top of page

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ - OTOČENÍ (29.3. – 4.4.2021)


Pěkné pondělí! Vítám Vás u pravidelné týdenní předpovědi!


Nacházíme se ve 13. týdnu roku 2021. Protože dnes máme Úplněk, rozhodla jsem se dnes napsat něco málo o vztazích. Téma vztahů je v poradně nejdiskutovanějším tématem. A není se čemu divit. Právě prostřednictvím vztahů, prostřednictvím toho druhého vedle nás se nejvíce poznáváme. Jdou do popředí naše emoce a pocity, které v sobě máme hluboko uložené. Ve vztazích se poznáváme, poznáváme svoji duši a zcela logicky právě vztahy hýbou naším vnitřním světem. Díky druhým se zrcadlí naše osobnost a vše co s ní souvisí. Poznáváme své vlastnosti, díky partnerům vnímáme své nastavené a vzorce, které jsme okoukali od svých rodičů. Protože kde jinde jsme je mohli vzít než právě od své rodiny. To rodiče, jejich vztah a fungování ve vztahu nás velmi ovlivnil do našeho vztahové nastavení. Pokud jsme viděli, že jeden z našich rodičů je ve vztahu utlačován tím druhým, zcela přirozeně se rozhodneme, že my se od svých protějšků v budoucnu utlačovat nenecháme. Právě proto si možná vybereme partnera, který je flegmatický, laxní a submisivní, zcela opačný než jeden z našich rodičů, který byl dominantní. Nebo zcela nevědomky šáhneme po partnerovi, který naprosto stejně odzrcadlí to, co jsme viděli ve vztahu našich rodičů – vybereme toho dominantní a vztahový vzorec se zopakovává. Pokud jsme ve vztahu našich rodů viděli, že se hádají často o peníze, i my nějakým způsobem budeme toto ve svých vztazích řešit, protože právě díky partnerům se budeme učit nastavit si to jinak.


Díky svým protějškům odhalujeme vše, co bylo v naší rodině a co jsme díky tomu převzali za své. Pokud jeden z rodičů chyběl a nás vychovával pouze jeden z rodičů, i toto se do našich vztahů promítne. Buď budeme na svých partnerech závislí, protože v sobě budeme mít podvědomý strach, že nám partner také uteče, že se nám ze života ztratí, jako jsme to viděli ve své rodině, nebo se naopak budeme bát partnera mít a uzavřeme se všem vztahům. Budeme se bát komunikovat o svých pocitech ze strachu, že se druhému oddáme a co když nám pak uteče? Co když pak zmizí? Tak jako se to stalo u našich rodičů. O těchto tématech by se daly napsat stovky knih a bylo by to málo. Důležité je si však uvědomit, že náš partner není ten, který nám přišel ublížit, ale je pouze ten, který zrcadlí naše nastavení a my když budeme vědomí a uvědomíme si, že je partner pouze naším učitelem, posuneme se a můžeme vybudovat stabilní a spokojené partnerství. Práce je však na nás. Na tom, abychom si uvědomili, že my si pouze přitahujeme ty, které potřebujeme ke své změně.


Chtěla bych se zde zmínit i o tématu očekávání. Asi všichni víme, co to očekávání je. Zažíváme to totiž všichni. Máme nějakou představu o tom, jak by se ten druhý měl chovat a když to nesplňuje, jsme zklamaní a cítíme se zrazení, že to ten druhý nemá stejně tak jako my. Jenže… je třeba si uvědomit, že každý jedinec vychází z nějaké rodiny, kde se odehrávaly jiné vztahové situace než ty naše a proto ten druhý vedle nás bude vidět mnoho věcí jinak než my. A to je v pořádku. Problém však nastává v momentě, kdy si myslíme, že ten vedle nás se zachová stejně jako bychom se zachovali my. Dáme si příklad. Já budu mít pocit, že věrnost ve vztahu je důležitá na 99%. Partner ale bude mít jiný pohled. Bude si myslet, že věrnost je důležitá pouze na 60%. Nás to zarazí a pravděpodobně hrozí, že se naštveme nebo se budeme cítit zklamaně. Jak to, že on to nemá stejně tak jako já? Hned budeme druhého člověka považovat za špatného, protože nevidí vztahovou věrnost jako my. Jenže náš partner vychází z jiných rodinných poměrů než my a je pravděpodobné, že některé věci bude vidět jinak, právě na základě toho, co viděl ve své rodině. A zde přichází důležitý bod. Nemá cenu být naštvaní nebo zklamaní. Nyní přichází na řadu komunikace. Pobavit se o tom, proč to má náš partner tak, jak říká. Máme společně hledat původ jeho vztahového nastavení a zároveň mu vysvětlit, proč to my máme nastaveno jinak než on. Tomu druhému můžeme totiž být inspirací. Ukázat mu, jak to máme my a že je možné mít to jinak. Zároveň i my si uvědomíme, že některé naše pohledy mohou být špatné a druhý nám osvětlí ten jeho. Díky tomu rosteme. Pak už je to o nalezení vzájemného kompromisu a obohacování se. Dejme však pozor, abychom nezabředli do toho, že jedině náš pohled je ten správný a že jiná varianta neexistuje. V mnoha tématech se nedá říct, kdo má pravdu nebo čí nastavení je správné. Je to jen nastavení a to je pohyblivé, dá se měnit, dá se s ním manipulovat. Když budeme očekávat, že se ten vedle nás vždy zachová tak, jak bychom se zachovali my, vztahy krachují. A to je škoda.


Takže to jen takto na zamyšlení k dnešnímu Úplňku a jdeme na karty. Astrologická předpověď dnů napíšu v jednotlivých dnech.
 

1. MILENCI


První karta se jmenuje Milenci a ukazuje na týden plný citů, hledání rovnováhy a spokojenosti ve vztazích. Tuto kartu si vždy vytáhne ten, kdo bude řešit v daném období vztahy nebo se jeho otázky a hledání odpovědí týkají především vztahové oblasti. Člověk je tvor vztahový. Abychom rostli, potřebujeme mít ve svém životě druhé, kteří nás doplňují, sdílejí s námi své zážitky, prožitky, pocity. To díky druhým si uvědomujeme a chápeme. Díky nim rosteme a neustále se vyvíjíme. Od nich k nám chodí informace, které nám přináší do života pochopení, ale také radost. Když pak máme vedle sebe někoho, komu důvěřujeme, ukazujeme mu nejen svou hezkou část, ale i tu, za kterou se často stydíme. Jsme upřímní, otevření, ale také velice zranitelní. Jenže přesně tak, jak se otevíráme my, se otevírá i ten vedle nás. Když pak není dobrý den nebo lehké období, naše zranitelnost sílí a mezi námi se může otevřít propast. Někdy, když se objeví dvě duše podobně zraněné a podobně reagující, což se stává hodně často, aby si obě dvě byly navzájem zrcadlem a posunuly se, lehce dojde k neshodám a k nedorozumění. Přes všechnu bolest pak zapomínají, že to, co jim brání ve vztahu dál harmonicky pokračovat, jsou jejich minulá nevyřešená zranění – z dětství, z jiných vztahů, z nízkého sebevědomí,.. Zamyslete se tento týden, zda zbytečně s druhými vedle Vás nebojujete, protože je ve Vás ukrytá hořkost z minulých zklamání. Dejte vztahům šanci, dejte šanci sobě – prožít pohodový, fajn vztah. Každá bytost si to zaslouží. Jen je někdy potřeba pátrat a hledat přesně tam, kde si to žádá naší pozornost. A tím tak i odstranit všechno to, co je ukryto hluboko v nás.2. VYČERPÁNÍ


Druhá karta s názvem Vyčerpání je jednou z karet, která nepůsobí na první pohled lichotivě a příjemně, spíše naopak. Máme z ní často stísněný pocit, jako kdybychom uvízli a nemohli se dostat z té bezmoci ven. To, že jste si tuto kartu vytáhli, není náhoda (ostatně náhoda neexistuje ), někam Vás informace k této kartě mají navést. Tento týden je třeba soustředit se na to, kam dáváte svou energii, protože očividně se Vaše psychika a možná i tělo cítí přesně tak, jako muž na obrázku. Nemusíte to vnímat naplno, jsou lidé, kteří při vybrání této karty mají dojem, že se jich to netýká, ovšem když se na ně podívám, realita je jiná. Kruhy pod očima, únava, která je přebíjená neustále šálky kávy, těkavý pohled, ochablé svalstvo a ta duše? Ta absolutně není v harmonii. Spíše naopak – volá o pomoc. Proto je karta vždy varováním. Zastavit se a přemýšlet nad tím, kam dáváte každý den svou energii, do čeho. Máte v těch dnech dostatek odpočinku? A pokud ano, jak v době odpočinku načerpáváte svou energii? A stačí to Vašemu tělu nebo Vám dává nějakými signály najevo, že ale i tak je pořád něco v nepořádku? Často se karta vztahuje k mysli – ta může být unavená od věčného přemýšlení, které ji nedovoluje vypnout a odpočinout si. Ať se tedy Vaše vyčerpání týká čehokoli – těla, mysli, duše, ať toto vyčerpání vnímáte nebo ne – karta je radou, podobně jako u karty první, abyste začali lépe pracovat na svém životním stylu. Něco chybí, něco co Vás více uvolňuje a přináší harmonii. Celý týden se proto vědomě pozorujte. Sledujte, do čeho investujete energii a co Vás vyčerpává. Možná budete překvapeni, co všechno je ve Vašem životě přes čáru nebo zbytečné dělat.3. ODPOUTÁNÍ


Karta s názvem Odpoutání, která je tento týden třetí vytaženou, symbolizuje pouta a motání se v kruhu. Ježdění stále dokolečka v něčem, co už znáte, ale z čeho nedokážete vyjet. Okruh témat je široký. Můžete se motat ve svých názorech, ze kterých nechcete ustoupit a přiznat, že existují i jiné pohledy. Můžete se motat ve svých slibech, které ale neplníte. Můžete se motat ve stejných vztahových situacích, které Vám nevyhovují. Můžete se motat ve vztahu, ve kterém nechcete být, ale ne a ne z toho vyjet. Stejně tak se můžete motat i v pracovní rovině nebo ve zdravotním stavu. Někde, v nějaké oblasti na sobě máte pouta, které Vám způsobuje pocit stísněnosti, nesvobody a zoufalosti, protože se situace nehýbají, jak byste chtěli. Něco jednoduše nejde podle plánu. Teď je ale důležité položit si otázku proč. Buď jste neponaučitelní a i přes to, že už nějakou dobu tvrdíte, jak třeba budete cvičit, tak stejně pak jdete a lehnete do postele. Nebo si dáváte falešné naděje v něčem, co ale není vůbec reálné. Vnitřně víte, že to nemá cenu, ale stejně se tam točíte jak v kruhu a čekáte na zázrak. Nebo je záměrem osudu, abyste se ještě točili a nevyjeli, protože jste jednoduše nepochopili svou lekci. Zamyslete se proto tento týden nad tím, kde se cítíte bezmocní a nesvobodní, co nejde, jak byste si přáli a položte si otázku proč. Proč jste se do této situace měli dostat? Co Vám má dát, co si díky ní máte uvědomit? Proč se v ní cítíte jako s pouty? Je také možné, že Vám karta říká, že příliš tlačíte na pilu a je třeba si uvědomit, že vše má jednoduše svůj čas. Nicméně tak jako tak se máte zastavit a přemýšlet nad tím, proč to nejde tak rychle, jak byste si přáli.


 

Autor: Tereza

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page