top of page

STŘEDA 6.11.2019

Jsou lidé, kterým se nezavděčíte i kdybyste se rozkrájeli. Jsou lidé, kteří Vás u ostatních pomluví jen proto, že neděláte tak, jak oni chtějí. Jste na ně příliš takoví a takoví, děláte to a to, a to je přece špatně, to by se nemělo. Jsou to lidé, kteří trpí sami se sebou, nedokážou být sami se sebou a proto je jejich pozornost neustále přesměrována k druhým. A ty druhé pomlouvají, kritizují a hodnotí, protože oni sami by to jistě zvládli líp. Řeč je o lidech, kteří se podvědomě nesnáší. Stydí se za to, co provedli v minulých životech a jejich duše, která tohle všechno ví a dobře si své minulé životy pamatuje, je v tomto životě doslova uvězněna v lidském těle.


A proč to píšu?


Vy, kdo máte kolem sebe tyto typy lidí se podívejte, zda sami nepomlouváte a nehodnotíte ostatní. Zda to nejste i Vy, kdo nenechá na nikom nit suchou.. kdo se staví do role soudce a hodnotícího. Pokud ne, podívejte se pak na to, jak jste na tom se svým sebevědomím. Věříte si? Máte se rádi? Řídíte svůj život nebo to za Vás dělají ostatní? Možná Vás tito lidé přišli pouze vyburcovat k tomu nenechat si některé věci líbit a s láskou, ale jasnými hranicemi dát svůj nesouhlas najevo.


A obecně, pro nás všechny? Vyhněme se, prosím, hodnocení. Vyhněme se tomu být k druhým zaujatí jen proto, že se nechovají podle nás. Respektujme druhé tak, jak chceme, aby oni respektovali nás. A když se nám někdo nelíbí? Nedělá to, co my pokládáme za správné? Zamysleme proč nám to vadí a hledejme počátek tohoto svého zaujatého postoje. Tento člověk nás vrací k sobě samým, k poznání sebe sama, ale pouze pokud hledáme a patráme po příčině.


Krásný den.

Autor textu: Tereza

Autor obrazu: Lisa Aisato

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page