top of page

TÝDEN 20.5. – 26.5.2019 - OTOČENÍ

Vítám Vás u týdenní předpovědi! Hezké ráno Vám všem!


Dnešním dnem vstupujeme již do 21. týdne roku 2019, který stojí pod numerologickou vibrací čísla 3. A já cítím konečně světlo. Minulé týdny mohly bých zachmuřené, mohli jsme cítit, že se něco v nás probouzí. Že v dálce vidíme světelný vchod, ale zatím jsme si museli ještě projít tou tmavější částí. Číslo 21, které symbolem tohoto týdne je považováno za číslo pochopení, vzdělávání a v kombinaci s číslem 3 je to symbol poznávání, seberozvoje, ale také společnosti. Lidé, kteří mají ve svém datu narození 3 vynikají tvůrčími schopnosti, kreativitou, ale hlavně neustálou potřebu vědět víc. Nezůstávat na jednom místě, ale pořád na něčem pracovat, objevovat, hledat. Hodně podobné téma je i ve dvacátéprvní tarotové kartě nazývající se SVĚT. Abychom totiž mohli pochopit sami sebe, ale i to vše, co se nám děje, musíme se podívat na celý svět. Na to, jak je vše propojeno. Jak se vše doplňuje a navzájem spolufunguje. Dám Vám příklad – když Vám někdo blízký odejde ze života na „věčný odpočinek“ není to událost pouze rodinná. Naopak, je to událost, která doplňuje celý celek. Kdyby nebylo umírání, nemohl by být ani život. Všichni jsme součástí celku a naše příběhy a rozhodnutí, které v nich děláme, nemají dopad pouze na nás, ale i na životy ostatních a i na příběh celého světa, ve kterém žijeme. Rozhodnu se, že budu pomáhat opuštěným zvířatkům, že jim budu každé Vánoční svátky nosit jídlo a hračky. A dost možná se tento zvyk stane v rodině tradicí. A tato tradice bude předávána do dalších okolních rodin. Svými rozhodnutími mohu změnit mnohé.


Aktuální týden bude o přijetí zodpovědnosti za svá rozhodnutí. Bude o pochopení, že když se nějak rozhodnu, bude to mít pak dopad všude kolem. A proto se na toto téma nyní zaměřte – přemýšlejte, co ovlivňuje Vaše rozhodnutí. Proč dáváte přednost celozrnému chlebu před klasickým, bílým? Proč jste raději pro bíle vymalované místnosti a ne třeba pro meruňkovou či světle modrou? Prozkoumejte a zdůvodněte svá rozhodnutí. Zkuste porozumět tomu, odkud to vychází. Zda je to opravdu Vaše volba nebo volba druhých, avšak ve Vás již pevně ukotvená, předstíraná jako ta Vaše. Přemýšlejte také, jak volíte, co budete dělat ve svém volném čase, jak si vybíráte knížky, zábavu, jak pracujete se svou osobností. Tento týden je o zamyšlení se nad na první pohled malichernými, ale přesto zásadními věcmi.


Astrologicky se v úterý na celý měsíc přesouváme do znamení Blíženců. Toto znamení oslaví od zítřejšího dne svá narození. V ten samý den se přesune i planeta komunikace, myšlení a aktivit do totožného znamení. V následujících týdnech budou planety pozitivně působit na studium, vzdělávání a seberozvoj. Taktéž není vyloučené plnění přání a snů. 

1. NEVINNOST


Karta první se jmenuje Nevinnost a jak už její název napovídá, jedná se o téma jedinečnosti a bezpodmínečného PŘIJÍMÁNÍ, bez kritiky a soudů. Vidět v sobě, ale i v ostatních to krásné a jedinečné. Vidět, že věci nejsou jen černé nebo bílé, ale mají v sobě fialový, béžový nebo třeba i žlutý odstín. Každý, kdo bude chtít, může být úplně v pohodě kritický a co si budeme.. půjde to celkem snadno. Odsuzovat a strkat všechny do jednoho pytle se nám nabízí skoro na každém rohu. Co to ale o takovém člověku vypovídá? Že se neumí podívat na věci z jiného úhlu? Že ho pořád ještě nenapadlo, že na všem se dá najít to ošklivé, ale umění je naučit se vidět to hezké? Že odsuzování druhých svědčí o jeho vlastní nelásce k sobě samému? Člověk, který se má rád a umí sám sebe ocenit, umí ocenit i druhé. A jde mu to samovolně, nemusí nad tím ani přemýšlet, protože jeho postoj a přístup je už takto nastaven. Nevinnost je karta, která pro Vás přináší jednu zásadní informaci. Zkuste se tento týden zaměřit na nový úhel pohledu – nerozlišovat pouze černou a bílou, dobro a zlo, pozitivní a negativní, ale podívat se na ostatní nebo na to, co prožíváte z výšky. Protože ať děláte cokoliv, uvědomte si, co děláte doopravdy – zabraňujete a zakazujete si být přítomní a užívat radosti, kterou máte k dispozici. Obviňujete nejvíce ne ostatní, ale odsuzujete a trestáte hlavně sami sebe. Je jen na Vás, jestli tuhle hru sami se sebou budete hrát i nadále, nebo raději dáte přednost „prachobyčejné“ radosti ze života.2. BŘEMENO


Druhá karta se jmenuje Břemeno a vytáhl si ji každý, kdo aktuálně takové břemeno na sobě nese. Podívejte se na kartu, ten potrhaný a zmožený chudák jste v tuto chvíli Vy, respektive Vaše vnitřní já. Položte si otázku a upřímně na ní odpovězte - nepřipádáte si poslední dobou podobně jako on? Tak, jako kdyby od Vás všichni něco očekávali? Jako kdybyste se mohli přetrhnout a stejně to nestačilo? Nebo jako kdybyste se snažili všem vyhovět a oni to ani neocenili? Všechno a všechny s sebou teď vláčíte jako těžký bágl. A místo odložení, přidáváte, aby to stálo opravdu na to. Tento týden se objeví nejedna příležitost nakouknout do pytle a probrat se tou zátěží, kterou paradoxně nechcete pustit. Takže, co tu máme? Starosti typu, co se stane, když nevyhovíte nebo se nebudete chovat podle představ ostatních. Pseudolaskavé obavy o druhé, které Vám nedají spát a Vy radši za ně vše vykonáte a převezmete na sebe. Hlavně, aby už byl klid. Ale je to správně? Otázka týdne je tedy jasná: opravdu se chcete ploužit životem s hlavou skloněnou pod nánosem strachu, ušlechtilých obav a povinností ostatních nebo raději necháte Vesmíru a těm ostatním to, co jim patří a budete se se stejnou intenzitou starat o své vlastní štěstí? Přemýšlejte o tom.3. OSLAVA


Karta třetí se jmenuje Oslava a téma, které je s ní spojené se pojí s radostí. Umíte se radovat z maličkostí? Umíte si najít i v těžké a nepřehledné situaci to dobré nebo lpíte na na tom, co jste očekávali a vysnili si? Tento týden se bude potřeba zaměřit na svá očekávání jak by něco mělo být a naučit se být vděční za to, co je. Obrázek krásně ukazuje, že i na dešti, který byl neočekávaný se dá najít něco krásného a nakonec z celé situace udělat obohacující zážitek. Známe to snad všichni. Ne vždy se děje přesně tak, jak chceme. Někdy si pro nás osud nachystá situace, které jsme nečekali a my máme na výběr. Buď se budeme vztekat a nadávat na to, že je k nám osud nespravedlivý nebo si najdeme i v tom na první pohled negativním něco, co nás může pozvednout někam výš. Je všeobecně známá věta, že „nejlepší akce jsou ty neplánované.“ A proč tomu tak je? Protože si neděláme v hlavě žádná očekávání, nevykreslujeme si co se stane, jak to bude úžasné. Prostě si užíváme ten neočekávaný okamžik radosti a nevšedních zážitků, které si pak třeba po letech vyprávíme. A tyto zážitky mohou vzniknout i ze situací, které se mohou na první pohled jevit zkaženě, negativně, nepříjemně. Důležitý je ale náš postoj. Vždy se totiž dá nadávat, ale také vždy se dá najít něco hezkého. Čemu dáte tento týden přednost Vy? :-)


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page