top of page

SEVERNÍ UZEL V BERANU x JIŽNÍ UZEL VE VÁHÁCH (12.7.2023 – 28.1.2025)Severní uzel, Vzestupný uzel, Dračí hlava či Rahu. Toto vše jsou názvy pro průsečík ekliptiky a dráhy Luny, neboli Lunární uzel, který v karmické astrologii představuje úkoly, které si naše duše zvolila pro svou aktuální životní cestu. Naproti tomu stojí uzel Sestupný (také jinak zvaný třeba jako Dračí ohon, Ketu, Jižní uzel), který zase reprezentuje naši minulou inkarnaci a ukazuje nám, co jsme dělali dříve, jak jsme se chovali a co jsme se učili.


Po dobu cca 18 let projdou lunární uzly postupně všemi znameními, to znamená, že v jednom znamení se zdrží přibližně rok a půl. Aktuálně se nám kolektivně přesunuly Lunární uzly do dalších znamení. Opustily Štíra a Býka a začaly období pod ohnivým Beranem a vzdušnými Váhami. Co to pro nás znamená?


 

„JÁ x MY“Velké téma ve společnosti a pro nás všechny v našich životech bude heslo: „JÁ versus MY“.


Beran jako první znamení v celém zvěrokruhu s sebou přináší potřebu objevit sám sebe, vědět kým jsem, jaká je moje síla a jak se s ní zachází. Váhy naproti tomu souvisí s tématem spolupráce, partnerství, spojenectví a vztahy.


CO SE BUDE DÍT?


Hodně vztahů se během této doby rozpadne, protože budeme přehodnocovat co vlastně od vztahů očekáváme. Silněji ucítíme potřebu nezávislosti a osobního prostoru. Pojede nám energie, která nás bude nabádat starat se v první řadě o sebe a pak o druhé. A není na tom nic sobeckého, pokud to samozřejmě nepřeženeme. Náš svět potřebuje spolupráci, ale abychom věděli co to doopravdy je, a nezajížděli do obětování se pro druhé, musíme nejprve poznat svou sílu, limity a hranice.


Dá se také očekávat, že za dobu této konstelace přijde uzákonění svazků pro všechny páry, bez ohledu na to, jakého jsou pohlaví. Také by měly uzly vést od aktuální války k míru a dohodě. V době, kdy stály opačně, což bylo v období 1939 – 1941, vrcholila válka, teď by to mělo být opačně. Ve finančním světě by se měla situace uklidnit, jak už bylo psáno v některém z minulých článků, inflace by měla klesat.


 


NEJVÍCE OVLIVNĚNI: BERANI A VÁHYNejvíce budou v tomto období ovlivněni Berani a Váhy. Tyto dvě znamení budou hledat svou sílu a poznávat své nové já. Také tato konstelace ovlivní všechny, kteří jsou narození v těchto obdobích, neboť v jejich nativním horoskopu je právě tato konstelace (Severní uzel v Beranu, Jižní ve Váhách). Pro všechny, kteří jsou narození v tomto období, si osud přichystal životní karmickou křižovatku, na základě které se pak bude odvíjet jejich další část života. Je to pro ně čas, který je bude sunout na novou cestu:


  • 30.11.2004 – 20.6.2006

  • 21.4.1986 – 8.11.1987

  • 9.9.1967 – 28.3.1969.

  • 28.1.1949 – 17.8.1950.


Mám tady někoho, kdo je narozený v tomto období? A už teď nějaké životní rozhodnutí před Vámi vnímáte?


Autor: Tereza

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page