top of page

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ (4.10. – 10.10.2021) - otočení


Pěkné pondělí! Vítám Vás u pravidelné týdenní předpovědi!


Tento týden se numerologicky dostáváme do řešení pracovních záležitostí, majetku a financí. Taktéž není vyloučeno řešení s úřady, úředníky, státní mocí, nastavují se nové podmínky a pravidla. I přes to, že chceme změnu, narážíme na své staré postoje, které se nám nedaří měnit.


Pravděpodobně po tomto celém období, kdy stojí planety v retrográdu, si velmi dobře uvědomujeme co přesně chce tu změnu, vnímáme, že některé věci nemohou dál pokračovat tempem, které je nastaveno, ale jako by nás něco drželo zpátky a ne a ne se pohnout. A pokud se hýbeme, jde to spíše pomalejším tempem, jaksi těžkopádně. Ale nevěšme hlavu, pokud to tak u nás je. Naše životy odráží a ovlivňuje postavení planet na nebeské klenbě a jak už bylo psáno ve dvou minulých článcích, couvá aktuálně 7 planet z 8, což není úplně ideální pro nové začátky a rozjezdy. Období je skvělé pro uvědomování si, pochopení daných principů, nalezení vhodného řešení, ale výsledky našeho snažení můžeme pociťovat spíše až začátkem listopadu. Proto se teď ani nikam nehrňme, ale zároveň neusněme na vavřínech. Máme před sebou ještě měsíc velké očisty a je dobré vědět, co všechno chce tu změnu, ale aktivitu vyviňme pořádně až ke konci října a dál.


Jinak tento týden byly vytaženy 3 minerály. Všechny mluví o klidu a koncentraci, uklidnění své mysli, takže pravděpodobně to je i téma aktuálního týdne. Buďme v klidu, snažme se si ho dopřát. Ono to vždycky nějak dopadne. Krásný týden!
 

1. TYGŘÍ OKO


Kámen, který se ukrýval pod první kartou se nazývá Tygří oko a je přiřazován k 1. a 2.čakře. Když se podíváme nejdříve do historie tohoto kamene, je třeba hned na začátek zmínit původ jeho názvu. V mnoha knihách je označován jako kámen, který se podobá oku tygra pro svou nezaměnitelnou paletu barev, v některých kmenech a kulturách ho ale nazývají též ďáblovým kamenem, neboť má silně magickou, zemitou energii. Kámen se používá pro zvednutí naší vitality, pro příliv energie, která nám dochází, povzbuzuje naši sexualitu, ale obecně touhy a chuť (například pro vydání se do nových aktivit). Na druhou stranu, i přes veškerý zápal, který v nás probouzí, dokáže naši mysl zklidnit a koncentrovat nás na určité cíle. Je proto dobré používat ho ve chvíli, kdy se potřebujeme rozhodnout pro určitou cestu, kámen ukáže kudy. Navíc je spojen se zemí, tedy propojuje nás s naší podstatou, s naším opravdovým já. A kdy ho vytahujeme? Ve chvíli, kdy potřebuje nakopnout a vrátit se k sobě, být sami sebou a zároveň dělat to, co je opravdu to „naše“. Nabíjí se na slunci, čistit ideálně pod vodou nebo zahrabat na několik hodin do země.2. AMETYST


Fialový kámen, který se ukrýval pod druhou kartou se jmenuje Ametyst a bývá přiřazován k 6.čakře. Ta stojí za naší intuicí a vnímáním, uměním nacítit se na svůj vnitřní hlas. Ametyst krásně uklidňuje, ale zároveň nás vede k tomu, co opravdu potřebujeme. Díky němu dokážeme lépe rozpoznat své touhy a potřeby. Jinak je to hlavně pomocník při stresu a vypjatých situacích či náročných obdobích, které nám pomáhá překlenout. Ne náhodou býval tento kámen častým šperkem u bohatých a urozených lidí, kteří si potřebovali držet tvář, ale zároveň i zachovat klidnou mysl a nenechat se ničím ani nikým rozhodit. Osobně doporučuji kamen všem, kteří se nacházíme ve vypjatých situacích a potřebují najít hlavně klid a pevnou půdu pod nohama, což pomáhají najít i předešlé dva kameny tohoto týdne. Také je dobré využít ho ve chvílích, kdy potřebujeme naladit na svou intuici, kdy tápeme a nevyznáme se v sobě. Nabíjení je ideální na měsíčním světle, očistění pod tekoucí vodou.3. JASPIS


Pískovcový jaspis, který se ukrýval pod kartou s číslem 3, je dalším minerálem, který bývá přiřazen k 1.čakře. 1. čakra je spojena se zemí, s našimi kořeny, s tím odkud pocházíme, co máme v krvi. Je toho spoustu, co jsme převzali od našich rodičů a lidí, kterými jsme se obklopovali, když jsme byli malí. Tento druh jaspisu nás podobně jako první minerál navrací k sobě a pomáhá najít střípky našeho zapomenutého nebo v tomto životě ještě neobjeveného já. Zároveň nás učí skromnosti, pokoře, všednosti, dělá nás „průměrnými“ a přesto jedinečnými. Častokrát ze sebe chceme dělat někoho kým nejsme, stavíme se do pozice dokonalosti a zapomínáme, že právě ta část, která se možná pro nás zdá jako nudná, je vlastně ta, která z nás pro ostatní dělá zajímavé. Jinak kámen uklidňuje, pomáhá naší energii stresu přeměnit na klid a harmonii. Vytahujeme ho v momentě, kdy potřebujeme zpomalit své myšlenky, vyznat se ve svých pocitech a nezapomínat na svou jedinečnost.


 

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page