top of page

TÝDEN 13.5. – 19.5.2019 - OTOČENÍ

Hezké pondělní ráno u týdenní předpovědi!


Dnešním dnem vstupujeme do 20. týdne, kterému vládne 20. tarovotá karta s názvem SOUD. Soud se často zobrazuje jako postava probouzející mrtvé. Odráží fakt, že všichni se budeme nakonec zodpovídat za své činy a předstoupíme před Poslední soud. Karta znamená dokončení kosmického cyklu a naznačuje, že všechny naše skutky mají pozitivní i negativní důsledky. Podle rozhodnutí, které jsme v životě učinili, můžeme buď sklízet plody minulých snah a těšit se zaslouženému úspěchu nebo si připravit pár tvrdých lekcí. Tento týden se po nás chce, abychom upřímně zhodnotili sebe sama i své skutky. Když dojdeme na konec jedné kapitoly, automaticky začneme další, ale než tak učiníme, musíme čelit důsledkům našich minulých činů a vyrovnat se s postavením, ve kterém se právě nalézáme. Nejsme vždy pány svého osudu, ale život si utváříme podle rozhodnutí, která činíme. Poslední soud nám sděluje, že nastal čas, abychom pohlédli na svůj život (či celou situaci na kterou se ptáme) a ujasnili si kam, až jsme dospěli a čeho jsme dosáhli. Máte nyní příležitost začít znovu, pokud se ovšem vyrovnáte s minulostí. Vše špatné si musíme přiznat a uvědomit, uzavřít tak se sebou mír anebo se odměnit za dobré skutky. Tento týden se dá nazvat jako týden shrnutí, jako týden uzavření, jako týden završení. Měli bychom se se zcela vědomým pohledem podívat na to vše, co máme v dané situaci, kterou řešíme za sebou a tím si tak ujasnit nás další směr. Protože Soud je o rozhodnutí co dál.


Astrologicky nás čeká bohatý týden. Největším završením bude sobotní Úplněk ve znamení vodního, magického Štíra, který otevře téma minulých životů, ale také sexuality a moci. Mnoho věcí se nám touto konstelací ujasní. Ve středu se pak změní náš postoj v lásce. Planeta Venuše se z Beranu přesune do Býka. Naše emoce a pocity se zintenzivní, prostřednictvím našich smyslů budeme vše ještě více prožívat. Ve čtvrtek se planeta Mars, která souvisí s naší iniciativou, ale také náladami přesune do emocionálního Raka. Končí naše pohodovost, nastupují obranné postoje a větší citlivost. Bude potřeba prozkoumat své naučené vzorce, které souvisí s děláním si doměnek. 

1. PODMIŇOVÁNÍ


Kdopak si vytáhl tuto kartičku? Tady se někdo probouzí. Už jste si všimli, že jste jak v řetězech? Všude samé podmínky, nutno dodat – hlavně ve Vaší hlavě. Opravdu věříte, že až je všechny splníte, tak budete šťastní a Vaše okolí taktéž? Začalo to dávno: když budou samé jedničky, dostaneš kolo; až to všechno sníš, můžeš si jít hrát; když nebudeš plakat, dostaneš obrázek… Dnes už nepotřebujeme „uvědomělého“ rodiče, který by nás motivoval k lepším výkonům. Vystačíme si sami. A jsme sami sobě vskutku přísnými vůdci. Až zhubneš, až vyděláš víc peněz, až budeš výkonnější, až začneš pravidelně cvičit, až budeš dokonalá! Až, až, až. S tímto přístupem bude vždycky nějaký problém, proč to nejde nebo proč si stěžovat a neuvolnit se. Možná, že už jste to tu u mě na stránce někdy četli, ale k tomuto příběhu se váže jeden moc hezký zenový příběh. Lev, který je na fotce vyrůstal mezi ovcemi a věřil, že sám je ovce. Jednoho dne ale přišel jiný lev, který ho zavedl ke studánce a ukázal mu jeho odraz. Najednou lev poznal, že není ten, za koho se pokládal, ale je úplně jiný. Začínal vidět okovy na svých nohou a pomalu si uvědomoval, že je čas něco změnit. I Vy se tento týden setkáte s tím, že kdesi, cestou Vaším životem, jste uvěřili, že je někdy lepší se schovat do stáda, za manžela, rodinu, kde nemusíte nic nebo neustále si v hlavě omílat frázi „až“ a tím se tak vyhnout něco dělat. Rozhodování bylo zastaveno, přišla dlouhá doba stagnace. Teď je ale potřeba to změnit a začínat jednat. Nebát se a sundat okovy ze svých nohou. Věnujte schválně tento týden pozornost tomu, kolikrát vyslovíte či si pomyslíte ono zaklínadlo AŽ – až bude víc peněz, až bude míň práce, až naprší a uschne… Tímhle AŽ ale ve skutečnosti odkládáte jen jedno jediné, a sice právo být šťastní a naplnění tady a teď. Začněte! Neodkládejte!2. DO NITRA


Karta druhá se jmenuje DO NITRA a vytáhl si ji každý z Vás, kdo se má ponořit hluboko do svého povědomí a přestat utíkat. Do nitra jednoduše znamená, že jste se možná dlouho honili za svými touhami, znovu a znovu - a pokaždé jste znovu jen došli ke zklamání. Tato karta symbolizuje, že již delší dobu bloudíte.. a nevíte kudy kam. Vaše touhy mohou být chaotické, utíkáte před vším, co Vám je nepříjemné - povinnosti, emoce, cesty, které se před Vámi otevírají a na které se stále bojíte vykročit. Protože ty jsou často nejisté a nevíme co od nich čekat. Tato karta je o tom, že je potřeba změnit svůj styl přemýšlení a uvažování. Že máte přestat utíkat, a ponořit se do sebe. Nebát se toho, co si pro Vás osud přichystal, ale zeptat se, co je ten strašák, kterého se bojíte a odkud vlastně pramení. Mnoho strachů vzniká totiž již v dětství, ale je potřeba si uvědomit, že tyto strachy nejsou naše, ale našich rodičů, které nám je nevědomky předali, protože se oni sami báli. A my je úplně logicky jako děti přijali za své. Začali jsme se bát toho co nás čeká, ale i toho, co je v nás samých. Jenže právě v našem nitru jsou ukryty všechny poklady, právě tam je ukryto to, co hledáme. A čím hlouběji půjdeme, tím menší a jednodušší naše strachy budou. Ale nesmíme se bát. Musíme prostě vkročit a jít. Jasně, co si budeme povídat, komu by se chtělo do sklepa roky zaskládaného harampádím, ale pokud chceme být šťastní, není zbytí. Dokud se fyzicky neprobereme nánosy, nemáme šanci vzpomenout si, jaké opravdové poklady jsme odložili. V temných zákoutích tiše odpočívá všechno, co hledáme tam venku.3. LENOST


Karta třetí se jmenuje Lenost a symbolizuje potřebu zpomalit, zvolnit, vypnout. Může to být počasím, může to být zrychlenou dobou, která si po nás žádá neustále „být dokonalými“ a ono se tomu celkem špatně utíká. Naše mysl těžkne únavou a tak nějak se nic nechce. Karta ukazuje, že potřebujete vypnout a chvíli nic neřešit. Jste zavaleni poslední dobou nějakou tíhou, těžkými myšlenkami, neustálými požadavky od okolí a jediné co chcete je se jen zahrabat a nic nedělat. Prostě si jen užívat volna, užívat si, že slunce svítí, že prší, že jste. A to je naprosto v pořádku. Někdy jsme opravdu tak hrozně přehlceni, že jediné co nám udělá radost je, když si zapneme „stupidní“ film, dáme si hamburger, colu nebo si přečteme „velice inteligentní“ časopis s drbama o celebritách. Prostě nechceme být dokonalí, chceme si dovolit dopřát si zastávku, a to jaká ta zastávka je, je nám v tu chvíli úplně jedno. Jen do toho. Jediné, koho karta varuje jsou ti, kteří takto žijí už nějakou dobu. Zde je karta radou, aby právě nad tímto přístupem zapřemýšleli a neusli na vavřínech. Probuzení zpět už by nemuselo být chtěné a ani zrovna dvakrát příjemné. Odkládat nějaké věci dlouhodobě nikoho daleko nedostalo.


Autor: Tereza

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page