top of page

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ (22.11. – 28.11.2021) - otočeníKrásné pondělní ráno! Vítám Vás u pravidelné týdenní předpovědi dle Vašeho výběru!


Ode dneška se nacházíme ve 47. týdnu roku 2021 ke kterému náleží 11. tarotová karta s názvem Spravedlnost. Ta, jak už jsem se zmiňovala ve včerejším týdenním výběru, souvisí s principem rovnováhy a vyvážení, které pro nás budou tento týden velmi důležité. Budeme v sobě cítit, že potřebujeme nějaké věci vstřebat, nechat ať doběhnou, ale i přesto budeme vědět, že už nikdy nebudeme jiní, že už se nikdy nevrátíme na stejnou úroveň, ve které jsme ještě donedávna byli. Jedenáctková energie je velmi silná, má za následek velké průlomy a velké změny, což pouze potvrzuje aktuální období.


Co se týče planetárních změn, ode dneška se nacházíme v energiích Střelce, který přebírá vládu od vodního znamení Štíra. Střelci jsou ovládáni planetou Jupiter, která symbolizuje spravedlnost, optimismus a štěstí, zaměření se ve svém životě více na to příjemné než nepříjemné. Toto znamení otevírá témata víry, naděje a optimismu. Jak jsme na tom s těmito tématy? Věříme? Neztrácíme naději v těžkých situacích a důvěřujeme, že vše se děje z nějakého důvodu? Střelec je znamení ohně, znamení, které potřebuje prostor a svobodu, skrze druhé poznává sám sebe. Střelec jako 9. znamení zvěrokruhu se opírá o hledání a bádání ve filozofii, náboženství a vědách jako je fyzika, matematika či vesmírné zákony. Věří na Vesmír a krásu všeho kolem nás. Pokud stojí toto znamení někomu v horoskopu negativně, člověk může postrádat sílu a odvahu v těžkých chvílích života, postrádat důvěru, že se situace jednou vyřeší. A právě teď, tento týden máme energie Střelce naplno.


Merkur ve středu přejde také do Střelce. Toto nebeské těleso, které je vládcem komunikace a aktivit, má v ohnivém Střelci většinou vždy napilno, toto období je často symbolem velkého řešení. Se vstupem Merkura do Střelce se opět mění náš způsob komunikace. A to jak písemný, tak i tváří v tvář. S tímto ohnivcem komunikujeme horlivě, s nadšením, chceme všechno říct a také na vše dostat odpověď. To nás někdy může dostat do slepé uličky, protože budeme kolikrát nechtěně nutit druhého, aby nám hned na vše odpověděl. Dá se předpokládat i určitá agrese. Protože je Střelec i zastáncem pravdy, v období pod ním hledáme kde je pravda, nutí nás to jít až na dřeň a nespokojit se se vším, co se nám hned řekne. Zkoumáme, analyzujeme a dáváme si otázky. Může nám chybět diplomacie a cit pro takt, proto bychom si měli dát zároveň pozor, abychom potřebou jít za pravdou nebyli příliš v boji.


V neděli nás čeká první adventní anděle, přichází období klidu a odpočinku. Příprava na Vánoce, svátky míru a vděčnosti.


Přeji krásný týden! 

1. TVOŘIVOST


Tvořivost je kvalita, kterou vkládáte do své činnosti. Je to Váš postoj, Váš vnitřní přístup ke světu. Každý nemůže být malířem, to není třeba. Kdyby byl každý malířem, byl by svět ošklivý a život těžký. Každý nemůže být ani tanečníkem, ani to není třeba. Úplně každý však může být tvořivý. Cokoliv, ale co děláte s radostí a s láskou je tvořivé. Jestliže z toho ve Vás něco vyrůstá, jestliže s tím vyrostete Vy sami, pak je to duchovní, tvořivé a božské. Čím více budete tvořiví, tím víc budete i božští. Nezáleží proto na tom, jakou podobu v tomto týdnu na sebe Vaše tvořivost vezme - ať je to zpívání, vyrábění vánoční výzdoby nebo vaření. Důležité je být otevřený tomu, co se chce Vaším prostřednictvím projevit. Pamatujte si, že své výtvory nevlastníte, nepatří Vám. Opravdová tvořivost vzniká z jednoty s božským, mystickým a nepoznatelným. Opravdová tvořivost je radostí pro tvůrce a požehnáním pro druhé. Rozviňte svou tvořivost, dělejte co Vás baví a naplňuje štěstím. Tento týden je vhodný k otevření se těmto činnostem. Každý jsme od narození tvořivý, každý v sobě máme svou hravou stránku, čím jsme ale většinou starší, upozaďujeme ji a máme pocit, že je to něco nedůležitého. Jenže právě tvořivost je stránka osobnosti, která nás udržuje v psychické pohodě. Díky tvoření se člověk uvolní, oddá se více svým snům a fantaziím a stává se v procesu tvorby opět čistým a nevinným – jako malé dítě, které si celý den hraje a plně se věnuje své oblíbené činnosti. Pak se celý den směje, je plno energie a chuti do objevování světa. Jenže.. když se člověk stává dospělým, má pocit, že nic takového nepotřebuje. Že hrát si je hloupost, která mu akorát zabere čas. Jenže lidé, kteří netvoří jsou většinou nejvíce nešťastní a deprimovaní ze svého života. Neumí se uvolnit a neumí vypnout svou hlavu. Né náhodou jste si tento týden tuto kartu vytáhli. Máte si toto vše připomenout, máte si znovu připomenout jak důležité je ve svém životě tvořit. A vůbec to nemusí znamenat, že budete v dané oblasti mistrem. Důležité je ten samotný proces. Že Vás to baví a dělá Vám to dobře na těle i na srdci. Že se pak cítíte šťastní. Že uvolníte svou hlavu. Čemu se tento týden budete věnovat? Fantazii se meze nekladou, ale očividně potřebujete uvolnit svou hlavu a energii nasměrovat více pohodovým způsobem. Tak tento týden do toho!2. PODMIŇOVÁNÍ


Když se podíváme pozorně na kartu, vidíme několik ovcí. Přímo v prostředku stojí lev. Kolem jeho nohou jsou však provazy, které mu brání v pohybu. Tato karta připomíná starý zenový příběh o lvu, který vyrostl mezi ovcemi a dokud ho jeden starý lev nepopadl a nepřitáhl k rybníku, kde mu ukázal na hladině jeho vlastní obraz, myslel si, že on sám je také ovcí. Mnoho z nás je jako lev z tohoto příběhu - představa, kterou o sobě máme, nepochází z naší bezprostřední zkušenosti, ale z názoru druhých. "Osobnost" vnucená z vnějšku nahrazuje individualitu, která mohla vyrůst zevnitř. Stáváme se jen další ovcí ze stáda, která se nedokáže svobodně pohybovat, ani si uvědomit svou pravdivou identitu. Poselství na tento týden, jak správně chápete, je především o Vaší svobodě a uvědomění si své vlastní síly. Dejte si pozor, abyste se nesvazovali okolnostmi. Podle této karty jste jako lev, který je samotář a má velký potenciál. Jenže, tento týden (a ne možná jen ten) máte tendenci na to zapomenout. Myslíte si, že nejste lev, ale ovce, snažíte si navléct ovčí kůži a splynout s davem. Možná, že vnějšího pozorovatele ošálíte, ale sami sebe ne. Pokud jste přirozeně lev, nebudete se v davu ovcí cítit dobře. Nenechte se svazovat okolnostmi a očekávání "davu", pokud to v srdci cítíte jinak. Uvědomte si, že jste opravdu ten lev, a že je to v pořádku, i když kolem sebe vidíte samé ovce. Ano, lev je samotář, a bude kráčet svou cestou sám. Ovce jsou v "bezpečí" stáda. Ale platí za to svobodou... Každý jsme duší lev, ale okolnostmi na to zapomeneme a podřídíme. Každý jsme vnitřně svobodný lev, kráčející samostatně, svou vlastní cestou. Nenechte se proto nyní zlákat "bezpečím" ovčího stáda, které Vás svede na jinou cestu, než která je ta Vaše. Mějte odvahu být lvem, i když většina se rozhodla být ovcemi.. Využijte svůj potenciál!3. EXISTENCE


Třetí karta se jmenuje Existence a hovoří o výjimečném daru a poselství každého z nás. O tom, že všichni jsme sem na Zem přišli z nějakého důvodu a nic, absolutně nic co se nám v životě děje, není náhoda. Že vše má nějaký vyšší smysl.. Poslední dny můžete shodou okolností pochybovat nebo jen tak pro sebe si polemizovat o tom, jaký má vlastně Váš život smysl. Proč prožíváte určité situace nebo proč potkáváte různé typy lidí. Někdy všichni ztratíme onu důvěru a zoufáme, že už nemůžeme. Že to nechápeme. Že nerozumíme tomu, proč se třeba stále nic neděje, když se tak snažíme. Čteme nejrůznější chytré knihy, chodíme na semináře, které nás mají zklidnit, očistit, něco naučit. Nějakou změnu zaznamenáváme, ale s plno svými problémy si stále nevíme rady a motáme se v tom pořád dokola. Tato karta v první řadě hovoří o tom, že pokud se chcete pohnout z místa a začít žít, myslet, jednat, mluvit jinak, měli byste si uvědomit, že každý z Vás tu má své jedinečné místo. Váš život, otisky Vašich kroků a energie, kterou ovlivňujete a přispíváte k celku, je natolik výjimečná, že bez Vás by tu něco chybělo. Pokud se ztratí jeden jediný dílek z obrovské puzzle skládanky, už není kompletní a ztrácí na hodnotě.. Uvědomit si tedy, kdo opravdu jste, je úplně ten první krok k tomu, abyste se mohli posunout.. Důvěřovat si, mít se rád, uvědomovat si svou jedinečnost. Smyslem této týdenní lekce není hledat onu dokonalost. Zní to jako klišé, ale my vlastně již dokonalí jsme. Z celé své podstaty - nenahraditelní a nezastupitelní. A z nějakého důvodu jsme si další život zde na Zemi vybrali. Někdy však na všechno příliš chvátáme a vyloženě "nutíme" své tělo dodržovat různé diety, cvičit zvláštní kreace - jenom proto, že jsme slyšeli, že je to dobré. Hledáme také pořád nějaké odpovědi a čekáme, že se nám najednou rozsvítí a my všechno pochopíme. Chvátáme, chvátáme a když nejsou vidět hned výsledky, zkoušíme něco jiného a takhle to jde pořád dokola. Nepřemýšlíme ani nad tím, co děláme. Jen čekáme na onen uspokojivý výsledek. Čekáme na "záchranné lano", které nám ukáže ten správný směr. Jenže .. My ty všechny odpovědi známe. Známe i správný směr, kudy se vydat. Ale spěcháme, hledáme, rychle, rychle. Už se však nezastavíme a neposloucháme se. Neposloucháme jak své tělo, tak i svou duši. Zastavte se proto tento týden a uvědomte si pravidlo EXISTENCE. Je to ta nejrychlejší a nejkvalitnější cesta jak vyřešit to, s čím si nevíte rady. Stačí jen naslouchat.Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page