top of page

TÝDEN 15.4. – 21.4.2019 - OTOČENÍ

Krásné pondělní ráno Vám všem u otočených kartiček a týdenní předpovědi!


Čeká nás vskutku zajímavý a nabitý týden. Astrologicky se můžeme těšit na středeční přechod v planetě Merkur do ohnivého znamení Berana. Opět nás zaplaví pocity síly a rozhodnosti, pasivita se vystřídá s akčností a chutí poznávat. V pátek v čase 13:42 zalije naši oblohu Úplněk ve znamení Vah, který opět prozkouší naše partnerské vztahy a vžene do našich životů otázku spojenou s tématem rovnováhy a vyrovnanosti. S tím bude souviset i sobotní Venuše, stěhující se do období flirtování a zkoušení nového pod taktéž ohnivým Beranem. A v neposlední řadě pak Slunce, které se v tentýž den naplno ukotví v zemském znamení Býka, kde se zdrží celý jeden měsíc. Co ovšem asi nejvíce uvítáte budou dny volna, neboť se nacházíme v týdnu Velikonočním. O tom ale již v jednotlivých článcích.


Numerologicky se nacházíme v 16. týdnu, tedy pod číslem 16, které je spojeno s tarotovou kartou VĚŽ. Už u včerejšího příspěvku jsem se zmiňovala, že věž je symbolem našich hodnot, přesvědčení a postojů, které možná nejsou tak správné jak se zdají. A proč tomu tak je? Inu, my lidé máme naprosto logickou tendenci se pro něco rozhodnout a pak na tom dále stavět. Stavíme na svém přesvědčení, že toto je ten pravý partner pro život, jindy zase svůj život stavíme na názoru, že nám všichni od malička ubližují, tak proč by tomu nemělo být nadále, někteří lidé zase lpí na hodnotách jako jsou peníze, moc či materiální zabezpečení. Každý máme své hodnoty a postoje, které vychází nejen z naší povahy, ale i ze zkušeností, kterými jsme si v životě prošli. Ne vždy jsou ale naše hodnoty a přesvědčení správné. Pokud si například najdeme partnera, který je k nám od prvních měsíců nespravedlivý, svými činy nám dává najevo, že si nás neváží a nerespektuje nás a my i přesto si v hlavě tvoříme přesvědčení, že se partner zlepší a svou chybu si uvědomí, i za cenu, že s tímto postojem nic nedělá, stavíme svůj život na nereálných základech, které dřív nebo později musí spadnout.. Pokud svůj život stavíme na materiálním zajištění a neustále se strachujeme o to, abychom nezkrachovali, aby se nám dařilo, aby nás nedejbože nevyhodili z práce, co myslíte, že se stane? Tento člověk dostane lekci, která má jeho hodnoty přehodnotit, něco, co ho donutí přemýšlet, zda jsou tyto hodnoty správné. Například tím, že onemocní on nebo někdo z jeho blízkého okolí. To totiž donutí tohoto človíčka přemýšlet, zda jsou peníze opravdu všechno. VĚŽ je zkrátka symbol zboření toho, co je v našich životech nalhané, nereálné a co vychází z vysněných, ale vzdušných představ, které nemají s realitou vůbec nic společného. Tento týden bude pro nás všechny důležité položit si otázky:

„kde si nalhávám?“

„kde si maluju něco, co ale nemá s realitou, kterou vidím nic společného?“ 

1. UVĚDOMĚNÍ


První karta tohoto týdne se jmenuje Uvědomění a ukazuje na otevření oči a odhrnutí závěsu v místě, které bylo dosud zavřené a nepřístupné. Tento týden bude důležité mít oči a srdce otevřené, protože se stanou události, které Vám pomohou tento plášť vzít a pomalinku ho odhrnout nebo z něj alespoň vykouknout ven. Toto odhalení může pak přinést informace a vhledy, které výrazně usnadní a urychlí vývoj situací a promění Vaše momentální emoční nastavení. Každý člověk má témata, která jsou pro něj bolavá, nezpracovaná či nějakým způsobem tabu. Často se pak v životě dějí situace, které schválně na toto nevyřešené naráží a učí nás se na to podívat jinou optikou – ne starých zkušeností a dětských zranění, ale vyzrále a uvědoměle. Jejich opakování pak znamená stálé nepochopení a potřebu podívat se jinak. Energie tohoto týdne Vám přinese příležitosti uvědomit si tyto každodenní ublížené a zraněné pohledy a z nich plynoucí omyly a nedorozumění. V každém momentu, kdy si uvědomíte, že se díváte ublíženou malou dušičkou, se přibližujete o krok k cíli, zároveň recyklujete starý příběh, dáváte si svolení vybrat si, že jej už nemusíte následovat a tím otevíráte prostor pro zcela nečekané rozuzlení a vnitřní svobodu.
2. SCHIZOFRENIE


Karta číslo 2 se jmenuje Schizofrenie a jak už její samotný název, ale i obrázek napovídá, tento týden se bude točit kolem nerozhodnosti a vnitřního tlaku. V tomto týdnu je potřeba si položit otázky - Čím se rozhodujete? Srdcem? Hlavou? Nebo neustále přebíháte od jednoho ke druhému a pak máte schizofrenní pocit jako človíček na obrázku.? Odpovězte si. V životě jsou situace, kdy opravdu tápeme a nevíme, jak se rozhodnout. Někdo si dává na čas a snaží se porozumět tomu, co si jeho duše žádá. Jiný se naopak zbrkle rozhodne a za 5 minut už je jeho rozsudek zase opačný. Tento týden bude o uvědomění si, zda je Vaše hlava a srdce ve spojení nebo se naopak tyto dva póly mezi sebou hádají pokaždé, jak dojde k rozhodování. Pokud jsou hádky časté, je potřeba se na toto zaměřit. Někdy stačí jen vyjít do přírody a ujasnit si myšlenky, někomu pomůže příjemná hudba nebo rada od blízkého člověka. Každému pomáhá něco, ale je důležité nezahrabávat se pod koberec nebo nedej bože padat do propasti zoufalství. To Vám nepomůže. V těchto stavech je vždy dobré dělat něco proto, aby tento stav rychle odešel. Nenechte se proto tento týden do tohoto pocitu zmanévrovat. Víte co se říká - naše myšlenky jsou tak silné, že se podle nich odvíjí i náš celý život.
3. OSLAVA


Karta třetí se jmenuje Oslava a téma, které je s ní spojené se pojí s radostí. Umíte se radovat z maličkostí? Umíte si najít i v těžké a nepřehledné situaci to dobré nebo lpíte na na tom, co jste očekávali a vysnili si? Tento týden se bude potřeba zaměřit na svá očekávání jak by něco mělo být a naučit se být vděční za to, co je. Obrázek krásně ukazuje, že i na dešti, který byl neočekávaný se dá najít něco krásného a nakonec z celé situace udělat obohacující zážitek. Známe to snad všichni. Ne vždy se děje přesně tak, jak chceme. Někdy si pro nás osud nachystá situace, které jsme nečekali a my máme na výběr. Buď se budeme vztekat a nadávat na to, že je k nám osud nespravedlivý nebo si najdeme i v tom na první pohled negativním něco, co nás může pozvednout někam výš. Je všeobecně známá věta, že „nejlepší akce jsou ty neplánované.“ A proč tomu tak je? Protože si neděláme v hlavě žádná očekávání, nevykreslujeme si co se stane, jak to bude úžasné. Prostě si užíváme ten neočekávaný okamžik radosti a nevšedních zážitků, které si pak třeba po letech vyprávíme. A tyto zážitky mohou vzniknout i ze situací, které se mohou na první pohled jevit zkaženě, negativně, nepříjemně. Důležitý je ale náš postoj. Vždy se totiž dá nadávat, ale také vždy se dá najít něco hezkého. Čemu dáte tento týden přednost Vy?


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page