top of page

SEBELÁSKA


NEZAPOMÍNEJTE NA SVOJE VLASTNÍ POHODLÍ A SPOKOJENOST

Mnoho z nás je často upnuto na myšlenku, že pohodlí ostatních je na prvním místě, ale přitom zapomínáme na své vlastní. Někteří si dokonce myslí, že utrpení je něco ušlechtilého nebo, že bez něj to nejde.

Nepodceňujte důležitost svého vlastního pohodlí. Je to nutný předpoklad pro vaši spokojenost a rovnováhu. Je základem pro vaši tvorbu. Pokud jste chronicky v nepohodlí a neustále ignorujete svoje potřeby, způsobí to „přepnutí“ do módu PŘEŽITÍ. Veškerou svou energii pak vyplýtváte na udržení této dynamiky. Navíc vám nezbude nic pro ostatní nebo na vytvoření života, který si přejete zažít a který si zasloužíte..

Pokud někdy budete mít pocit, že vaše vlastní pohodlí není prioritou, zastavte se na moment a zeptejte se sami sebe – je správné cítit se nekomfortně či byt v nesouladu?

Žít pohodlně neznamená být povrchní. Je to zásadní aspekt pro základy, které potřebujete pro váš růst a sebevyjádření. Vaše pohodlí podporuje váš soulad. Dostát svým potřebám a vidět je jako stejně důležité v porovnání s potřebami ostatních, je aktem sebelásky a moudrosti. Když jsou vaše potřeby zcela naplněny, můžete pak nasměrovat veškerou svou energii, kterou jste vkládali do vašeho přežívání, do vyjádření sebe sama, tvoření a kreativity. :)

Autor: Ladislav Šulc

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page