top of page

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ (20.6. – 26.6.2022)


Krásné pondělní ráno!


Čeká nás týden plný otevírání, pochopení a uzdravování. Nemusí se to tak zdát na první pohled, ale energie tohoto týdne budou silné a postupně nás dovedou k uvolnění a uvědomění si. Nejsilněji tyto energie budou souviset s přechodem Slunce do znamení vodního Raka a především přibližujícímu se Letnímu slunovratu, který se odehraje v úterý večer.


Vstupem Slunce do Raka slavíme již od středověku svátek LITHA neboli pro nás známější Letní slunovrat (pro křesťany svatojánská noc). Tento den je nazýván právem nejmagičtější, je to den, kdy Světlo je delší než Temnota a kdy jsou proto lesní tvorové, skřítci a víly nečekaně spatřováni lidmi, tedy těmi, kteří umí vnímat a jsou v danou dobu v lesích, lukách a hájích. Je také tradicí těmto bytostem předat nějakou obětinu ve formě upečeného chleba či koláče, sklenice mléka či medu. V tento den se pletou věnečky, které se pak vhazují do vodních toků jako poděkování živlu Vody, že dává Zemi život a úrodu. S tímto svátkem je i spojeno přeskakování ohně, které zajistí zdraví do dalších měsíců, uctívání plodnosti, proto jsou tyto svátky spojeny s vášní, radostí a jídlem. Co je však tento den nejsilnější, je magická energie proudící vším a všemi. Mnohé čarodějky, obdařeny silným darem intuice, se dívají do svého nitra, čelí svým vnitřním démonům, zkrátka snaží se popasovat se svými temnými stránkami osobnosti, které má v sobě každá jedna z nás. V noci je pak vhodné za svitu Luny sbírat bylinky nebo kamínky, mají velmi silnou moc.


Je to čas magický. Plní se přání, uzdravujeme se nebo uzdravujeme to vše okolo. Stačí se na to naladit. Je důležité, aby vyšlo ven to, co je třeba. Nic by se nemělo zadržovat, ale naopak by se mělo tyto dny pouštět a nechat jít. Můžete být toto období sami vedeni k tomu, co je třeba opustit, pustit, co už k Vám nepatří a je dobré nechat jít nebo vyčistit.


Zároveň tento týden přechází i Venuše do znamení Blíženců. Venuše je planeta lásky a vztahů. Čím dál tím více můžeme díky vzdušným Blížencům pociťovat touhu tvořit, rozvíjet se a seznamovat se, shledávat se se svými blízkými. Když nám stojí Venuše právě ve znamení Blíženců, býváme v tomto období velmi akční. Dalo by se říci, že dlouho nepostojíme na jednom místě. Bude nás lákat cestování, nové zážitky a společnost.Krásný týden!

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page