top of page

TÝDEN 18.11.2019 – 24.11.2019 - OTOČENÍ

Aktualizováno: 24. 11. 2019

Krásné pondělní ráno, zdravím Vás u týdenní předpovědi!

Týdny rychle utíkají, Vánoce se blíží, konec roku už je skoro za dveřmi. Naši předkové tento čas využívali k večerním scházením a povídáním si různých příběhů a legend. Ve světnici svítilo pouze pár svíček, přikládalo se do velkých kachlových kamen, na kterých spali děti. Ty popíjeli čaj nebo mléko a poslouchali příběhy dospělých, jejichž strašidelnost někdy děsila i samotné dospělé. V té době už bylo po žních, končily podzimní práce na polích a v hospodářství, a lidé měli více času na zábavu a radovánky. Komory byly plné sklizených plodin, maso se nemuselo šetřit, ale mohlo se po zabíjačkách sníst hned. Tradičním posvícením bylo to na Martina, které už máme za sebou, a které bylo dříve významné i tím, že veškerá čeleď končila svou roční službu a dostávala mzdu. Slavnost to byla veliká, hodovalo se, pilo a tancovalo, však k tomuto dni předcházel také celý týden příprav. Další důležitou slavností byla 22.11. Svatá Cecílie, 25.11. Svatá Kateřina, ale také 30.11. Svatý Ondřej, což byl den určen k věštění budoucnosti, o tom si ale ještě napíšeme v průběhu dalších dní.

Astrologicky nás čeká několik přechodů. V úterý se přesouvá planeta boje, energie Mars do znamení vodního Štíra, což s sebou přináší mnohem větší odhodlanost a jasný směr kudy kam. Napneme v sobě veškerou sílu a pojedeme tudy, kudy cítíme, že je to správně. S působícím Štírem se ale zviklat nenecháme. Ve středu se Merkur dostává do přímého směru a pokračuje až 9.12. taktéž vodním Štírem. V pátek pak nejenom že oslavíme Svatou Cecílii, ale také přechod Slunce do znamení ohnivého Střelce, což nám dodá hravost a chuť pokračovat na své cestě dál.


 

1. MILENCI

První karta se jmenuje Milenci a ukazuje na týden plný citů, hledání rovnováhy a spokojenosti ve vztazích. Tuto kartu si vždy vytáhne ten, kdo bude řešit v daném období vztahy nebo se jeho otázky a hledání odpovědí týkají především vztahové oblasti. Člověk je tvor vztahový. Abychom rostli, potřebujeme mít ve svém životě druhé, kteří nás doplňují, sdílejí s námi své zážitky, prožitky, pocity. To díky druhým si uvědomujeme a chápeme. Díky nim rosteme a neustále se vyvíjíme. Od nich k nám chodí informace, které nám přináší do života pochopení, ale také radost. Když pak máme vedle sebe někoho, komu důvěřujeme, ukazujeme mu nejen svou hezkou část, ale i tu, za kterou se často stydíme. Jsme upřímní, otevření, ale také velice zranitelní. Jenže přesně tak, jak se otevíráme my, se otevírá i ten vedle nás. Když pak není dobrý den nebo lehké období, naše zranitelnost sílí a mezi námi se může otevřít propast. Někdy, když se objeví dvě duše podobně zraněné a podobně reagující, což se stává hodně často, aby si obě dvě byly navzájem zrcadlem a posunuly se, lehce dojde k neshodám a k nedorozumění. Přes všechnu bolest pak zapomínají, že to, co jim brání ve vztahu dál harmonicky pokračovat, jsou jejich minulá nevyřešená zranění – z dětství, z jiných vztahů, z nízkého sebevědomí,.. Zamyslete se tento týden, zda zbytečně s druhými vedle Vás nebojujete, protože je ve Vás ukrytá hořkost z minulých zklamání. Dejte vztahům šanci, dejte šanci sobě – prožít pohodový, fajn vztah. Každá bytost si to zaslouží. Jen je někdy potřeba pátrat a hledat přesně tam, kde si to žádá naší pozornost. A tím tak i odstranit všechno to, co je ukryto hluboko v nás.


2. DOSPĚLOST

Druhá karta, která tu byla nedávno, nacházející se přímo uprostřed se nazývá DOSPĚLOST a symbolizuje stejně téma jako minule - hlubokou lidskou zralost a s ní související hojnost a celkové naplnění. Její vytáhnutí znamená, že se nacházíte na posledním schodu a chybí Vám poslední krok k tomu, abyste mohli věc v sobě uzavřít a mít v ní jasno. A může se to týkat opravdu čehokoli. Většinou je to ale něco, co již nějakou dobu/několik týdnů řešíte. Karta Vám připomíná, že ne vždy máte možnost rozhodovat o situacích, ve kterých se ocitnete, zároveň však ukazuje na nádhernou možnost volby, na kterou byste neměli zapomínat. Vždy si totiž můžete zvolit, zda na to, co se Vám nelíbí nebo s čím nesouhlasíte budete reagovat z pozice vystrašeného dítěte, které hledá spasitele nebo z pozice dospělého, který si je vědom, že je autonomní jednotkou s vlastními zdroji a nástroji, jak se s danou situací vypořádat. Tedy že už během několika týdnů mu byla odkryta pravda a teď je na něm, jak se k celé věci celkově postaví. Tato karta Vám tedy připomíná, že je na čase dospět a převzít odpovědnost za to, co se Vám v životě děje. Nebýt v roli oběti, ale udělat změnu ještě dříve, než Vás ti okolo úplně položí. Dospělost není spojená s obdržením občanského průkazu, ale právě s odvahou vystoupit z dětinských vzorců oběti, která hledá viníka, aby měla konečně koho obvinit. Tento týden se nad celou situací, ve které se nacházíte zamyslete. Možná Vás hned nenapadne to správné řešení, ale alespoň si uvědomíte, že už dávno nejste malé děti, které nedosáhnou na kliku od dveří a jsou odkázáni na to, až jim někdo otevře.


3. HRAVOST

Třetí karta se jmenuje Hravost a téma, které s ní souvisí už její název dobře napovídá. Jaké je Vaše nitro, když venku prší? Jakou máte náladu, když se Vám změní plány z minuty na minutu – kamarádka Vám odřekne posezení u kávy a večer, když přijdete domů s tím, že si dáte víno, zjistíte, že už ho nemáte? Jak Vám je, když si svou oblíbenou košili polijete a flek nejde pustit? Tato karta Vám připomíná, abyste si ujasnili, jak velký význam dáváte různým vnějším okolnostem a jaký zásadní vliv mají na Vaše prožívání. Čím více pozornosti totiž dokážeme věnovat tomu, co nám chybí a brání ve štěstí, tím méně prostoru radosti poskytujeme. Na co se zaměřujeme, to živíme a zhmotňujeme. Karta hravost se týká uvolnění a radosti, říká, že v každém dni bychom si měli najít něco, co nám udělá radost. Pokud to neumíme, nic se neděje, dá se to dobře nacvičit. A to tím, že na své uvolnění, i přes denní shon, budeme myslet a zaměřovat se na to „hezké“. Radost se pak hezky promění v hravost, která dopřává nejen naší mysli, ale i tělu pozitivní vibrace a tím tak příjemné pocity.


Autor: Tereza

bottom of page