top of page

TÝDEN 12.11. – 18.11.2018 - OTOČENÍ

Hezké a ničím nerušené pondělní ráno! Vítám Vás u otočených kartiček symbolizující 46. týden! Již v minulém příspěvku jsem psala, že vstupujeme do týdne, který dle numerologie spadá pod číslo 1 a 10. Krásně tyto čísla popisují tarotové karty, v tomto případě pod názvem MÁG a KOLO ŠTĚSTÍ.


Jednička je číslem počátku. Je to nový směr, nové uvažování, je to i čára za tím, co bylo. V minulém týdnu jsem psala o tom, že budeme přemýšlet a uvažovat, kudy se dát. A že pokud budeme vnímaví, ti nahoře nám pomohou najít ten správný směr. A opravdu, z Vašich zpráv a společných setkáních, hlavně koncem pracovního týdne, jste mi potvrdili, že opravdu cítíte, že si mnoho věcí začíná sedat a Vám, že dochází, kde je zakopaný pes. Týden přemýšlení Vám naplno odhalil, na co se zaměřit, aby Vám bylo lépe, abyste se opravdu posunuli tam, kam máte. Obecně tak, aby jste následovali to, proč jste se i narodili. Život je opravdu cesta a já připomínám, že někdy opravdu trnitá. Setkala jsem se i se slovy, že jsem snad superžena, že nechápete, jak mohu být při výkladech tak perfektně naladěná a pozitivní. Věřte mi, i já mám někdy den nebo dny, kdy se mi nic nechce a mám všeho dost. :D. Kolikrát taky nevím, kudy zrovna jít nebo co v danou chvíli s tím vším dělat. Taky jsem člověk a taky mám „problémy“, které mi cestu zrovna dvakrát neusnadňují. Ale snažím se VNÍMAT. Snažím se objevit, proč se mi to děje a co třeba dělám špatně. Nechci se spokojit s tím, že se budu mít špatně nebo že kapituluju na to, že se to třeba nějak časem srovná. Chci se mít dobře a stále myslím na to, pro co jsem sem na Zem přišla. V těžkých chvílích mi vždy pomůže taková malá sebereflexe - pokládání si otázek.. „Proč mi není dobře?, Proč to dělám, když mě to nebaví?, Můžu to změnit nebo alespoň zmírnit?“ Není důležitá jen komunikace s druhými, ale především komunikace s námi samými. Jak pak můžeme přijít na problém, když spolu nemluvíme? Když jen žijeme (u některých vhodnější slovo přežíváme) a neptáme se, nezajímáme se o sebe?

Tento týden myslete na to, že MÁG je karta hovořící o tom, že když chceme být v něčem dobří – ve vztazích, v práci, při výchově dětí,.., musíme pátrat a ptát se. Neustále hledat. Vnímat možnosti, které máme k dispozici a nespokojit se s málem a myšlenkou: „nějak to bude.“ :)


Druhá karta KOLO ŠTĚSTÍ má jednoduché poselství. Pamatujete si na reklamu na Mountfield s Bédou Trávníčkem a na jeho kolo štěstí? :D Je to možná trapný příklad, ale na tomto dobře vysvětlitelný. Když nezatočíme, nic navíc nedostaneme. Když se neodhodláme k prvnímu kroku, slevu mít nebudeme. Ano, sekačku si můžeme jít koupit tak jako tak, ale není lepší jí koupit snadněji? S nějakou výhodou? Když něco chceme, existuje plno možností jak toho dosáhnout. Buď půjdeme a sekačku koupíme bez jakýchkoliv výhod, nebo budeme chytří a nejdříve si půjdem zatočit a zkusit své štěstí. I kdyby jsme vytočili 5% slevu, krok se nám vyplatil a náš první krok zlehčil. Tím chci říct – nikdy nevíme, jak náš risk dopadne, jaký bude mít následek náš první krok, ale ne vždy musíme jít tou nejtěžší cestou. Náš první krok se dá zlehčit, a proto je dobré se rozhlédnout, zda na nás někde nemává pomoc.


ASTROLOGICKY náš čeká klidnější týden, do čtvrtka se ještě trochu zapotíme vlivem minulých silných energií a dokončování restů, pak se planeta Mars přesune do vodního znamení Ryb a v sobotu planeta Merkur přejde do retrográdu. O tom ale až v samostnaných článcích. :) 

1. ODKLÁDÁNÍ

Samotný název první karty hovoří o tématu, které budou řešit ti, co si tuto týdenní kartičku vytáhli. Pokud něco řešíte, své rozhodnutí můžete už nějak dobu odkládat. Taktéž můžete žít v domnění, že je ještě čas, že se to třeba „nějak“ vyřeší.. Ale je tomu opravdu tak? Vyřeší se to „samo“? Odkládání je někdy fajn, ale ne v důležitých věcech, které si žádají Vaši aktivnost a konečné rozhodnutí. Pokud něco dlouhou dobu odkládáme, zastavuje se i naše energie, protože je vyplýtvána na to, abychom v tom ještě nějakou dobu vyřešili. Ne vždy se dá se vším hned pohnout, ale jde podniknout kroky, které naše „čekání“ zkrátí. Také se po nás nechce, abychom všechno hned od základu změnili, kolikrát můžeme udělat pár malých kroků, které už nám pomůžou k tomu, abychom se změnilo to hlavní.Tento týden pro Vás nemám přesnou radu, protože jedni z Vás řeší odkládání rozchodu, druzí třeba odchod z práce nebo třeba odkládají řešení nějakého svého špatného vzorce, který jim v jejich bytí způsobuje dost problémů. Má rada tedy zní: Prozkoumejte ve svém životě co odkládáte. Zeptejte se sami sebe, z čeho se Vám nechce odejít nebo kde pořád doufáte, že se to brzo změní a ono furt nic. Kolikrát stačí jen uvědomění si, kolik energie zbytečně cpeme někam, kde už se nám nic nevrací zpátky.


 

2. VYČERPÁNÍ

Karta druhá, s názvem Vyčerpání hovoří o mnoho Vaší energie, která je plýtvána špatným směrem. Přemýšlíte někdy, co přes den všechno děláte? Možná znáte okamžiky, kdy chcete všechno stihnout, ale jakmile doděláte jedno, nakupí se další. Čím myslíte, že to je? No, v životě se vždy najde něco k řešení. :) Jednou to je rozbitá skříňka, kterou potřebujete opravit, jindy zase pověsit prádlo, pak umýt nádobí, vysát byt, dodělat věci do práce, připravit dětem večeři, atd, atd. Teď si ale položte otázku, kdy vlastně odpočíváte? Kdy si opravdu dovolíte vypnout? Tuším, že možná tak na půl hodinky večer nebo když spíte. :D To je ale málo.


Taktéž tato hovoří o situacích, kdy se do něčeho už nějakou dobu nutíte a velice neradi to děláte. A může to být opravdu cokoliv. Vytažením této karty byste ale měli přemýšlet nad tím, zda se cítíte dobře. Svěží, odpočatí, plní energie. Pokud ne, je na čase s tím něco udělat. Buď si toho tolik na sebe nebrat a je důležité zamyslet se, co je potřeba odstranit nebo vykonávat méně, či více systematicky a klidně s nějakým zpožděním. Protože ono se to okolo nezblázní. A pokud takhle pojedete dál, zblázníte se za chvíli Vy. :D Tak zpomalte. :)


 

3. ROZKVĚT

Třetí nádherná karta se jmenuje Rozkvět a je sama o sobě velice krásná a hřejivá. Je to karta přirozenosti a radosti. Vybízí Vás, abyste si v každé situaci našli jen to nejhezčí a neustále tento týden mysleli na to, že vše se děje z nějakého důvodu a není tedy proč se chmuřit a mít negativní myšlenky. Pozitivní myšlenky nepřijdou sami, ale tvoříme si je my sami a veřte nebo ne, jak budete každý den přistupovat ke každým situacím, takové i budou.


Přistupujte proto tento týden ke všemu pozitivně naladění a myslete na tu krásu, která se skrývá ve všem a ve všech. Každý je jedinečný a něčím krásný, akorát jsme někdy tak moc ponořeni do svých myšlenek či očekávání, že pak zapomínáme na to se radovat. Buďte přirození, vzpomeňte si na čistotu a krásnou energii, kterou mají malá miminka a zvířátka. Nic nepředstírají, žijí tady a teď a berou to vše, co jim přichází do života také zcela přirozeně. Pro Vás mám jedinou radu: uvolněte se a usmějte se. Tím se budete mít krásně nejen Vy, ale i ti, kdo budou ve Vaší přitomnosti. Radost je nakažlivá. :)


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page