top of page

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ (23.8. – 29.8.2021) - otočení


Pěkné pondělí! Vítám Vás u pravidelné týdenní předpovědi!


Máme za sebou druhý Úplněk, který se odehrál ve znamení Vodnáře. Toto vzdušné znamení, které stojí na 11. příčce ze všech 12 znamení představuje pokrok, nezávislost, originalitu, svobodu, humanismus nebo také budoucnost. V tyto dny bychom se měli na tyto témata zaměřit.


Nacházíme se také v posledním týdnu prázdnin, naše ratolesti se pomalu připravují na nový školní rok. Nejsou však sami. I my, kteří máme školu již dávno za sebou, před sebou máme týden, ve kterém má dojít k hodnocení minulého cyklu. V září začíná nové období, nové kolo roku, do kterého bychom měli vstoupit s novou organizací a plány. V plánování nám budou planety tento týden nápomocné a měli bychom využít toho, že přejí promyšleným krokům a ujasnění si, jak budeme dál fungovat. Je dobré vědět, kam míříme a čeho chceme dosáhnout. Už naši předci vnímali tuto dobu jako období sklizně a zhodnocování, zároveň se však připravovali na novou setbu. Náš plán by měl co nejpodrobnější, je tedy dobré popřemýšlet nad svou vztahovou, finanční a pracovní stránkou, zapomínat bychom však neměli na záliby a koníčky.


I přes to, že je tento rok náročný v mnoha oblastech a troufám si tvrdit, že se dějí poměrně zlomové události, které pohnuly našimi životy, dělo se to všechno pro to, abychom získali nové pohledy na věci kolem nás. Abychom si utřídili své hodnoty, možná i zpřísnili svůj pohled a kriticky, avšak sebevědomě přistupovali k tomu všemu dalšímu, co se pro nás chystá. Rozhodně bychom se neměli nechat rozhodit svými strachy a obavami, které mohou právě teď postupně vylézat na povrch. Možná si i klademe otázku ohledně toho, jestli všechno zvládneme, jestli na to máme dost síly. Oddychli jsme si, ale zároveň tušíme, že je to v některých ohledech teprve začátek toho všeho. Zbavte se toho, co Vás blokuje, a jsou to teď především výše zmíněné strachy, které nám jedou v hlavě. Zvládneme to! Proč by ne? Život je o zdolávání překážek a to, že nás to někdy otočí zcela vzhůru nohama neznamená, že končíme. Naopak. Začínáme. Takže hlavu vzhůru a pojďme vstříc své budoucnosti. Se svým idealistickým, ale pozitivním Střelcem věřím, že bude krásná!


Krásný týden!



 

1. KOLO ŠTĚSTÍ


Kolo štěstí, kolo osudu. Dějí se osudové okamžiky, na které budete jednou vzpomínat. Jste pod symbolem představující sám život. Jednou jsme dole, jednou nahoře, ale všechno se odehrává přesně tak, jak má. I přes to, že můžeme nechápat a zjišťovat, že nemáme zcela ve svých rukou, není to tak zcela pravda. To, co se právě ve Vašem životě odehrává je silné a neobyčejné, je to něco, co tvoří Vaši další budoucnost. A samozřejmě.. není to vždy růžovou cestou, kde je vše zalité sluncem. Naopak, cesta může být sakra trnitá, ale je to pouze proto, že Vás to vede k lepší verzi sám sebe, k tomu, kde máte za nějaký čas být. Karta Kolo štěstí, která tento týden vyšla jako první, je poměrně náročná na interpretaci. Je to tím, že se nedá říct, že by znamenala vyloženě dobré předzvěsti nebo ty špatné, jednoznačné však je, že je to karta osudu. Tedy karta předznamenávající osudové okamžiky, zážitky, zkušenosti, osudová setkání či osudové nabídky. Vše, co nám může otočit náš život absolutně vzhůru nohama, představuje právě tato 10.tarotová karta. Já si pod ní vždy představuji život. Jednou je člověk nahoře a během sekundy se zhoupne a je úplně dole. Život je o šťastných rozrušeních, ale i o smutných momentech, důležité však vždy je, jak k tomu co prožíváme, přistupujeme a zda stále myslíme na to, že je toto zhoupnutí vlastně v pořádku. Že je to možná záměr osudu, abychom si vážili jak slunce na obloze, tak i deště, který posléze zaleje naši suchou zemi. Je to úhlu pohledu, o vděčnosti a zároveň smíření se s tím, že někdy to vychází a někdo prostě ne. Není to však ale dobře? Že nás osud zavede na místa, která bychom nečekali, že někdy navštívíme? Nejsou právě ty neplánované akce zároveň i ty nejlepší? Ty nejzvláštnější setkání kolikrát ty, které nám v životě všechno převrátí? Je to tím, že nic neočekáváme. Že bereme v tu chvíli tyto situace jako něco výjimečného. Tento týden si připomeňte, že i když něco nevychází, neznamená to, že se všechno hroutí. Možná právě naopak. To, že se něco nevydařilo podle našich představ, že je v tom plno překážek, je možná to nejlepší, co se Vám i teď může dít.



2. MÁG

Mág nebo šejdíř? Ten co už umí a chápe nebo ten, který pouze dělá, že umí a chápe? Mág je ten, který pochopil jisté zákony, naučil se pracovat se svými klady i zápory a pracuje pro dobro. Šejdíř je osoba, která ještě nemá obroušené hrany své osobnosti, plácá se v sobě, rád prohlašuje, že ví a zná, ale ve skutečnosti ještě nemá zkušenosti na to, aby podle toho, co prohlašuje, opravdu žil. Mág je o vybroušeném egu, které se dostalo do své ryzí, krásné podoby, šejdíř je ještě stále pod egem a proto má tendenci hádat se za svou pravdu, kontroluje každý krok svůj i ostatních či Když si vytáhneme tuto kartu, chce se po nás, abychom se zamysleli nad tím, jak využíváme své talenty, dovednosti, jak na sobě pracujeme, jak opravdu žijeme podle toho, co říkáme. Je v souladu teorie a praxe? Dalším tématem je, zda neseme za to, co žijeme zodpovědnost, nebo rádi prohlašujeme, že za to mohou ti druzí. Když jsme strůjci svého života, ne v roli oběti. Je lehké stěžovat si, že nevyděláváme více peněz, když se nesnažíme svou situaci zlepšit? Třeba využít svých talentů, které nabídneme světu. Karta Vás tedy pro tento týden vybízí k tomu, abyste se zamysleli nad tím, zda jste Mág, tedy někdo kdo využívá svých talentů, ví o svých dovednostech, zná sám sebe a je zodpovědný za svůj život, který i řídí, nebo šejdíř, který představuje oběť okolností, a který rád poukazuje na to, co by bylo dobré, hezké, žádoucí, ale sám k tomu nemíří. Šejdíř mluví, mág koná.



3. RYTÍŘ PENTAKLŮ


Třetí karta nazývající se Rytíř pentaklů je symbolem aktivní energie, která představuje nové možnosti, příležitosti a především cestu vpřed. Na obrázku je krásně vyobrazen jezdec, který nasedl na svého koně a vydává se vstříc novému. Ví o svých dovednostech a rozhodl se je využít. Jde ukázat co v něm je. Má plán a jde ho zrealizovat. Tato karta hovoří o tom, že tento týden můžete realizovat něco nového, vydáváte se na cestu, kde budete objevovat své další stránky osobnosti. A stejně tak jako je Rytíř na kartě odhodlaný ukázat co v něm a těší se na to, co se pro něj nového chystá, i Vy byste se měli do toho, co přichází pustit s odvahou a chutí. Strach, obavy, nejistotu odhoďte a jděte vstříc novým zkušenostem. A pokud nemáte tento týden nic, co rozjíždíte, je pro Vás karta radou, že byste možná něco nového rozjet měli. Chytit otěže do svých rukou a nepustit se. Začít realizovat to, co odkládáte, pustit se do všeho, o čem sníte, ale ještě jste nenasedli na koně a nepustili se do toho. Nastal ideální čas pracovat na své kreativitě a rozšířit své dovednosti, abyste pak mohli hojně sklízet. Vzhledem k tomu, že je karta spojena s Býky, Pannami a Kozorozi, právě tyto tři znamení mají velkou šanci sklízet to, co již dříve zaseli. Soustřeďte se na to co umíte a rozjeďte to.


 

Autor: Tereza

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page