top of page

TÝDEN 27.1. – 2.2.2020 - OTOČENÍ

Krásné pondělní ráno, zdravím Vás u týdenní předpovědi!


Dnešním dnem vstupujeme do 5. týdnu roku 2020, který si pro nás přichystal několik planetárních změn a zajímavých aspektů. Tou největší je alespoň podle mě dnešní přechod Černé luny, která po 9 měsících přechází ze znamení Ryb do znamení Berana. Černá luna tak ukončuje svůj 8 letý cyklus a vstupem do Berana začíná nový. Až do října budeme hledat rovnvováhu mezi dospělým a dětským jednáním, mezi agresí a ufňukaností. Chce se po nás naučit se jednat tak, jak cítíme, říci, co si myslíme, avšak nemáme chodit ani do jednoho z extrémů. Vliv černé luny pocítíme především od začátku února do konce března, kdy se otevře téma karmických vztahů. Toto období bude v mnoha ohledech osudové. Budeme léčit a ošetřovat své vztahy, které v sobě mají zakořeněné karmické zkoušky, které se potřebují uzdravit, což může být trochu náročné. Hodně vztahů bude podrobeno zkoušce a ty co se očistí a nezbyde zde již žádný další důvod pro setrvání, budou ukončeny. Další důležité období nastane v srpnu, kdy na Černou lunu bude narážet Mars a Luna, která vytvoří kvadraturu s Jupiterem, Plutem a Saturnem. Hrozí výbuchy vzteku, agresivní jednání a potřeba ovládat a manipulovat druhé, převzít nad nimi moc a kontrolu. To ale trochu předbíháme. Černá luna teprve do Berana dnes přechází, avšak její vliv můžeme pociťovat již tyto dny. Další konstelace ukazují, že se tento týden moc nezastavíme. Tempo bude zrychlené, budeme měnit své zvyky, vzdorovat pravidlům, rebelská energie z minulého týdne pokračuje. Co tento týden rozhýbeme, bude chodit, jen se k takovému aktu musíme přimět. Když ale budeme chtít, zvládneme tento týden mnohé.


V sobotu nám začíná únor a oslavíme sabat Imbolc. Imbolc je jedním ze 4 hlavních pohanských svátků, dnes ho nazýváme Hromnice. Imbolc je svátek světla ohlašující ústup zimy, a tím tak přicházející naději a světlejší část roku. Temná část roku je za námi, teď už bude jen světla ve dne přbývat. To nám dodá na náladě a našem rozpoložení.


Ve včerejším příspěvku s kartami jsem také psala, že jsme v týdnu změn. 5, která je energetické číslo tohoto týdne ukazuje na pohyb, aktivitu, rychlejší tempo, ale také téma spojené se sebedůvěrou a jistotou v sám sebe. Mnoho věcí se mění, ale vše je způsobeno našimi postoji a pohledem sami na sebe. Čím to? Planety Saturn a Pluto mají poslední 2 roky takový rozmach, že z nás doslova za toto dvouleté období vytvořili úplně nového člověka. Takového, který si více věří, ví co chce a dokáže si za tím i jít. Zkoušky, které jsme během minulých dvou let zažili nás pouze směřovali k tomu, kde jsme teď a připravovaly nás na zkoušky, které vypuknou tento rok. Můžeme říci, že tyto zkoušky budou v důsledku pozitivní, ale pozor na to, abychom nejednali příliš unáhleně, pod návalem emocí. To bychom potom úplně spokojení nebyli. Nicméně i tak změny přijdou, v jakékoli možné podobě, tak je od sebe neodhánějme, ale přijměme je s otevřenou náručí. Tento rok se změny vítají, tak hurá do nich. Teď ale hurá na karty! :-)

 

1. PODMIŇOVÁNÍ


První karta se nazývá Podmiňování a je symbolem probouzení a nechtění mít kolem sebe lana. Je to potřeba cítit svobodu, být svobodný, být sám sebou. Podmiňování totiž znamená, že jste celou dobu žili v tzv. podmínkách - hlavně ty ve vaší hlavě– až uklidím a vyžehlím, až bude víkend, až budu mít dovolenou, až budu hubená, až se mi bude chtít. Jenom samé podmínky a zapomínáme na to si užívat a neřešit. Podmiňování znamená, že si podmiňujeme vše, co děláme. A někdy jsme sami k sobě vskutku přísnými vůdci a kritiky. Až tohle, až támhleto, až, až, až, samé podmínky S tímto přístupem bude vždycky nějaký problém, proč to nejde nebo proč si stěžovat a neuvolnit se. Možná, že už jste to tu u mě na stránce někdy četli, ale k tomuto příběhu se váže jeden moc hezký zenový příběh. Lev, který je na fotce vyrůstal mezi ovcemi a věřil, že sám je ovce. Jednoho dne ale přišel jiný lev, který ho zavedl ke studánce a ukázal mu jeho odraz. Najednou lev poznal, že není ten, za koho se pokládal, ale je úplně jiný. Začínal vidět okovy na svých nohou a pomalu si uvědomoval, že je čas něco změnit. I Vy se tento týden setkáte s tím, že kdesi, cestou Vaším životem, jste uvěřili, že je někdy lepší se schovat do stáda, za manžela, rodinu, kde nemusíte nic nebo neustále si v hlavě omílat frázi „až“ a tím se tak vyhnout něco dělat. Rozhodování bylo zastaveno, přišla dlouhá doba stagnace. Teď je ale potřeba to změnit a začínat jednat. Nebát se a sundat okovy ze svých nohou. Věnujte schválně tento týden pozornost tomu, kolikrát vyslovíte či si pomyslíte ono zaklínadlo AŽ – až bude víc peněz, až bude míň práce, až naprší a uschne… Tímhle AŽ ale ve skutečnosti odkládáte jen jedno jediné, a sice právo být šťastní a naplnění tady a teď. Začněte! Neodkládejte!2. VEDENÍ


Druhá karta tohoto týdne se jmenuje Vedení. V tomto týdnu budete mít vedle sebe moudrého učitele, který Vás provede Vaší další cestou. Tento učitel může mít různé podoby, „pozitivní i negativní“. Jde na něj pohlížet různě. Buď jako na někoho, kdo Vám předává rady a zkušenosti prostřednictvím kterých můžete jít v poklidu dál a u koho máte pocit, že Vám „správně“ pomáhá, nebo je to i někdo, koho můžete na první pohled vnímat negativně, někdo, kdo Vám svým jednáním ubližuje a od koho se Vám nedostává pochopení. Jak jistě víte, nikdo se ve Vašem životě neobjevuje náhodou, ale i na první pohled skrze nepříjemné, se Vám díky němu může podařit dostat se tam, kam máte. A opět, záleží na Vašem postoji.

Učitel je člověk, který Vám pomáhá pochopit své „nedostatky“, něco, s čím bojujete a kolikrát úplně zbytečně. Může to být partner, který je na Vás nepříjemný, tváří se na Vás kysele a Vy ani nevíte proč. Většinou naše reakce bývá, že jsme pak kyselí taktéž. Ale je to správně nechat se takto rozhodit? Máme na výběr jak se zachovat? Jistě, to, jak celou situaci přijmete závisí opět pouze na Vašem postoji. Protože i my svým postojem můžeme ovlivnit právě toho vedle nás. Důležité je si uvědomit, že všichni jsme si navzájem učitelé, ale vítězí ten, kdo si to včas uvědomí a tak se k tomu celému i postaví.

Tato karta ve výkladu symbolizuje někdy i ochranu, je možné, že tento týden ucítíte, že na všechny své životní zkoušky nejste sami.Je Vám aktuálně pomáháno z nejvyšších sfér.3. BLÁZEN


Třetí karta tohoto týdne se jmenuje Blázen a v sobě ukrývá mnoho témat a taktéž i několik symbolů, které však všechny do jednoho směřují k jedinému – nový začátek, nová kapitola, otevření nové životní etapy. Může se jednat o změny, které tento týden přijdou a které ve Vás probudí touhu udělat věci jinak, taktéž se s kartou spojuje nový styl myšlení, jakési upuštění od toho, jak jsme na věci nahlíželi dříve a jak budeme nahlížet nyní. Je to karta velkého zrodu, důvěry, čistoty, bezpodmínečné lásky a také nesouzení. Tento týden byste se všichni Vy, co jste si jedničku vytáhli, měli zaměřit ještě více na sebe a důvěřovat své intuici, svému pocitu, že vše, co se děje je správné a že nemůžete udělat chybu. Jděte do přírody, skákejte, tancujte, kdy chcete, buďte tento týden blázniví jak jen to půjde a kašlete na to, co si o Vás budou myslet druzí. Odhoďte kontrolu, odhoďte pryč předsudky a hlavně - odhoďte na chvíli tu Vaši hlavu! :) Opravdu, tento týden je u Vás důležité naplno se otevřít a být 100% sami sebou. Vaše jednání sice může pak ostatním připadat "bláznivé", ale to neřešte. Vy jste připraveni a je potřeba se na to nyní soustředit. Odhoďte rozum a dělejte všechny ty maličkosti, které Vás baví. Nenechte se svázat svými nabalenými vzorci "dospělosti", které Vás akorát odpojují od Vašeho středu. Buďte jako malé dítě - radující se a zařící na všechny strany. Když záříte, ostatní koukají. Ale víte proč? Protože to chtějí taky. :)Autor: Tereza

Kommentarer


Kommentarer er slået fra.
bottom of page