top of page

TÝDEN 13.1. – 19.1.2020

Krásné pondělní ráno, zdravím Vás u týdenní předpovědi!

Dnešním dnem vstupujeme do 3. týdnu roku 2020, který postupně uzavírá vládu zemského Kozoroha, který je ve své 3. dekádě, aby mohl v pondělí 20.1. přenechat své místo již přichystanému Vodnáři. Nejen Kozorozi teď mají mnoho energie na rozdávání, ale i těm ostatním znamením zvěrokruhu se nabízí možnost dokončit mnoho restů, udělat si pořádek ve všem kolem sebe, co potřebuje nějaký řád a jasný směr. Jenže.. stále platí a vždycky to tak bylo, že k dokončování a plánování nových věcí to chce vždy mnoho odvahy a hlavně udělat si jasno v tom co chci - kam jdu a proč tam jdu. Venuše, která souvisí s našimi vztahy, láskou a přátelstvím, se dnes přesouvá do znamení Ryb. Začne měsíční období, kdy se s partnerem buď naplno sblížíme nebo naplno oddálíme. Buď a nebo, nic mezi tím. Bude důležité sledovat jasné signály, dávat na svou intuici, nehrát žádné divadlo, ale podívat se na to všechno co cítím a umět to pojmenovat. Ve čtvrtek se pak přesune planeta Mekur, která souvisí s komunikací a našimi zálibami a činnostmi do Vodnáře a to ukazuje a větší uvolnění, potřebu dělat i něco jiného než jen povinnosti a práci a třeba jít více mezi lidi. Od 16.1. do 3.2. budeme mít skvělou příležitost potkat se se zajímavými lidmi, sejít se s přáteli nebo i vyzkoušet něco netradičního a nového, co nás vždy lákalo. Vodnář se také točí kolem přírody, takže je pravděpodobné, že své zraky více upneme k přírodě a zvířátkům.


Za sebou teď máme poměrně emocionální víkend, který mohl pár situacemi nebo jednou velkou událostí zamotat celým našim životem nebo bouchlo něco, co potřebovalo ven. Tento týden bude už větší oddechovka, svým způsobem se můžeme cítit jistěji v tom kudy dál nebo jak dál, akorát i tak dejme pozor na pár věcí. Na jaké, to Vám pomůže odhalit Vaše dnešní níže vybraná karta.

 

1. VĚDOMÍ

První karta se nazývá Vědomí a vytáhl si ji ten, pro koho je aktuální téma EGO a jeho DOKONALOST. Tato karta je pro Vás varováním, abyste nespadli do pasti ega, které v sobě má hluboko zakořeněnou představu obrany, pokud se něco nevede tak, jak chci já. Ego totiž velmi rychle sklouzává do pocitu „já vím všechno nejlépe“ nebo „věci se budou dít podle toho jak chci já.“ Představte si 3leté děcko, které si vydupává hračku v obchodě. To můžete být právě teď Vy, pokud neovládnete své nevědomé strašáky, které Vás straší a děsí, že když si to nevydupete a nevyřvete, nic mít nebudete. Pozor tento týden na scénáře jen podle Vás, na to, že musíte mít za každou cenu pravdu, nebo že musí být všechno tip ťop dokonalé. Nesnižujte se k aroganci, k urážlivosti, tvrdohlavosti nebo zlosti. Pokud se snížíte, vypovídá to jen o Vaší tendenci věci kontrolovat tak, aby se děly podle mě. A když nedějí, udělám bordel a dupnu si. Je možné, že hodně věcí se ve Vás nahromadilo a teď postupně bouchají, to však není omluvou. Ttato karta vypovídá o nezvládlosti sama sebe. VĚDOMÍ je karta spícího Buddhy, který je symbolem vědění, ale avšak spícího. To znamená, že Vaše intuice a srdce chvilkami usnou a ozvou se ve chvíli nejisté situace naučenými vzorce obrany. Tedy to, co je akutálně ve Vašem životě potřeba nejvíce změnit jsou Vaše obranné vzorce. Tato karta přináší informaci, že je potřeba trochu poodstoupit od iluzí, jak by věci ve Vašem životě měly být a místo toho je na čase začít vnímat a akceptovat, jak se věci dějí ve skutečnosti. Pak budete mít vyhráno. Zamyslete se zda je potřeba mít pokaždé navrch. Zda je tak hrozně důležité dupnout si, když už se vše okolo třese. A zda není potřeba větší laskavosti a citlivosti právě ve chvíli, kdy se cítíte ohroženi než použít pokaždé jedny a ty samé zbraně – obranné mechanismy, které Vás nikam nedostanou.

2. MISTR

Druhá karta tohoto týdne se jmenuje Mistr a je ve znamení „mistrovství“. MISTR, MISTROVSTVÍ jsou slova, která mají mnoha významů, jeden je jim však společný - člověk, který je v něčem dobrý, vyjímečný nebo něco, co je na nějaké výši a hodno možná i ocenění. Vy všichni, kdo jste si tuto kartu vytáhli, přináší jedno krásné poselství. Tento týden máte šanci stát se mistry. Tím, že se ve stále se opakující situaci zachováte jinak a uvědomíte si, že to jde. Tento týden máte možnost uzavřít naplno nějaký svůj ne příliš správný vzor myšlení a proměnit ho v nový a lepší. Například tím, že přestanete kontrolovat, co jste ještě všechno neudělali. Nebo tím, že se nenecháte ovládnout vztekem a uvědomíte si, že je možné situaci vyřešit v klidu. Ať je to co je to, tento týden, pokud budete chtít, nabízí se jedinečná příležitost něco VE VÁS změnit. Mistrovství totiž nepramení z osvícení, meditací nebo dodržování nějakých pravidel. Mistrovství je stav, kdy si něco UVĚDOMÍME, kdy CHÁPEME a PŘIJÍMÁME věci, tak jak se dějí a dáváme si je do souvislostí. Mistr není osvícený proto, že je dokonalý. Je osvícený proto, že nebojuje sám se sebou a se svou myslí. Neklade sám sobě podmínky, netouží se změnit. Je v absolutním souladu se svým aktuálním rozpoložením, s emocemi, které jsou přítomny, se situací, ve které se nachází. Užívá života, ve všech jeho podobách, nevybírá si. Jednoduše žije to, co je a UVĚDOMUJE SI. Svá slova, emoce a činy.

3. VYČERPÁNÍ

Třetí karta tohoto týdne se jmenuje Vyčerpání a tady jak vždycky říkám – pozor! Třetí, poslední karta přináší důležité poselství, které byste si měli vzít opravdu k srdci. Má název Vyčerpání a už to, čeho se bude týkat, dost vypovídá. Vyčerpání totiž není to zrovna něco, co bychom měli přehlížet. Vyčerpání je jasnou informací, že něco děláte špatně. Že jste nejspíše věnovali energii něčemu, co nemá dál pokračovat, nebo někomu, komu neměla být energie dána nebo ji dáváte do něčeho, co je zbytečné a nepodstatné. Tato karta Vám přináší informaci, že neumíte pracovat se svou energií a že můžete dělat stále dokola tu samou chybu – přepínat se, dělat věci, které nejsou důležité, honit se za něčím, co nemá cenu, vybíjet zbytečně svou energii věcma, které Vám nic nedávají a jen Vás utlumují. Karta říká, že je třeba obrátit svou energii jiným směrem nebo jen zvolnit. Bohužel – často nevěřím signálům našeho těla nebo srdce, které nás varují, že už je to moc. Musíme kolikrát sami padnout, abychom zjistili, že takhle asi ne. Dodejte si odvahu a celý týden se vědomě pozorujte. Sledujte, do čeho investujete energii a co Vás vyčerpává. Možná budete překvapeni, co všechno je ve Vašem životě přes čáru nebo zbytečné dělat. Cílem je zjistit, co děláte špatně. Mám kromě povinností i zábavu? A nemyslíme lehnout si k televizi. Ale něco, co Vás nabije – nějaký koníček, společnost dobrých lidí, spánek, cokoli. Vaše téma tohoto týdne jsou 2 otázky: CO MĚ VYBÍJÍ a CO MĚ DOBÍJÍ?


Autor: Tereza

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page