top of page

ÚPLNĚK VE STŘELCI (26.5.2021 13:13)

Aktualizováno: 4. 6. 2021Hezký předúplňkový den! Energie, která na nás opět už několik dní působí, je ovlivněna zítřejším ÚPLŇKEM a znamením, ve kterém Úplněk působí. Je jím ohnivý Střelec, 9. znamení zvěrokruhu, jehož planetou je Jupiter.


Úplněk je celistvý měsíc, který svou energií přináší vždy témata, kterými bychom se měli v daném měsíci zabývat, nebo se jimi již zabýváme, protože jsme k nim sami nevědomky vedeni. Situace nás nutí o těchto tématech přemýšlet, pátrat v nich, nořit se a pokládat si otázky. Jaká témata to tento měsíc jsou? Čemu bychom měli nyní věnovat svou pozornost, na co se soustředit?


Je důležité také napsat, že zítřejší Úplněk není jen tak ledajaký. Po dvou letech proběhne zatmění, které způsobí krvavé zabarvení okolo, navíc bude měsíc větší než obvykle. Naposledy byl tento měsíc viditelný v roce 2019, bohužel však pro nás toto zatmění pozorovatelné nebude. To však neznamená, že jeho vliv by byl menší. Naopak.. již několik dní můžeme pociťovat silněší emoce, možná i pocit nevyznání se v sobě, vše se zesiluje a nabírá na intenzitě.


 

Témat, kterých se aktuální Úplněk, kterému se běžně říká květinový nebo mléčný,

bude týkat:(1) NASTAVENÍ MYSLI


Jaký je náš postoj k tomu, co v životě prožíváme? Umíme být vděční za to, co máme? Vnímáme prožíváné situace jako něco, co nás posouvá nebo jako něco, co nás přišlo jen potrestat? Náš postoj určuje jak se ve svém životě cítíme a dle toho se i spoustu situací v našem životě odehrává. Uvolněte se a nastavte se pozitivně. Podívejte se na svůj život a poděkujte za to co máte. Nebude toho málo, avšak v kažodenním shonu na to často zapomínáme a stěžujeme si, že něco není perfektní. Jenže je to vůbec možné? Mít vše perfektní, dokonalé, bez chyb? Člověk je od přírody tvor, který bude neustále chtít víc. Je vybaven rozumem a naše mysl funguje tak, že vždy si budeme dávat nějaké cíle, vždy pravděpodobně budeme mít pocit, že by to šlo lépe, dokonaleji, lehčeji a v momentě kdy něco opravdu je dokonalé, začneme hledat nedokonalosti zase jinde, protože naší potřebou je neustále zlepšovat. Pak se ale můžeme zamotat do klubíčka pochybností, ze které není cesta ven. Protože vždy najdeme něco, co není perfektní, vždy se dá najít na všem to negativní. Ale také můžeme najít to pozitivní. Takže i přesto, že máme tendenci zdokonalovat, nezapomínejme na myšlenku, že vše co již máme, už vlastně samo o sobě perfektní je.(2) SMYSL ŽIVOTA, NAŠE VÍRA


Kam aktuálně směřujete? Jaké máte cíle? Máte nějaké? V tomto období se nám mohou dít situace, které se nás snaží navést tím správým směrem. Máme přemýšlet, co opravdu dál ve svém životě chceme a co naopak. Pod vlivem těchto energií je dobré vytvořit si nějaké nové cíle a vize, můžete si také ujasnit, v čem se chcete vzdělávat nebo co všechno ještě chcete poznat a zkusit. Osobně věřím, že sem "dolů" nejsme hozeni jen z důvodu plnění karmických témat a někdy neustálého, nepříjemného řešení své osoby, ale i kvůli rozvíjení radosti a hravosti v sobě samých. Zkoušet nové věci (jídlo, pití, koníčky), objevovat krásná místa zde na Zemi, užívat si Slunce, deště, bouřky, jednoduše vnímat a radovat se.(3) PRAVDA


Střelec jako znamení deváté, představuje nejen hledání smyslu, ale také hledání pravdy. Střelcům říkám potulní filozofové, hledači pravdy, neboť jejich niternou potřebou je vědět nejen víc, ale především vědět věci bez roztomilých kudrlinek. Jejich znamení má rádo surovost, kterou pravda přináší a zastávají názor, že je lepší bolestivá pravda, než klamavá lež. I my tyto dny můžeme přemýšlet nad tím, kde je vlastně pravda a pokládat si otázku, zda si náhodou někde nenalháváme? Vzhledem k tomu, že se nám v neděli přesunula planeta Saturn do zpětného chodu, budeme další měsíce konfrontováni s tím, o čem aktuálně tvrdíme, že je 100% pravdivé.


(4) SAMOTA


Jak už byo zmíněno výše, Střelec vystupuje často jako symbol hledajícího. Abychom však mohli najít, musíme se ztišit. Možná se i více ponořit do sebe. Vzhledem k tomu, že Úplněk probíhá na ose Blíženci – Střelec, je možné, že nám samota bude střídat s neustálými rozhovory s druhými, pocit ztišení se s hlukem. Jje dobré tyto dvě polarity, tyto dva světy vyvážit. Být sami, ale zároveń i vyjít ven a naslouchat druhým. Zapisovat si své myšlenky, ale i je sdílet s druhými.(5) CESTOVÁNÍ


No a poslední téma, které je tyto dny aktuální je cestování, plánování volna, přemýšlením nad tím, zda ve svém životě poznáváme, cestujeme, měníme místo nebo se držíme pořád na tom jednom a samém. Zamyslete se tyto dny nad tím, kam se třeba v létě podíváte, co byste chtěli spatřit, prožít, ochutnat, popřemýšlejte, jak budou vypadat Vaše volné dny.


 


Na dnešní, ale i zítřejší noc připomínám vyndat karty, kamínky, rozprostřít je po okenním parapetu a nechat je nabít energií úplňku. Úplněk jinak působí na všechny Střelce, ty, co mají Střelce ve svém horoskopu silněji zastoupené (v ascendentu či luně) a na protilehlé Blížence.Přeji Vám fajn úterý!

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page