top of page

SEVERNÍ UZEL x JIŽNÍ UZEL - CO SE AKTUÁLNĚ VŠICHNI UČÍME? (12.7.2023 – 25.1.2025)
ENERGIE UZLŮ


 

Jižní uzel představuje minulost

– především náš minulý typ chování, postoje, způsoby řešení, to jak jsme věci řešili dříve.

Severní uzel představuje budoucnost

– hovoří o typu chování, který se teprve musíme naučit.


 

JAK DLOUHO OBĚH UZLŮ TRVÁ?


Tyto body, ve kterých protíná oběžná dráha Měsíce zemskou ekliptiku, platí pro nás pro všechny. Je to kolektivní záležitost. Témata, která přináší uzly, zažíváme všichni. Po dobu cca 18 let projdou lunární uzly postupně všemi znameními, to znamená, že v jednom znamení se zdrží přibližně rok a půl. Po tuto dobu se vždy učíme jejich témata.TÉMATA POSLEDNÍCH ROKŮ


ROK 2022 a POLOVINA 2023Rok 2022 a polovina 2023 byly Uzly pod Býkem a Štírem. Tato konstelace nás učila zacházet s penězi, tématem byly naše hodnoty, ale také naše sebevědomí. Hodně se otevřela témata spojená se smrtí, věci se začali ukončovat, ve vzduchu začalo viset téma odchodů. Na svůj život jsme se kolektivně začali dívat více duchovním postojem, tedy, že určitě existuje něco, co nás přesahuje a že se nic neděje náhodou.


Pod vlivem Štíra jsme otevřeli svá podvědomí a zažívali krušné chvilky. Vytáhl se emoce a nezpracované bolístky. Nyní se po dobu dalšího roku a půl pohybují uzly ohnivým Beranem a vzdušnými Váhami. Co to pro nás znamená?POLOVINA ROKU 2023 a ROK 2024


Cesta vždy vede od Jižního uzlu (Váhy) k Severnímu (Beran). Už nás možná nebaví hledat neustále kompromisy za každou cenu, učíme se nevycházet všem vstříc a jdeme více k postavení se za sebe. Severní uzel nás učí postavit se sami za sebe. Učí nás samotě. Činům a akcím. Učí nás, abychom si uvědomili kdo jsme a začali podle toho i žít. Přestali pořád jen hledět na to, co ti druzí. Zda jsou oni spokojení, zda jsme někoho neurazili, neublížili. Tématem jsme nyní dle energie Berana my sami. Náš pocit naplnění, štěstí a naše spokojenost. Naše osobnost.


  • Kdo vlastně jsme?

  • Známe se?

  • Víme, co nás baví, co se nám nelíbí, co preferujeme, jaké máme hodnoty, priority, sny a cíle?


Potřebujeme udělat něco rebelského, něco nevšedního, vymanit se z okovů, které nás poutají k zemi, nebo k lidem, kteří nás táhnou k zemi.Dějí se nám situace, které nám pomáhají poznat se. Vědět co chceme, ale také co dovolíme. Učíme znát své hranice, jak jinak než tím, že je někdo bude překračovat a my si uvědomíme, že je nám to nepříjemné. To je to, co se právě děje. V našem pracovním světe, partnerském, rodinném, přátelském.. jsme zkoušeni ze znalosti svých hranic. Také se otevírá téma talentů.


  • V čem jsme dobří?

  • Co bychom mohli dělat za koníčky?

  • Za práci?


Potřebujeme tomu jít naproti. Svůj život žít, ne jen přežívat.


 

  • Energie Berana je o aktivní energii. O tom nečekat, že věci se samy stanou, ale jít jim naproti.

  • Energie Vah je však o energii pasivní, trpělivé. O tom umět vyčkat na správný okamžik.


 

Tyto dvě energie se také učíme skloubit. Učíme se situacemi vědět, kdy jednat a kdy vyčkat a být trpěliví.


Jak se Vám tyto energie daří zvládat? Cítíte je ve vzduchu?


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page