top of page

STÍNOVÉ JÁJaká je nejtemnější část Vaší osobnosti,

kterou skrýváte před ostatními, ale často i sami před sebou?


Aby se člověk cítil ve svém životě ukotveně a stabilně, je třeba dobře znát nejen své kladné charakterové vlastnosti, ale i ty, které jsou v našem životě spíše ubližujícími a mohou nám uškodit. Někdo má sklon k sobeckosti, neohlíží se na jiné, což boří jeho vztahy s druhými, jiný má velkou potřebu k velkému analyzování, takže často rozebere vše do nejmenšího detailu a tím se ochuzuje ve svém životě o lehkost a spontánnost. Setkáme se také s lidmi, kteří jsou nepřiměřeně majetnickými a svým blízkým nedopřejí osobní prostor, nebo s lidmi, kteří neustále něco kritizují a jejich negativní pohled na vše kolem je ochuzuje o krásu ve skutečnosti již dokonalého života.


"Temná část" naší osobnosti ubližuje nejen těm vedle nás, ale především nám samým, a to především pokud si své extrémové či nezdravé postoje neuvědomujeme či je zatlačujeme a děláme, že neexistují, že nejsou.


Pokud se chceme ve svém životě cítit naplněně a spokojeně, je důležité umět si pojmenovat jací jsme. Bez přibarvování si nalít čistého vína a podívat si na svou osobnost otevřenýma očima. Když si přiznáme, že je v našem chování něco, co brání plynulému životnímu prožívání, uleví se nám. A od této chvíle může zároveň začít práce na všem, co si přejeme mít jinak.


Sami o sobě již jsme dokonalé bytosti, ale máme na sobě vzory a nastavení pramenící z našich rodin, okoukané systémy, které ve skutečnosti nejsou naše, ale jsou převzaté. Zamyslete se dnes nad tím, jací jste. Bez přikrášlování a kudrlinek. Surová pravda někdy bolí, ale je zároveň neskutečně úlevná.
Krásný víkend!

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page