top of page

TÝDEN 6.5. – 12.5.2019 - OTOČENÍ

Hezké pondělní ráno Vám všem!


Minulý týden jsme si tak trochu sáhli na své vnitřní dno. Týden se odehrával pod energiemi osamělého poustevníka, který v nás probouzel potřebu hledat a pátrat. Týden se taktéž oedhrával pod smutnou kartou Luny, která byla o našich emocích, pocitech a možná i houpavých náladách.


Tento týden se bude odehrávat pod 19 tarotovou kartou s názvem SLUNCE. Tato karta nám přináší motivaci a odhodlání. Nejde jen o to nějakou činnost začít, ale mít i dostatek sil k tomu vytrvat a nepolevit ve snažení po týdny, nebo třeba i měsíce. Právě Slunce může naznačovat, že nastala vhodná doba pustit se do rozsáhlých projektů, do nové cesty, nebo zkoumání vlastního podvědomí, protože budete na to budete mít dostatek energie. Slunce je o nalezení zdroje, o nalezení toho, co Vás nabíjí a dodává Vám energii stále jít a pokračovat po své cestě za poznáním.


Vzhledem k tomu, že se dnes přesouvá planeta Merkur, která souvisí s naší komunikací a myšlením do znamení zemského Býka, je pravděpodobné, že budeme řešit v dvou a půl týdenním období bydlení. Nedoporučuji se však vzhledem k ostatním negativně působícím planetám stěhovat či měnit místo svého podnikání. Nebylo by to do budoucna přínosné. Naše pozoronost bude také zaměřena na práci. Ucitíme potřebu zazářit, pokračovat ve svém snažení a píli. Vzhledem k tomu, že nám minulý týden přešla Černá luna, o které jsem psala článek, do znamení vodních Ryb, na dobu 9 měsíců se bude naše pozoronost točit kolem tématu hledání svého zdroje energie a naučení se být sám. Tím není myšleno bez lidí, ale nespoléhat se příliš na ostatní a důvěřovat spíše jen sám sobě. Neidealizovat si, ale žít upřímně a v pravdě. 

1. HOJNOST


Další krásná karta s názvem HOJNOST je symbolem naplnění, smysluplnosti a vidění toho všeho okolo nás. Tento týden je pro Vás velice důležitý, troufám si napsat, že více než týdny jiné. Budete se totiž muset poprat se svými vlastními myšlenkami a naučit se ještě více OCEŇOVAT to vše, co Vám Vesmír nabízí. Myslím, že každý se někdy potýkáme s myšlenkami typu „už mě to nebaví“, „už nevím, co dělat“, „proč se mi tohle děje“ nebo „to je hrozně nefér“. Jsou dny, které jsou v životě moc fajn, ale samozřejmě, abychom se naučili oceňovat a vážit si, existují i dny, které nám dají zabrat a opravdu postrádáme vnitřně jakýkoli smysl. Někdo si stěžuje, jiný jen vyčkává, až toto období přejde. Základem pro to, abychom se ale naučili VÁŽIT si nejen dobrého, ale i toho horšího a být tak naprosto se vším a se všemi v rovnováze, je ve víře, že vše má nějaký důvod a hlubší smysl, který třeba hned nevidíme. Když se však podíváme zpátky, krásně to do sebe zapadá. Váš úkol pro tento týden je prostý a přitom složitý (opět dle úhlu Vašeho pohledu) – vnímejte to vše kolem sebe a tak jak oceňujete slunce, oceňte i déšť. Tak, jak jste vděční za milou kolegyni v práci, naučte se být rádi i za tu nepříjemnou, díky které si ale můžete plno věcí uvědomit. To je jeden se symbolů hojnosti. Vidět světlé i to, co se zdá být na povrchu černé. A jak tomuto uvědomění můžete pomoci?

Každý večer si vezměte papír a napiště si 3 věci, za které daný den děkujete. Vedle si úplně stejně napište 3 věci, které Vás během dne zamrzely, naštvaly a dejte jim pozitivní vibraci (např. naštval mě manžel, že šel raději do hospody, než aby trávil čas se mnou = příště tento čas využiji pro sebe a nenechám se tím strhnout). Dělejte toto každý den, celý týden a uvidíte.. budou se dít věci!2. POTLAČENÍ


Moji milí přátelé.. copak si nalháváte? Copak v sobě potlačujete? Co je to? Tuto kartu si vždy vytáhne člověk, který je vnitřně nespokojený. Něco ho trápí, ví to, ale nechce si to připustit nebo s tím něco udělat. Nicméně.. není potřeba tuto kartu vnímat pouze negativně. I žumpa, ve které se právě možná nacházíte, pro Vás má pozitivní poselství. A sice, že každá žumpa, tedy i ta Vaše vnitřní, emocionální, má své dno, ve kterém se můžete na skok zastavit a pak se od ní i dobře odrazit. Energie tohoto týdne Vám může umožnit uvědomit si, jak se sebou vlastně zacházíte, jak hodnotíte a následujete své potřeby a zda respektujete a ctíte vlastní autenticitu. Avšak, pokud odhalíte tento týden, kde si nedopřáváte, kde si uvědomujete, jak se sebou negativně zacházíte, nemá cenu se za postoj vinit, to byste se zas a znovu dostali do pocitů potlačení. Je důležité si pouze prostřednictvím tohoto pochopení uvědomit, podívat se na to, kde si zakazujete a co na sobě kritizujete, a soustřeďte se na to, kolik času a energie tomuto mechanismu věnujete. Důležité je pro Vás tento týden přijmutí toho, že se možná vnitřně necítíte dobře, že možná tyto pocity nejsou fajn, ale .. dají se změnit. A to tím, že začneme své postoje sami k sobě měnit. Že se pochválíte, že si dopřejete čas k odpočinku, že si vezmete knížku a uděláte si dobrou kávu nebo čaj a budete se věnovat pouze sami sobě. Jedině tak se se sebou a svým nitrem znovu spojíte a odstraníte tyto negativní pocity, které ve Vás jsou vlivem Vašich špatně nastavených mechanismů hluboce zakořeněny.3. DŮVĚRA


Třetí karta se jmenuje Důvěra.. Co vidíte na kartě? Někdo blázna, který se pustil střemhlav dolů do neznáma. Někdo odvážlivce, který je najednou tak svobodný a letí si kam chce. Karta důvěra je důvěra v sám sebe. Důvěra v to, že když se pustíte, tak to dokážete. Protože to budete muset dokázat. Letíte vzduchem a je jen na Vás, kam doletíte a co všechno Vám ten let dá. Jde "jen" o to pustit se a věřit si. Důvěřovat. Mnoho lidí dělá tu chybu, že neustále vyčkává. Na to, až budou lepší, až budou mít více zkušeností, až to za ně někdo udělá, až přijde ta správná chvíle. Ale víte co? Nikdy v životě nepřijde ten moment, kdy bude ta správná chvíle na správné rozhodnutí. Protože pokud čekáme na perfektní moment, perfektní načasování, nikdy to nepřijde. My si tu perfektní chvíli musíme sami vytvořit. Hodně lidí se stane pohodlnými. Přestanou růst, přestanou cokoliv chtít, začnou být spokojení. Lidé dělají práci, kterou nemají rádi. Práci, ze které jim je zle. Jsou ve vztazích, které je bolí a není tam nic, co by jim vztah dával. Přehlížejí to negativní a snaží si sami sobě namluvit, že to přece není ještě tak hrozné. A proč? Proč to děláme? Protože se bojíme. Nedůvěřujeme. Raději si najdeme milion důvodů, proč to nejde, proč to nemůžeme udělat. "To se Ti lehko řekne.." říkáme. Ale upřímně. Je to jen pouhý strach, který nám zatmavuje cestu. Pouhý stín, který když přejdeme, uvidíme světlo.Ti, kdo se bojí a svou odvahu nikdy nepoužijí, v tom stínu možná zůstanou do konce života. Pak když se ale po několika letech utrpení a prožívaných bolestí ohlédnou, zjistí, že stačil jen krok. Jeden krok k tomu, aby byli šťastní. Aby se vymanili z pout. Z vlastních pout, které si sami paradoxně nandali. Důležité je myslet na to, že náš život je dar. Že každý den je dar. Každá hodina, minuta, sekunda. A pokud prostě budeme chtít být šťastní, spokojení a žít harmonicky a v klidu, budeme se muset naučit důvěřovat. Zkousknout to a ten první krok udělat. A o tom je tento týden. O naučení se důvěře. Ani ne tak v ostatní, jako především důvěře v sami sebe.


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page