top of page

BERAN


Vítám Vás všechny u nového článku ze série ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU. Každý měsíc Vám přibližuji vždy jedno znamení a jeho hlavní úkoly. Dnes pokračujeme a zároveň začínáme celý zvěrokruh znamením BERANA, které stojí na 1. příčce ze všech 12 znamení.Beran jako 1. znamení otevírá celý kruh zvěrokruhu všech 12 znamení. Berani přinášejí nový začátek, v přírodě se za jejich vlády svádí boj mezi zimou a přicházejícím teplem. Je to znamení bojovníka, dobyvatele, který se málokdy vzdá. Aby také ne, jeho planeta je bojovný Mars. Jeho cílevědomost a vytrvalost ho vždy nakonec dovede až na výsluní. Ovšem pokud se nesebere a hned po prvním nezdařilém pokusu nevezme nohy na ramena. Beran potřebuje vidět, že má jeho snaha výsledky, že se neustále hýbe a nestojí na jednom místě. Jinak se otáčí a odchází. Tím se pak mnohdy dostává do začarovaného kruhu. Něco začne, nevidí hned výsledky a už se vzdává a začíná zase něco nového. Sám Beran by to vzdáním asi nenazval, ale vše, co se nehýbe, pro něj jednoduše postrádá význam. Ale právě tímto přístupem může zaktivovat svou karmu. Tím, že příliš brzy opustí to, co mohlo vyrůst do obrovských rozměrů.


A jaký je tedy jejich úkol?


Úkol Berana je naučit se hned nevzdávat a jít v dané věci neochvějně stále kupředu. Jelikož je toto znamení pod elementem ohně, jeho úkol spočívá v naučení se s tímto elementem pracovat a správně ho usměrnit. Aby ohněm neubližoval, ale aby jím hřál. Aby jím nepálil, ale léčil. Aby nenechával shořet, ale přinášel jeho nositeli i všem okolo naději a chuť. Oheň totiž pálí u Beranů ze všech znamení nejvíce. A na tom, zda toto pochopí spočívá kvalita jejich života. Nepotlačovat svou ohnivost, ale zároveň nedopustit, aby žár, který v sobě mají nespálil vše, co je okolo. Jsou Berani, kteří svou energii ukrývají, bojí se, že by ji neudrželi pod kontrolou a pak se velice lehce dostanou do role oběti. Někteří mají naopak pocit, že jsou neomylní a „něco víc.“ Beran se musí naučit, že boj není řešení, že je potřeba svůj oheň dobře využívat.


A proč se Beran rodí do své rodiny?

Proč si ho předci zavolali?


Největší karma, která je s Beraním osudem spojena, spočívá právě v přijetí jejich vlastního otce. Beran se často rodí muži, kterého odmítá přijmout a tím se pak nedokáže vymanit z karmického sevření. Může ho milovat, ale je tam něco, co mu nemůže odpustit. I jeho otec je totiž pod ohnivou silou – často více mluví než myslí, bojuje s ostatními a nejvíce sám se sebou. Jeho oheň častěji pálí než hřeje. Mnoho otců Berana se snaží uniknout z normálního života plného starostí do světa lehkosti a neřešení. Někteří otci se vyžívají v alkoholu, drogách či jiných omamných látkách, jiní se odreagovávají ženami nebo si ve své hlavě vytváří svět, který ale nemá s realitou nic společného. Berani se musí naučit svého otce přijmout, musí zkrotit svůj oheň a neopakovat chyby, které dělal jejich otec. Tedy umět správně vybíjet svůj vztek a nedusit ho v sobě. Beranům se z tohoto důvodu i často rodí mužští potomci. Jen proto, aby se naučili dobře pracovat se svou mužskou energií, kterou v sobě mají a předali ji pak naprosto zvládnutou dalším mužským jedincům v rodě, kteří mají šanci dál očišťovat celý rod. Mnoho ale závisí právě na Beranovi. Na prvním znamení, které má možnost změnit veškeré špatné vzorce v rodině, které se předávají především v otcovské linii.


Hlavním úkolem tedy je přijmout svého otce takový jaký je a snažit se, aby chyby, které dělal, se již neopakovaly. Dalším úkolem je naučit se usměrnit svůj vnitřní oheň tak, aby neubližoval, ale hřál.


Autor: Tereza

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page