutně jiný. Stejně tak jako tomu bylo teď u předcházejícího znamení - Kozorohů.

Planeta Mars spolu s Černou lunou se pohybovaly v ohnivém Beranu, takže v mnoha ohledech prošli změnou i Berani. Vztek byl u nás všech první polovinu roku častější než jindy. Pravděpodobně byly časté hádky, vypětí a vnitřní tlak. Díky Černé luně jsme byli vlivem situací donuceni naučit se pracovat se svými potlačenými pocity, především se vztekem. Lekcí bylo ho dobře usměrnit. Povedlo se?Rok 2020 nám mohl na první pohled mnohé vzít, ale také nám dozajista dal. Co všechno jste si v uplynulých měsících uvědomili a za co jste vděční, si budete muset zodpovědět sami, věřím však, že je toho více. Já jako Kozoroh vnímám tento rok jako neuvěřitelně očistý a právě díky všem těm ztrátám, omezením a uvědoměním byl pro mě rok 2020 jeden z nejlepších roků. Rozdmýchalo se vše co bylo třeba rozdmýchat, ukončilo se to, co nemělo dál pokračovat a ukázalo se, jakou máme vnitřní sílu a odolnost. Šáhli jsme si na dno, ale odtud už se dá jen zvednout.. není to tak?


O roku 2021 už brzy!

Autor: Tereza

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page