top of page

VELKÝ HOROSKOP NA ROK 2018 pro všechna znamení zvěrokruhu!

Aktualizováno: 31. 10. 2018


Rok pod číslem 1, který nás před pár dny opustil byl rokem neuvěřitelných změn. To, co bylo jisté, najednou jakoby se rozpustilo a tam kde jsme naopak ve změnu nevěřili se staly samé zázraky. Rok 2018, pod číslem 2, nás učí spolupráci mezi sebou, soucitu a nesouzení. Bude ve znamení především vztahů. A to jak s ostatními, tak i vztahu sami se sebou, který už jsme otevřeli v minulém roce. Ve 2 v tomto objevování budeme pokračovat, objevovat silné a i slabé stránky a také dary, které nám osud nadělil. 2 po nás chce píli a dodržování. Lenochům, vymlouvačům a zapomětlivcům se tento rok líbit nebude. Díky němu se však naučí, že nic nemusí být tak strašné, když na to umíme pohledět jiným, novým pohledem. Tím, který nás rok 2018 naučí. :)

 

BERAN

Karta, která na celý rok padla, zosobňuje cit, se kterým jste schopni soucítit a pochopit, Berani. Vaše hlavní téma v tomto roce bude v naučení se odpouštět. Tato karta říká, že je načase, abyste se na toto téma zaměřili, protože jedině tak Vám nic nebude překážet ve štěstí. Celý rok budete jako koni, čeká Vás jedna změna za druhou, kterou však většinou započnete přímo Vy. Vy sami totiž budete chtít věci měnit a dát jim novou podobu a tvar. Ať už se jedná o vztah, práci nebo o Vás samotné. Zatoužíte dělat věci jinak a ponovu. Karta je také symbolem umělecké inspirace, která přijde do Vašeho života prostřednictvím osudového člověka, který Vás bude učit více naslouchat svému srdci než rozumu. Hodně věcí se tím vyřeší.

VZTAHY: Vztahy budou v roce 2018 zatěžkány mnoha zkouškami. Už v roce 2017 jste na sebe v oblasti vztahů vzali velkou zátěz a teď, pod tíhou zodpovědnosti a přijatého břemena, klesáte. Osud Vás v tomto roce donutí odhodit ego stranou a přiznat si, že nemůžete úplně všechno zvládnout. Ať už se tedy jedná o partnerské vztahy nebo rodinné, je dobré se zamyslet, jestli jdete správným směrem. Bude důležité přiznat si, že bychom vždy měli jednat s ohledem na svůj potenciál sil a schopnosti.

PRÁCE / FINANCE: V oblasti práce Vás, Berani, čekají pocity strachu a nejistoty. Tyto pocity však nebudou oprávněné. Souvisí s nějakou situací z minulosti, která Vás donutila dělat věci, které jste nechtěli. Nebo jste trpěli finanční tísní. Tak či onak byste měli myslet na to, že pokud chcete začít nový projekt nebo být v zaměstnání spokojení, neměli byste se bát. Strach ničemu nepomůže, spíše naopak. Nebojte se riskovat. Ale pořád myslete na pořekadlo – dvakrát měř, jednou řež.

ZDRAVÍ: Emoce, emoce. Něco uvnitř Vás Vás velmi tíží. Jedná se o nějaký vztah s člověkem, který nemáte úplně vyřešený. Opět zde stojí téma odpuštění. Trápit Vás pak může oblast srdce, hlavy a krční páteře.

EMOCE: Karta nádherných Osho Zen Tarot pro Vás padla potlačení. Tyto karty neukazují budoucnost, ale spíše vnitřní pocity, které si už uvědomujete nebo zatím nikoliv. Potlačení je opět karta, která souvisí s odupuštěním a přiznáním si pravdy. V tomto roce Vám doporučuji zaměřit se na tuto oblast.

 

BÝK

Milí Býci, možná Vás potěším, možná ne, ale neříkám nic, co byste nevěděli. Obecná karta, která Vám padla ukazuje na rodící se konflikt. Na takový, o kterém však již dlouho tušíte a víte, že jednou přijde. Je tady. Jedná se o konflikt Vašeho nitra, které se probouzí k životu a Vaše myšlení tak dostává nový pohled na svět. Tím se proto i bude měnit Váš způsob života. Osobně tuto kartu beru jako dar, protože je symbolem otevření očí. To, co jste dříve nechápali Vám najednou bude jasné. Na svět se budete dívat úplně jinýma očima. Očima pochopení, lásky a hlavně touhy, které chtějí víc.

VZTAHY: Vztahy u Vás budou v tomto roce také procházet jistou transformací. Bude to dáno již zmiňovaným novým pohledem na svět. Na chyby druhých se budete dívat jinak než dříve a s lidmi okolo Vás budete chtít hlavně vycházet a porozumět jim. To všem Vašim vztahům hodně pomůže, dostanou zcela jinou podobu. Určitě bych Vám, vzhledem k této předpovědi, doporučila podpůrné konstelační terapie – např. rodinné konstelace.

PRÁCE / FINANCE: Co se týká pracovní oblasti, v novém roce Vás čeká ještě větší spolupráce s ostatními. Karta, která padla, volá po osvěžení a styky s druhými. Čím více budete mít nápadů, tím větší odměnu Vám to potom přinese. Buďte aktivni, hraví a nebojte se ozvat. Dnešní svět a společnost si žádá neustálou změnu a zlepšování. Zahrňte to i do své práce. Chtějte být více vidět, chtějte, aby Vás ostatní znali jako tu inspirativní. Čím více budete nápadití a nebudete se bránit spolupráci, tím více i finančního zabezpečení.

ZDRAVÍ: Co se týká zdraví, nemělo by se objevit nic závažného. Hned na začátku roku Vám může vstoupit do života osoba, která Vám dá dobré rady, kterých se pak budete držet. Nebo narazíte na skvělé tipy, jak se udržet fit. Jediné, co může pobolívat a beru to opět z psychosomatiky, je krk a ramena. Tyto dvě části totiž drží hlavu, která bude přílivem nových poznatků a dojmů, zaplněna na 100%. Dopřávejte si proto pravidelně masáž ramen a na zklidnění pijte třezalku nebo mateřídoušku.

EMOCE: Změna. To je karta z Osho Zen Tarot, která Vám padla jako nejčastější potřeba a stav v roce 2018. Vaše mysl a srdce bude toužit po změně ještě více než kdy předtím. Všechno Vám bude připadat nemastné, neslané a Vy budete chtít změnu. A ta opravdu přijde. Na začátku budete cítit chaos a vnitřní zmatek, ale chce to čas. Bojují mezi sebou dva světy, starý a nový a chvilku potrvá, než si vše sedne. Pak to však bude stát za to. :)

 

BLÍŽENCI

Blíženci. Rok 2017 pro Vás nebyl až tak něčím výjimečným. Stalo se pár věcí, které mnohé změnily, ale ta změna nebyla až tak velká. Spíše by se dalo říct, že se udály situace, které Vám daly brouka do hlavy. Plno věcí je nejistých, do nového roku jste šli s několika otevřenými tématy. V tomto roce se toto vše nedokončené ukončí. Rok 2018 pro Vás bude velkou výzvou a testem prozkoumání Vaší síly a odolnosti. Tento rok bude náročný, možná těžší, než roky předešlé. Ale tak to má být. Vždy když se blížíme k cílové rovince, musíme zatnout zuby. I Vy musíte. Máte ve svém životě mnoho nedokončeno a je potřeba tyto oblasti ukončit nebo jim dát ten správný směr.

VZTAHY: Karta, která padla na oblast lásky ukazuje, že vztahy tento rok nebudou úplně podle toho, jak jste si je představovali. Čekají Vás chvíle samoty a uzavření se do sebe. Stane se něco, co Vás zklame a Vám bude delší dobu trvat, než se tím přestanete zabývat. Neberte to však negativně. Tato fáze je nutná, abyste lépe pochopili určité zákonitosti a možná i více sami sebe. Hodně si nalháváte, oklamáváte sami sebe nějakou svou utkvělou představou, která však není úplně reálná. Je proto nejvyšší čas prozkoumat svoje vlastní nitro. A jak jinak než o samotě.

PRÁCE / FINANCE: Před ostatními maska klidu, ve skutečnosti pocit nesnesitelného napětí. I v této oblasti to bude maličko drhnout. Nějaké problémy už se objevily v minulém roce, úplně jste je však neřešili a teď to podle toho bude vypadat. Možná jste je odkládali a dělali, že nevidíte, jak se kupí. Možná Vám ani nešlo objektivně zhodnotit, co správně udělat. Ať tak či onak, nepříjemnostem teď úplně neutečete. Zbývá Vám si své neřešení a odkládání přiznat a postupně se výzvám postavit.

ZDRAVÍ: Co se týče zdravotní stránky, bude potřeba si dávat pozor na agresivitu a sebedestrukci. Může Vám to přijít směšné, ale je to tak. Nároky, se kterými se budete potýkat v roce 2018 nebudou zrovna malé a chvilkama už toho budete mít opravdu dost. Ke zdraví patří i duševní stránka a ta se týká právě těchto emocí. Bude důležité si v tomto roce najít aktivitu, která Vám pomůže naakumulovaný stres vyhodit ven.

EMOCE: A je to tady. Karta emocí, která Vám padla pro rok 2018 je karta Stres. Tady bude opravdu potřeba najít si něco, co Vám pomůže vše ze sebe dostat. Někdo má rád klidnější aktivity, Vám jako Blížencům bych doporučovala něco více akčnějšího. Nějaký sport – tanec, jízda na kole, běh. Cokoliv, co Vám pomůže zůstat nad věcí. Rok 2018 pro Vás bude hodně zátěžový, ale jak jsem psala úplně na začátku, je to zkouška, zda jste za poslední roky všechno správně pochopili. Nehrajte na ostatní, že Vám je dobře. Klidně to řekněte. Možná Vás podiví, kolik lidí za Vámi bude stát.

 

RAK

Rok 2017 byl pro Vás, Raci, rokem úžasných objevení. Možná jste našli lásku, práci nebo nějakou aktivitu, která Vás ohromně naplňuje. Cokoliv. Každopádně máte pocit, jako kdyby se ve Vás něco zlomilo, jako kdyby někdo něco nalomil nebo Vy sami si řekli nahlas, co Vás trápí a čeho už se dlouhodobě bojíte (samota, opuštění, nechtění, nedostatek, nepostavení se za sebe). Čekají Vás však situace, která se budou onoho tématu, co Vás tíží, dotýkat a Vy se tak s ním budete muset poprat. Vaše strachy jsou totiž naprosto zbytečné a jediné co, tak Vás drží zpátky. Tento rok však přijde čas, kdy se svým strachům budete muset postavit čelem.

VZTAHY: Vztahy budou v tomto roce malinko komplikovanější, Raci. Karta, která pro rok 2018 na ně vyšla, hovoří o pocitu nespokojenosti, utíkání nebo neupřímnosti. Může se jednat o stav, kdy jsme ve vztahu a nejsme příliš spokojení. Nebo si možná nalháváme nějaké skutečnosti, abychom nemuseli nic řešit. V dalším případě je tato karta symbolem strachu ze závazku. Což může být paradox, protože vnitřně neuvěřitelně toužíte po lásce, ale na druhou stranu se jí vyhýbáte a bojíte. Někdo Vám v minulosti ublížil a Vy s tím pocitem zklamání a naštvání jdete do roku 2018, kde si budete muset tyto emoce zpracovat.

PRÁCE / FINANCE: Práce bude v roce 2018 plná překvapení. Symbolizuje nový projekt, činnost, aktivitu, které se budete věnovat a pocítíte pravé štěstí a naplnění. Může to být cesta do zahraničí, dávno zapomenutý koníček, který Vás vždy bavil. Může to být cokoliv, ale co je důležité – ještě více to prohloubí Váš vztah k sobě samé. Najednou si budete umět poradit i ve svízelných situacích. Budete se chtít ozvat a postavit se za sebe. Skvělá karta, která ukazuje, že je čas začít dělat to, co Vás bude opravdu bavit.

ZDRAVÍ: Soustřeďte se na svou psychickou pohodu. Do poloviny roku Vás budou hodně sžírat strachy, které Vás i budou v plno věcech omezovat. Je možné, že se ozvou stavy deprese, noční můry a s nimi spojené problémy se zažíváním. Pak se však stane něco, co Vás naprosto probudí. Proces přeměny probíhá už delší dobu, ale teprve v polovině roku na něj budete připraveni.

EMOCE: Emoce = Nic. Ale neděste se. Tato karta je symbolem ničeho, ale i všeho. Ukazuje, že v roce 2018 se budete hodně trápit tím, že nedokážete víc. Že se Vám ani nebude chtít. Jakási nechuť, prázdnota nebo dokonce blokace. Pro Vás to není karta ani dobrá, ani zlá, spíše neutrální, podporující a ukazující na koloběh života takového, jaký doopravdy je. Protože ono to opravdu bude všechno přicházet tak jak má. A nezpomalíte to, ani neurychlíte. Trpělivost je zde na místě. :)

 

LEV

Rok 2018 pro Vás bude velmi přínosným a pozitivním rokem, Lvi. Většina karet, které zde padly se týkají úspěchu, dovršení, štěstí a hlavně uvědomění a pochopení. Čeká Vás rok, který Vám vžene do života lidi a situace, které Vám pomůžou pochopit dřívější neshody a nedorozumění. Uvidíte mnoho věcí z naprosto jiného úhlu pohledu a přestanete neprávem soudit ostatní. Karta, která padla se může však naplnit za předpokladu, že se nebudete bránit věci pochopit a s pokorou přijmete vysvětlení. Ať už se Vám bude nabízet jakkoliv.

VZTAHY: Vztahy v roce 2018 budou u Vás procházet jistou zkouškou. Ať už se bude jednat o vztah s partnerem, kolegy, rodiči, kamarády, půjde zde o nastavení hranic. Možná máte vedle sebe lidi, kteří s Vámi manipulují nebo mají nad Vámi až příliš velkou moc. V každém případě bude důležité zamyslet se nad tím, zda to jste opravdu Vy, kdo bere otěže života do svých rukou. Kdo tady určuje co smíte a co ne. Kdo má moc nad Vaším životem a možná i nevědomě kontroluje, jestli jste stále po ruce. Karta, která Vám padla říká, že se možná až moc soustředíte na to, co chce ten druhý a ne Vy sama. Neviňte z toho však druhou osobu. Sama jí dáváte volnou ruku, aby Vám určovala, co ano a co ne. Přišel čas přestat se věšet na druhé a uvědomit si vlastní sílu.

PRÁCE / FINANCE: Do života Vám přijde člověk (muž), velmi činný, úspěšný a schopný, který Vám pomůže v oblasti práce. Může Vám pomoci nějakým skutkem, a nebo jen myšlenkou. Každopádně zapříčiní, že se začnou vody vířit. Tento rok bude pro Vás o chopení se výzvy, která se Vám nabízí. Nebát se riskovat a jít do toho. Čekají Vás v tomto roce velké změny.

ZDRAVÍ: V oblasti zdraví se toho bude také hodně dít. Karta, kterou jsem vytáhla na oblast zdraví, je symbolem otěhotnění nebo narození dítěte, dále cestování a s tím i spojené různé nemoci nebo stavy. Nevolnosti, žaludeční problémy, střevní potíže či zablokovaná záda. Pokud budete v tomto roce hodně cestovat, doporučuji Vám myslet na zdravotní pojištění a případné očkování.

EMOCE: Jako karta emocí se zde objevila Důvěra. Nádherná karta. Symbolizuje větší důvěru v sama sebe, ale i v lidi kolem nás. Ve chvílích samoty, bolesti nebo nevyznání se vždy nastoupí tento pocit – důvěry – který Vás ujistí, že vše je tak jak má být a Vy zase budete opět schopni jít dál.

 

PANNA

Milé Panny. Rok 2018 pro Vás bude rokem duševního zmatku, ale i objevení. Rok 2017 pro Vás byl v mnoha ohledech zlomovým. Staly se určité zásadní situace, které Vám prohloubily vztah k partnerovi či Vám ukázali, že život je někdy prostě nespravedlivý. Ale že když trochu chce, dokáže být i velmi štědrý a vrátí Vám to jinou cestou. Karta, která Vám padla na tento nový rok, je symbolem stereotypu a nereálných představ. Týká se to buď zidealizování určité osoby, která najednou bude v tomto roce vypadat úplně jinak nebo i zvláštní osobní krize, která Vás chytne hned začátkem roku. Budete mít totiž pocit, že to vše, co jste si vysnili, tak úplně reálné není a Vy stavíte vzdušné zámky.

VZTAHY: Největší stagnace, stereotyp a sundání růžových brýlí se bude týkat oblasti vztahů. Nebudete věřit, že ten člověk vedle Vás, se může chovat tak, jak se chová. Že toho, koho jste znali, je jako úplně jiný člověk. Karta ukazuje na pocit vnitřního napětí, který Vás bude provázet do té doby, dokud tyto pocity nebo stav, ve kterém se nacházíte, nějak nerozseknete. A zároveň Vás varuje, abyste problém řešili a neodkládali ho. Protože pokud tak uděláte, časem stejně narazíte. Je dobré v tomto případě o věcech a pocitech s druhým mluvit, nic v sobě nedržet. Jedině tak je zde šance, že krize bude zažehnána.

PRÁCE / FINANCE: Nejkrásnější objevení, které Vás tento rok čeká, bude v oblasti práce. Karta symbolizuje dosažení cíle, úspěšné završení toho, na čem jste v roce 2017 a 2018 pracovali a taktéž odměnu, která k tomu patří. Druhý symbol, který karta znamená se týká objevení nějakého talentu/daru, o kterém jste nevěděli nebo ho pokládali za nepodstatný. Je to dar, se kterým když budete pracovat, hodně věcí Vám nejen v pracovní sféře, ale i celkově v životě usnadní. Musíte však chtít a více vnímat svůj vnitřní hlas. Je však jisté, že pokud dar objevíte, už nebude cesty zpět. :)

ZDRAVÍ: Zdravotní stav bude v tomto roce velmi dobrý. Problémy, se kterými jste bojovali se o hodně zmenší a Vy nebudete mít konečně pocit, že byste byli svým zdravotním stavem nějak více omezováni. Velmi příznivé postavení.

EMOCE: Emocionální stránka je zde pod kartou Úder blesku. Ta symbolizuje, že staré systémy jaksi přestaly fungovat a je potřeba z tohoto zajetého, zažitého vyskočit, a to i v případě, že si u toho trošku namelete. Jak karta sama říká, rány na těle se zahojí a to zlé, co Vám toto zanechá na psychice přebije to nové, co po pádu přichází. Co si budeme povídat, není to zrovna dvakrát příjemné, být za jízdy životem vyhozen z vlastního zažitého vlaku, a srovnat se s tím, že musíme začít znova, od začátku. Ale víte co? Je to pořád menší utrpení, než kdybyste v tom starém, přešlém, nefunkčním stále zůstávali stát. A to Vám pak jednoho krásného dne spadlo na hlavu.

 

VÁHY

Váhy, Váhy. Něco se chystá, přichází nového a Vy to moc dobře víte. Už nějakou dobu tušíte, že se vše obrátí vzhůru nohama. Ten, kdo se drží zuby nehty se stejně bude muset pustit. Pro toho, kdo se na změnu těší a přivítá jí, čeká skvělý rok. 2018 bude ve znamení nového, nečekaného a to skoro ve všech oblastech. Karta symbolizující Váš rok je symbolem přílivu neuvěřitelné silné tvůrčí energie, která však ještě nedostala tu přesnou formu. V roce 2018 budete hledat, v čem jste vlastně dobří, co Vás baví, kam byste chtěli směřovat. Každopádně je čas se vydat na cestu za objevováním vlastních schopností.

VZTAHY: V oblasti vztahů Vám přišla karta, která říká, abyste se zamysleli nad svými požadavky na druhé. Karta je symbolem hledání nadlidské dokonalosti, kterou vkládáte do svých vztahů. Očekáváte od ostatních, že budou úžasní, skvělí a neudělají ani jednu chybičku. Jakmile ji udělají, hned malujete čerta na zeď. A vše je špatně. Je dost možné, že se kvůli tomu objeví ve Vašem životě žena, která bude nade vše povýšená. Vy jí samozřejmě budete pohrdat, ale zde je čas se zastavit a zamyslet se, jestli náhodou nezrcadlí akorát Vás samotné. Dávejte pozor na přílišné vybírání. Můžete také přebrat a pak už čas nevrátíte.

PRÁCE / FINANCE: Nechtějte všechno hned. V roce 2018 si budete muset na ten správný čas počkat. Jste neklidní, cítíte přicházející změnu a čekáte, co to bude. Ti intuitivnější tuší, ale také úplně neví. V oblasti práce Vám vyšla karta, která říká, abyste pracovali a jednali s ostatními s pokorou. Karta je symbolem diplomacie, taktu a důvtipu, který bude pořeba, abyste se dostali tam, kam chcete. Na diktování si velkých podmínek ještě nenadešel čas. Berte co přichází a učte se. To pravé přijde se zkušenostmi.

ZDRAVÍ: Oblast zdraví je zde malinko podceněna. Což je u znamení Váhy ojedinělé. Hlídejte si dobře, co jíte, pijete a vydejte se více alternativním směrem. Moc Vám to pomůže. Ohlídejte si veškeré prohlídky, očkování a nezapomeňte chodit na pravidelné prohlídky. Symbolizovaná karta ukazuje na zbytečné podcenění a hazardování se zdravím.

EMOCE: Karta potlačení. Tato karta mluví o zasutých emocích, bolestech, vnitřních straších, které Vás uvnitř trápí a sžírají. Mluví o tom, že nechcete zůstat bez podpory, bez přátel a máte strach, že se k tomuto stavu pomalu blížíte. Je však čas si uvědomit, že věci a lidé okolo Vás se mění a stejně tak Vy. Do vašeho života přijdou noví lidé a nové zkušenosti, které Vám zaplní prázdné místo v srdci. To však nemění nic na mém doporučení dostat ze sebe ven všechny vnitřní bolesti a zpracovat si je.

 

ŠTÍR


Štíři. V roce 2017 jste na sebe vzali příliš velké břemeno, se kterým se teď budete muset popasovat. Karta na rok 2018 pro Vás symbolizuje tíhu Vašeho minulého rozhodnutí. Něco si vyčítáte a podvědomě Vás to pořád otravuje. Může se jednat o zklamání sama sebe, zklamání z druhého člověka nebo třeba příliš vysoké cíle, které se Vám nedaří/ilo naplnit. Obecně se jedná o jakési rozčarování, které Vás bude provázet první polovinou roku. Je zde důležité pochopit a odpustit, nemít v sobě žádnou zlobu ani potřebu pomsty. Protože myšlení nás všech je neuvěřitelně silné, zbytečně byste si pak přivodili problémy. Je na čase brát život jako plynoucí proces, který má svůj řád a smysl. A to Vás i rok 2018 bude svými zkouškami učit.

VZTAHY: Vztahy v roce 2018 budou u Vás na jakési vedlejší příčce. Karta symbolizující Vaše vztahy ukazuje na období přemýšlení, hodnocení a nabírání síly. Nejedná se úplně o činný rok, kdy byste dělali velké změny. Jde především o období stáhnutí se a zvažování toho, jak dál. Vztahy budou v tomto roce průměrné, nic extra se dít nebude. Karta doporučuje, abyste místo navazování nových vztahů nejdříve zabádali ve svých současných a dali si je dohromady.

PRÁCE / FINANCE: Vaše podvědomí se více otevře, intuice zesílí. Budete mít pocit, že Vás osud táhne kamsi do neznáma, do oblasti, o které nic nevíte. V tomto roce se Vám přihodí několik nečekaných událostí, které Vás zaženou na úplně novou cestu. Nastal totiž čas objevit své nepoznané talenty, jež Vás dovedou k novému cíli a aktivitě. Vytáhnutá karta je symbolem otevření dalšího stadia poznávání. Můžete mít strach, pocítíte vnitřní zmatek, protože Vás to bude hnát tam, kde to neznáte. Rada však je – důvěřujte. Nevzpírejte se. Nemělo by to cenu. Tato cesta by se stejně dřív nebo později objevila a Vy byste po ní museli vykročit.

ZDRAVÍ: Co se týká zdraví, dávejte si pozor v tomto roce na žaludek. Podobně jako Váhy si hlídejte, co jíte, dodržujte pitný režim a určete si čas, kdy si dáte poslední jídlo dne.

EMOCE: Plynout s proudem. Poselství a rada, ke které není potřeba více psát. Neptejte se, důvěřujte. Nepátrejte, věřte. Nehledejte, žijte a nechte se unášet proudem. Budete sami překvapení, kolik Vás toho v roce 2018 úžasného potká.

 

STŘELEC

Ve Vašem životě se v tomto roce objeví žena, která bude symbolizovat citový chlad, povrchnost, povýšenost a namyšlenost. Tato žena bude ve Vašem životě velmi důležitá. Může se v tomto roce jen mihnout, vůbec se nemusí zdržet dlouho. Ale jde Vám do života s důležitým poselstvím. Osud po Vás chce, abyste se na ní pozorně podívali. Je Vám příjemná? Sympatická? Působí na Vás otevřeně? Tato žena symbolizuje Vás. Ukazuje Vám Vaše časté souzení druhých, které Vám ničí čistou energii kolem. Přišel čas zamyslet se, jak asi působíte na druhé. Jakou energii vyzařujete a zda jste se svým životem spokojeni. Karta mluví o tom, že pokud budete na lidi koukat zpatra, budete je odsuzovat ještě dříve, než pochopíte jejich úhel pohledu, odsoudíte akorát tak sami sebe. Zaměřte se více na sebe, ne na druhé.

VZTAHY: Podobně jako u Býků se bude jednat o jakousi menší osvětu. Rodí se ve Vás vnitřní konflikt. Na jednu stranu chcete to, na druhou zase to. Jedná se o zmatek ve Vašem nitru, které se probouzí k životu a myšlení tak dostává nový pohled na svět a hlavně na vztahy. Ty budou procházet velkou očistou a transformací. To jaké byly v roce 2017 v novém roce platit nebude. Vše bude jinak. Vaše karta pro vztahy 2018 je na jednu stranu symbolem zmatku a vnitřního chaosu, na druhou stranu rodící se touhy věci a vztahy vidět jinak.

PRÁCE / FINANCE: Ač se to možná nezdá, rok 2018 bude z pohledu práce celkem úspěšný. Práce, kterou děláte, se dostane na nový level, bude mít jiný směr a cíl. Vaše pracovní činnost tak dostane nový spád a především čerstvý vzduch. Jen je důležité tolik se nebránit změnám a najít si vždy na všem to hezké. A pokud jste stejně nespokojení? Najděte si něco, co Vás bude bavit. Karta je symbolem úspěšného rozjezdu nebo právě i realizace nového projektu/práce, která Vás bude naplňovat. Do klína Vám však sama nespadne. Karta ukazuje na možnost lepší práce, ale jen pokud pro to budete něco dělat.

ZDRAVÍ: Z hlediska zdraví se jedná o velmi silnou kartu, která bude symbolizovat tuto oblast pro rok 2018. Je předpovědí pro vitální energii, nic závratného by se ve zdraví dít nemělo. Pozor si však dávejte na nervozitu a stres, který Vás bude ovládat především v polovině roku. Je dobré více naslouchat své vnitřní intuici a nedávat přednost rozumu, který nás někdy dusí neustálýma otázkami.

EMOCE: Karta Ticho symbolizuje potřebu samoty a uzavření se. Je to karta jedinečná, nádherná, vyžadující neuvěřitelnou dávku seberealizace a sebeovládání. Ticho je totiž vyjímečné. Stav ticha nastává v okamžiku, kdy se naučíte vytišit veškeré Vaše myšlenky, strachy, touhy, sny - není nic, jen Vy. V tuto chvíli i nacházíte čas sami na sebe, který nyní velmi potřebujete.

 

KOZOROH

Kozorozi. Karta, která symbolizuje rok 2018 je kartou zkoušky, dalo by se říci velmi těžké zkoušky. Ze které budete tento rok prověřováni. Představte si cestu. Velmi dlouhou cestu. Nyní se nacházíte na jejím nejtěžším úseku, který bude vyžadovat notnou dávku odvahy, síly a především vytrvalosti, abyste jí vůbec prošli. Většinou když jdeme po své životní cestě, jsou okolo nás lidé, kteří nás různě drží a pomáhají nám ve chvílích, kdy je potřebujeme. V této části, kde se budete celý rok nacházet, musíte jít úplně sami. Naučit se spoléhat pouze na sebe, své schopnosti a tím si i více věřit. Důležité bude, abyste se na situaci, která Vás bude nejvíce tíží, podívali upřímně a opravdu tak, jak je. Jedině tak pak můžete bezpečně projít a jít dál zase tím lepším úsekem.

VZTAHY: Vyhýbali jste se neřešení problému, abyste měli klid. Dělali jste, že problémy neexistují, že je nevidíte, že nejsou. Tento rok Vás i v této oblasti osud prozkouší, zda jste opravdu tak, jak se tváříte, jistí v kramflecích. Protože vztah, ve kterém možná jste se nyní bude nacházet ve slepé uličce. Do které jste se však sami paradoxně zahnali. Je čas jít s pravdou ven a ujasnit si, co od vztahu očekáváte. Pokud ve vztahu nejste, karta symbolizuje též nepříjmenosti. Zklamání se v někom, komu jste začínali věřit, samotu nebo pocity bezmoci.

PRÁCE / FINANCE: Vzali jste si toho na sebe příliš a teď nic nestíháte. Nadešel čas se zamyslet, čemu dáte přednost. Karta symbolizující práci pro Vás do roku 2018 nese poselství břemena, pod kterým nyní klesáte. Zamyslete se, jakou cestou se chcete vydat a odstraňte vše, co Vám brání v té pravé cestě. Karta přichází s poselstvím, že bychom se neměli pouštět do něčeho, o čem nic nevíme a na co v současné době třeba ještě nestačíme. Můžeme svým neuváženým jednáním nadělat velké problémy. A to nejen sobě, ale i ostatním. V tomto roce pro Vás bude žádoucí, abyste dodržovali své plány a nedělali nic na poslední chvíli. Toto jednání by se Vám mohlo tentokrát vymstít.

ZDRAVÍ: Ve zdraví se budete tento rok zaobírat především psychikou. Protože, co si budeme povídat, z toho také pramení většina našich zdravotních prolémů. Karta ukazuje na potřebu svobody, uvolnění a odproštění se od neustálého stresu a tlaku. Problémy se pak mohou projevovat jako velmi suchá pokožka, zažívací problémy a bolest kloubů – především problémy s koleny. Nezapomínejte na sportovní aktivitu. V roce 2018 bude velmi důležitá.

EMOCE: Nádherná karta, Dospělost, která padla jako vyústění toho všeho, co se nám v roce 2018 bude dít. Osud po nás chce, abychom se stali dospělími. A nemyslí tím věkově, ale duchovně. Duchovně dospělími jedinci, kteří ví, že všechny situace, které se děly, nás měly přivést právě sem. Karta symbolizující pochopení, uvědomění a vnitřní moudrost.

 

VODNÁŘ

Karta, která symbolizuje Váš rok 2018 přichází s jedním základním poselstvím. Chytit otěže do vlastních rukou. Protože jedině tak můžete být šťastní. Tato karta hovoří o problémech spojených s naivitou, závislostí na něčem (peníze) nebo na někom. Ukazuje, že právě ona závislost a neschopnost být samostatní a více odpovědní z Vás pak může činit člověka, který není schopný o svém životě samostatně rozhodovat. Negativní strana karty se pak projevuje jako protiva, mrzout nebo i agresvní člověk, který je naštvaný na celý svět. Je potřeba si vždy určit ve všem hranice a nenechat bez Vašeho svolení nikoho vstoupit. To je téma, které Vás bude tento rok provázet. Větší víra v sám sebe, jistota a určení hranic.

VZTAHY: Co se týče vztahů, stojí před Vámi několik možností a několik řešení. Jen jedno je však správné. Čeká Vás důležité rozhodnutí, podle kterého se pak bude odvíjet Vaše další životní cesta. Rozhodování se nevyhnete, přijde ať chcete nebo ne. Karta Vám však radí, abyste posuzovali bez růžových brýlí a viděli realitu opravdu takovou, jaká je. Protože jedině tak se pak můžete správně rozhodnout. Rozhodujte se tedy podle reálných podmínek dobře zvažujte, jakou cestou se nakonec vydáte.

PRÁCE / FINANCE: Podobně jako u Štíra, karta symbolizuje, že jste si na sebe toho vzali příliš mnoho. V tomto roce se chystáte udělat rozhodnutí, kterými se naprosto změní směr Vaší dosavadní cesty. Dobře však rozmýšlejte, než se na cestu vydáte. Zde bude velmi důležité podívat se na reálné podmínky situace a začít jednat. Karta varuje, abyste zbytečně neztáceli čas činnostmi, které nejsou až tak důležité. Dobře si vše naplánujte a buďte připravení. Klesání pod tíhou zavalení by bylo velmi nepříjemné.

ZDRAVÍ: Vaše zdraví se tak jako u většiny znamení bude opírat o Vaší psychickou rovnováhu. Neustálý strach, stres a nátlak Vás dožene k agresivitě, vypětí emocí a zhroucení se. Dávejte si velmi dobrý pozor na to, abyste se nepřetěžovali. Tato karta volá na poplach. V krajním případě je to karta symbolizující vážné problémy se zrakem, zhoršení se zraku, slepota.

EMOCE: Do Nitra je kartou, která poukazuje na to jak najít sama sebe. Vytišit veškeré hlasy všeho okolo nás, zavřít oči, uvolnit se, a být jen sám v sobě se sebou, beze strachu, bez předsudků, bez emocí. Utišíme-li ony hlasy v naší hlavě, najednou objevíme čistotu, světlo, jas z naší vnitřní svatině, z našeho chrámu, do kterého se můžeme vracet, kde budeme nerušeni. Není to zrovna lehké, ale dokážeme-li toto zlomit, jsme opět o krok blíže k „Vědomí“.

 

RYBY

Hlavní karta a s ním i důležité téma pro rok 2018, je téma změny a nové energie. Už delší dobu se cítíte nespokojeně. Začalo to v roce 2017, kdy Vás osud zkoušel ve všech oblastech Vašeho života a naťukl lehce oblasti, kde to úplně nefunguje. Vy jste však před problémy strčili hlavu do písku a nic neřešili. V roce 2018 na Vás nikdo ťukat nebude. Osud Vám posílá do života několik větších zkoušek, které Vás prověří, zda všemu rozumíte. Karta symbolizuje nový vítr, novou cestu, po které se budete muset vydat a která už čeká, až se po ní vydáte. Změna je zde vlivem minulého neřešení nevyhnutelná.

VZTAHY: Podívejte se na sebe a své vztahy. Jste spokojení? Pokud ano, vše je v pořádku, pokud ne, kde je problém? Jestli jste ve vztahu budete řešit téma síly a dominance. Toto téma už se malinko nakouslo v roce předchozím, v tomto však bude potřeba začít jednat. Není vedle Vás někdo, kdo Vás ovládá? A má pocit, že si může dělat co chce? Zavolat Vám kdy chce, říct si co chce? Karta symbolizuje potřebu vlastní důvěry, sebelásky a naslouchání své intuice. Pokud ve vztahu nejste, dá se očekávat, že se objeví někdo, kdo Vás bude zkoušet právě z oblasti sebelásky a víry v sám sebe.

PRÁCE/FINANCE: Co se týká práce, ukazuje se zde pocit nespokojenosti a nenaplněnosti. Jakási stagnace, stereotyp a krize. Tato karta většinou padá, když máme pocit, jako bychom byli podvedeni. Jako bychom žili v představách, které se absolutně vůbec neshodovali s realitou a tím pádem se ani nenaplnili. Jsme zklamáni člověkem nebo celou situací, která se odehrála nebo odehraje. V tomto roce si však budete muset sami v sobě vyřešit otázku - co bude dál?

ZDRAVÍ: Spravedlnost je symbolem oblasti zdraví pro rok 2018. Je čas vše uvést do rovnováhy. Na houpačce jste se nahoupali až dost. Nyní je potřeba zvolnit a přestat se pořád za něčím hnát.

EMOCE: Karta s názvem Milenci je mluvící o lidech, citech a emocích. V žádném případě ji nemůžeme spojovat s kartou „zamilovaní“. Tato karta ukazuje pouze na cit, který k sobě dva jedinci svého druhu chovají. Ukazuje na potřebu být milován, na potřebu milovat a cítit sílu lásky. Tyto city však mohou zaslepovat, ukazují, že někdy je potřeba sundat růžové brýle, abychom viděli, zda opravdu je člověk vedle nás ten pravý. V každém případě však přichází s poselstvím, že nemusíme čekat na druhého, aby nám dal lásku. Máme si jí dát sami. Protože tato láska nám ve skutečnosti chybí. Ne partnerovo, ale láska k sobě samému.

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page