top of page

ČERNÁ LUNA V BÝKU (21.10.2020 - 18.7.2021)Černá luna nebo také jinak zvaná Lilith (v textu budu používat oba dva výrazy) se ve starší astrologické literatuře objevuje také jako tzv. bod smrti. Již staří babylonští astrologové s Černou lunou pracovali. Poprvé, co je nám známo, se Černá luna objevila v summerské mytologii, tedy přibližně 3000 př. n. l. Ve středověku však Lilith z astrologie téměř vymizela a astrologové se tímto temným bodem našich horoskopů přestali zabývat. Proč? Ve středověku měla hlavní slovo především církev a udávala směr ve všech oblastech. Lilith ale představovala něco, čeho se církevní papalášové báli a nechtěli o ní nic slyšet. Mezi lidmi se povídala legenda, o které už jste možná slyšeli. Abychom více pochopili vliv Lilith na naše životy, napíšeme si o ní.LEGENDA O ČERNÉ LUNĚEva nebyla první ženou Adama v Ráji, tak jak Bible předkládá, ale byla jí právě Lilith. To ona byla první po jeho boku v zahradě v Edenu, ale nechovala se tak, jak se předpokládalo. Byla stejně jako Adam vytvořena z prachu a odmítala se Adamovi podřizovat.

Byla svobodomyslná, nespoutaná a nezkrotná. Nechtěla se podřizovat muži, nevěděla proč, když byla vytvořena stejně tak jako on. Odešla proto z Ráje s vidinou svobody a nepodřizování se. Adam byl ale do Lilith zamilovaný, líbila se mu její nespoutanost, líbilo se mu, že se nechce podřizovat. Šílel touhou mít jí a zároveň ho svým chováním, ve kterých bourala řád a konvence štvala. Jeho touha ale byla příliš silná a tak vyslal tři posli, aby ji přiměli vrátit se zpět. Lilith odmítla, nechtěla žít „spořádaně“ a „normálně“. Bůh ji však za její nemístné chování potrestal a to tím, že zařídil, aby nikdy nebyla s žádným mužem šťastná a aby všechny její děti, které se narodí, umřely. Dokud se nevrátí zpátky. Lilith se kvůli své svobodomyslnosti nikdy nevrátila, ale z její bolesti, nepochopení a žalu začala nenávidět muže, ženy a pak i děti. Muže připravovala o rozum a majetek, ženy a děti o zdraví a život. Bůh, aby se vyvaroval další chybě, stvořil Evu, ale tentokrát z Adamova žebra, aby byla přizpůsobivá a poddajná. Lilith se ale od té doby dle pověsti objevuje v nevědomí každého z nás a háže stín na oblast, kterou neumíme uchytit a pracovat s ní. Je něco jako plíživý, černý stín, který hodí na vše, čím si nejsme jistí.... POKRAČOVÁNÍ HISTORIE ČERNÉ LUNY


Nicméně, abychom se vrátili zpět, ve středověku se Černá luna v horoskopech příliš neřešila. Zlom přišel až v roce 1933, kdy Černou lunu znovuobjevil francouzský astrolog Don Neroman a od této doby se na důležitost Černé luny opět posvítilo. I přesto, že od 70. let 20. století se v moderní astrologii tato Černá luna dnes a denně probírá, někteří astrologové s Černou lunou i přesto nepracují a neuznávají jí. Černá luna není totiž z hlediska astrologie žádná planeta, ani planetka, není to dokonce ani žádné dvojče Měsíce, proto se může zdát na první pohled jako zcela nedůležitá. Nicméně i přes to, že to není žádná planeta, jedná se o citlivý bod, který ovlivňuje náš celý život.CO TO TA ČERNÁ LUNA VLASTNĚ JE?


Když bychom se podívali více do toho, co Černá luna znamená a laicky vysvětlili jakým způsobem na nás má vliv, jde vždy o naše slabé místo, o oblast, ve které máme karmický dluh. Je to téma, které ukazuje na to, v čem jsme ve svých minulých žvotech selhali, co nám nešlo, co jsme nezvládli, co jsme nezpracovali a co přinášíme opět do dalšího života ke zpracování. Černá luna je zahalena stínem, který, pokud je silný, může házet toto temno téměř do všech našich životních oblastí. Osobně s Černou lunou pracuji již několik let a v mnoha směrech mi umožňuje pochopit klienta přede mnou. Rozumím jeho chování, jeho mluvě, chápu, proč jedná tak jak jedná, protože se často v celém jeho projevu tato Černá luna ukazuje. Pokládám proto za velmi důležité svou Černou lunu znát a vědět, co to pro Vás a Váš život znamená.


Jako každé těleso ve Vesmíru, i Černá luna se pohybuje a přechází ze znamení do znamení. V jednom znamení se zdrží cca 9 měsíců a odkrývá v to dané období jaké duše se rodí aktuálně na Zem, co bude jejich citlivým tématem, ale také to, s čím my všichni budeme dané období bojovat a zápasit. Od začátku roku 2020 stála Černá luna v Beranu. Co to pro nás znamenalo? Shrňme si poslední měsíce.
ČERNÁ LUNA V BERANU

27.1.2020 - 21.10.2020


Beran jakožto první znamení z celého zvěrokruhu započínal 27.1.2020 úplně nový 9letý cyklus, který bude trvat dalších 8 let. Černou lunou teď projdou všechna znamení, krok za krokem. Všechna se vystřídají v tomto bodě, aby nás vždy po dobu své vlády mohla vyzkoušet ze svých témat.

Černá luna v Beranu otevřela do 21.10. tohoto roku témata spojená s emocí vzteku, agresivitou, schopností se rozhodnout, prosadit a nenechat se druhými ovlivnit. Beran jako první znamení symbolizuje téma JÁ. Učili jsme se nenechat si to, co se nám nelíbí líbit, učili jsme se si dupnout. Někdy mohli být situace vyhrocené a rozhovory ukřičené, ale dostali jsme se do bodu, kdy jsme nedokázali mlčet. Měli jsme se učit myslet na sebe, prosadit sami sebe, ale s ohledem na ty druhé. Od konce ledna se rodili děti z války, které v sobě mají velkou agresivitu a je třeba, aby byli tyto děti učený jak zacházet se svým vztekem, aby se učily trpělivosti a tomu, že si věci nejde vydupat a mít hned jak si zamanou.


Zkoušeni byli tyto měsíce všichni Berani, ale také všichni ti, kdo mají svou Černou lunu ve znamení Berana.
ČERNÁ LUNA V BÝKU

21.10.2020 - 18.7.2021


Nyní se nám přesouvá Černá luna dál, a to do 2. znamení zvěrokuhu, kterým je zemský Býk. Tomuto znamení vládne planeta Venuše, která stojí za uměním, vyjadřováním lásky, požitkářstvím, ale také za hodnotami, financemi a majetkem.


Do července 2021 se budou rodit na naši planetu duše, které si prošly hladomory, byly jim sebrány jejich hmotné statky, děti, které zažily velmi niterně a silně, co je to chudoba. Tyto děti se mohou ve svém životě chovat tak, že věci a jakékoli materiálno může být důležitější než oni sami. Postrádají lásku ve svou vlastní hodnotu, protože na prvním místě je potřeba: PŘEŽÍT. Prožitím chudoby a hladu v minulých životech se tyto duše budou bát, aby nezažily to samé znovu. Funguje to u nich tak, že mohou být sobečtí, mohou si syslit hračky, jídlo, oblečení a je zapotřebí, aby je jejich rodiče vedli k nelpění na věcech a k lásce ve svou vlastní osobu. Často maminky zažívají s těmito miminky těžší těhotenství, řeší v sobě nějaký strach, čímž pouze zaktivovávají toto téma jejich dítěti, které právě se strachem sem na Zem přichází k vyřešení.


Co to pro nás všechny znamená?


Začneme tím, co je na další měsíce zatmaveno. Finance, jistota, umělecká činnost, požitkářství, ale i láska sám k sobě. Už nyní je jasné, kdo bude nejvíce současnou situací na další měsíce znevýhoděn – umělci, kuchaři, lidé, kteří pracují v gastronomii, lidé, kteří pracují s krásou druhých, tedy kosmetičky, maskérky, make-up artistky, zasažen bude náš bankovní a finanční sektor. Lidé budou pociťovat strach, že to finančně nedají, nezvládnou, budou se bát o svůj hmotný majetek, protože jejich hlavní hodnotou tyto měsíce může být jediné: PŘEŽÍT. Nejvíce samozřejmě budou ohrožení všichni, kdo pracují ve výše vyjmenovaných sférách, ale dotkne se to v závěru vlastně nás všech. Nějaký strach z materiálního zabezpečení a jistoty, strach, že nebudu mít dost.


Typické s touto konstelací je větší šetření financí a také někdy větší sobeckost. Lidé se budou trápit a užírat pocity nehodnoty, budou mít pocit, že za nic nestojí, jejich sebevědomí půjde dolů. Stejně houpavé může být i bydlení, neboť i to patří k Černé luně v Býku. Potřeba bude tyto měsíce hlídat oblast krku, které Býk vládne – mohou nás překvapit problémy se štítnou žlázou, angíny, opary, afty, ale i bloklá krční páteř a problémy s komunikací.


Kolektivně bude docházet k převratům, lidé se budou bouřit, Býk jsou autority, ale také vyšší společenské kruhy. Právě v této oblasti můžeme očekávat změnu, dojde k mnoha zásadním událostem, politickým, ale i finančním.


A jak se z toho nezbláznit? Co dělat a nedělat?


 • Doporučuji neutrácet, spíše šetřit, ale nesyslit.

 • Starat se o své tělo, věnovat pozornost sami sobě, pečovat o sebe.

 • Podporovat gastronomii a umělecké sféry, být kulturně aktivní.

 • Dát si do pořádku finanční záležitosti – především co pokud máte nějaké velké půjčky a dluhy.

 • Pokud plánujete jakékoli stěhování, dobře si ohlídat za jakých podmínek to bude.

 • Více se zaměřit duchovním směrem, který Vám dá v době nejistoty hmotného světa stabilitu a klid v duši.

 • Meditovat, propojovat se se svou myslí.

 • Nejíst rychle, pořádně rozžvýkávat, nehltat, vychutnávat si jídlo.

 • Vyházet všechny věci, které nechcete, nehromadit.

 • Být často v přírodě.

 • Přehodnotit své hodnoty.

 • Zbavit se strachu z nedostatku.

 • Zbavit se nejistoty v sám sebe, věřit si, milovat se, oceňovat se.


Zkoušeni budou tyto následující měsíce všichni Býci, ale také všichni ti, kdo mají svou Černou lunu ve znamení Býka (pro zjištění své Černé luny zadejte www.najdise.cz a zadejte své údaje narození do "Astrologie online"). Pokud nevíte čas, zkuste alespoň přibližný. U základního zjištění Černé luny by nevědění času nemělo příliš vadit.V případě dotazů se na mne neváhejte obrátit. Černou lunu probírám na sezeních, po telefonických konzultacích, ale i v písemných rozborech, které bude možnost v blízké době opět objednat.


Přeji nám všem do dalších měsíců hodně lásky a víry v lepší zítřky! I tak probíhá transformace.Autor:


Tereza

tb.astroporadna@email.cz

776 345 235


bottom of page