top of page

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ (21.6. – 27.6.2021) - OTOČENÍ


Pěkné pondělí! Vítám Vás u pravidelné týdenní předpovědi!


Dnešním dnem vstupujeme do 25. týdne v roce, který stojí symbolicky pod kartou VŮZ, která souvisí s úspěchem a s rovnováhou, pouze však v případě, že máme své srdce a rozum v harmonii. Minulý týden a především k jeho konci jsme mohli být více pod vychýlenými emocemi a tento týden je pro nás úkolem nalézt něco, co nám pomůže tyto pocity vyrovnat. Někdo se ve stresu či tlaku uchyluje k přírodě, jiný si zase lehá s knížkou, která mu otevře fantastický, nový svět hrdinů, které ho provází skvělým příběhem. Jsou lidé, kteří ve chvíli ztracenosti prchají do společnosti, mezi lidi. Vůz je karta, která zobrazuje muže skoro zápasícího s dvěma koňmi, každý jedoucí na jinou stranu. Není to ale nic jiného než symbol našeho vlastního zápasení se svými důležitými pomocníky – rozumem a srdcem. Tento týden je proto důležité si víc uvědomit slova TADY A TEĎ. Vnímáte naplno vše, co děláte? Prožíváte vědomě dotyk, posloucháte naplno hudbu, kterou slyšíte nebo pozorujete věci okolo sebe se zaujetím? Ne? Tak na to tyto dny myslete, bude Vám o hodně lépe.


Tyto zmatky, vnitřní rozbouřenost a bouchající emoce přináší čtvrteční Úplněk ve znamení zemského Kozoroha. Ten hledá ve svém životě vyrovnání, snaží se uzemnit, najít pevnou půdu pod nohama a tím se tak cítit ve svém životě stabilně. Vlivem Úplňku můžeme my všichni vědomě i nevědomě hledat něco, co nás ukotví a dá nám pocit, že stojíme pevně. Že máme svůj život uchycený a nenecháme se semlít okolnostma. Organizujeme si svůj čas, více přemýšlíme nad tím, co děláme, proč to děláme, dodržujeme řád, protože cítíme, že nám přinese právě to hledané ukotvení. I přes to, že Úplněk nás čeká až ve čtvrtek, jeho vliv je vždy cítit již týden před, tudíž mohou již týden být naše emoce a nálady jako na houpačce a témata spojená s Úplňkem vrcholí. Nicméně, když se vrátíme na začátek týdne, hned v pondělí, oslavujeme dle tradic starý svátek zvaný Litha, který otevírá bránu mezi světy. Sluníčko se taktéž přesouvá do znamení Raka. To v nás probudí chuť trávit více času s rodinou a blízkými, zároveň však stoupá touto konstelací vnímavost, proto se mohou další týdny nést v jakémsi citlivějším duchu. Ve středu se rozjede přímým směrem planeta Merkur, takže mnoho věcí, které byly pozastavené a nedařilo se s nimi pohnout, se mohou nyní rozjet, avšak mysleme na to, že až do října je Saturn, Jupiter, Pluto a nově od pátka i Neptun v retrográdním směru, tudíž dojde v následujících měsících k překopání našich hodnot a možného směru. Pokud jsme jeli celou dobu vpravo, je možné, že najednou vlivem situací zahneme na úplně opačnou stranu a vydáme se vlevo. Od října bude mnoho věcí jinak a je dobré se příchozím změnám nebránit a brát je naopak jako nabídku žít nový život. Na konci týdne se pak ještě přesune planeta Venuše, která stojí za našimi vztahy, do znamení ohnivého Lva a přinese do našich lásek více ohně, vášně, ale také dobrosrdečnosti a emocionálnosti. Více se však již dočtete v jednotlivých článcích.


Když se podíváme na vytažené karty, vyšly pro tento týden opravdu pěkně. Všechny do jednoho hovoří o zastavení se a uvědomění si kam jedete. Bude s tím spojen úkol, který je typický pro každou tuto kartu, a to probudit v sobě pocit vděčnosti a lásky ke všemu co ve svém životě již máte, ale také co můžete mít. Je to o tom se zastavit a uvědomit si, jaké dary jste obdrželi a že je zcela ve Vaší moci co s nimi nyní uděláte. Přeji Vám krásný týden!

 
 

1. ROZKVĚT


Karta první se jmenuje Rozkvět a symbolizuje hojnost a pocit naplnění v plném rozsahu. Tanečnice na kartě svými ladnými pohyby rozsévá po světě radost, smysl pro krásno a vděčnost za každodenní zázraky. Nepochybuje o své vnitřní kráse, bez obav ji žije a dělí se o ni s celým světem. Připomíná, že vždy, každý den bude něco k řešení a vždy bude důvod mít obavy, starosti a myšlenky typu, co ještě musíme udělat. Tento týden bychom měli přistupovat ke všemu, co se nám bude dít s lehkostí a dovolit si, aby nás přítomný okamžik těšil. Tak jako rostlina dává do svého květu vše a nepochybuje o své podstatě, tak i Vy si tento týden dovolte dát průchod Vaší nejhlubší přirozenosti a sdílet ji se světem. Proměňte hlavu plnou starostí a strachů v květ a užijte si přítomný okamžik. Neříkám, abyste všechno odhodili a místo do práce se šli procházet po lese. Jen říkám, abyste věci dělali vědomě. Až půjdete do práce, nekoukejte do mobilu nebo nepřemýšlejte nad tím, co JEŠTĚ MUSÍTE udělat, ale užívejte si to, co uvidíte před sebou. Stromy, květy nebo slunce, které krásně hřeje. Nenechte se ochudit o přítomný okamžik a užijte si ho. Možná se pak setkáte s tím, proč je pro Vás vlastně tak těžké nechat věci být a jen si tak užívat letního slunce, proč stále hledáte důvody, jak nebýt přítomni a jak si nedovolit radost, která ve Vás dříme. To je Vaše téma na tento týden.2. TVOŘITEL


Karta s číslem 2 s názvem Tvořitel je úzce spojena se 3. čakrou, která je v tomto smyslu spojená s tvořivostí, naší kreativní částí osobnosti, s energií hravosti, spontánnosti, ale také vůlí a odhodláním. Karta je připomínkou, že každý v sobě máme nějaký kus tvořivosti, kterou můžeme ve svém životě využít. A právě tento týden, pod energií této karty, se máte zamyslet nad tím, zda ve svém životě tvoříte a jak moc. Někdo svou zálibu nachází v přesazování kytiček, někoho baví zpívat, jiný potřebuje ke svému životu hru na hudební nástroj, někdo rád vaří či peče, najdou se mezi námi i tací, co potřebují ke své radosti vyrábět a tvořit výrobky. Tvořivá energie je ženská energie, která v nás probouzí citlivost a laskavost, ale hlavně nám připomíná, že svůj čas můžeme využít smysluplně. Tento týden, který je pro Vás ve smyslu tvořivosti s sebou nenese ani tak úkol, ale spíše zamyšlení se nad tím, co Vás baví a jak často věci, které Vás naplňují, děláte. Tento týden byste se proto měli zaměřit na své talenty, dovednosti, které spí nebo jsou plně využity a jít jim naproti. Skvěle se u toho odreagujete a třeba i načerpáte inspiraci. Takže vzhůru do tvoření.3. ÚSPĚCH


Karta číslo tři se jmenuje Úspěch a přináší pro Vás tento týden informaci, která se týká Vašeho aktuálního nebo také dalšího směřování. Každý si pod slovem úspěch představuje něco jiného. Někdo výhru ve sportce, druhý to, že dělá co ho baví. Tento týden bude u Vás tak trochu ve stylu „z extrému do extrému“. Buď si tento týden královsky a dosyta užijete nebo se necháte unášet svým bolavým egem a prožijete týden ve stresu, kritice a naštvanosti. Šestka, číslo této karty, je o harmonii, vyvážení, radosti, lásce, karmě. S energií celé karty Vám přináší důležitou radu a připomínku – nezapomenout se radovat. Vidět úspěch všude, kam se podíváte, naprosto kdekoli, u kohokoli, ale hlavně věřit a dát si do hlavy pozitivní víru v to, že ať se jedná o dosažení velkého pracovního cíle nebo o to, že se Vám povedly vypěstovat rajčata , je důležité najít v tomhle Všem úspěch. Zkuste se v těchto dnech zbytečně nezaměřovat na to, co nejde podle Vašich představ, ale užijte si to, co máte k dispozici a co Vám vychází. Místo, abyste se drali za pochvalami druhých, oceňte se sami. A jestli najdete chvilku pro pár klidných nádechů a výdechů, zeptejte se sami sebe: jaké bude mé další směřování? Kartu můžeme totiž pojmenovat i jako kartu plánů a následných kroků. Energie karty radí udělat si zároveň plán a zamyslet se, jak dál budete pokračovat, podívat se na všechny možnosti, které Vám život aktuálně nabízí a začít řešit, jaká varianta je pro Vás ta nejreálnější a kterou nejspíše dál půjdete.


 

Autor: Tereza

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page