top of page

CO SE DĚJE NA OBLOZE?

Dnes Vám napíšu něco málo o období, ve kterém se nacházíme, a to především z pohledu astrologie a numerologie. Již v zářijové předpovědi jsem se zmiňovala, že měsíc září pod symbolickou devítkou značí završení a ukončení. Naši předkové toto období považovali za přelomové, což si myslím, že se zachovalo dodnes. Začíná nový školní rok, povinnosti, plány a opětovný řád po ulítaném a volném létu opět zařazujeme do svého života. Užíváme si posledních dnů, kdy svítí Sluníčko a pozorujeme, jak se dny čím dál tím více zkracují. Již v 7 hodin musíme ve svých domovech rozsvítit, pouštíme topení a vaříme si teplé čaje na zahřátí. Osobně tohle období miluji, probouzí ve mne sice nostalgickou, avšak přirozenou potřebu se stáhnout,zapálit svíčku a oddat se světu knižních hrdinů. Září, jak už jsem několikrát psala, je měsíc, kdy sklízíme všechno, co jsme zaseli. Dobré, i špatné, je to měsíc sklizně. Završme tyto poslední letní dny nebo začátek podzimu oslavou. Po mnoha místech naší krásné země probíhá vinobraní, jablkobraní, nastává čas hodů a posvícení.


Včerejším dnem nám naplno začalo další roční období – podzim.

Pod + zima neboli doba před zimou je charakteristická stáhnutím se, potřebou přemýšlet, zhodnotit, vědět, kam aktuálně mířím a proč. Sluníčko, které se pohybovalo po dobu 1 měsíce ve znamení Panny předává své žezlo dalšímu čekajícímu znamení, vzdušným Váhám. Nastává čas hledání rovnováhy, v astrologii toto znamení souvisí se spravedlností a karmou. V dalším měsíci (do 23.10.) bychom se měli snažit nastolit rovováhu ve všech oblastech našeho života. Nebudeme se muset nutit, naše vnitřní potřeba nás k tomu sama povede, ale někdy to může být náročné.
planety SATURN + PLUTO + JUPITER


Saturn, který souvisí se zkouškami, a který od 30.dubna couval nás hodil až do 18.září do takového zkouškového období. Zažívali jsme situace, které jsme neuměli zvládat, chtělo se po nás vytrénovat se, posunout se ve svém vnímání a úhlech pohledu. Tato planeta nás před týdnem pustila, ale to neznamená, že teď máme volno. Největší zkoušky již sice pominuly, nicméně teď se musíme poprat s vnitřním tlakem „Co teď?“ Víme, co máme dělat, ale nechce se nám. Smradlavá pohodlnost je pro nás jednodušší, nicméně nic nám nepřinese, na to jsme vlivem minulého období dobře přišli. Mnoho z nás muselo vystřízlivět a sundat růžové brýle, podívat se na situaci reálně, tak jak opravdu je. Proč máme tendenci mazat si med kolem pusy, když ve skutečnosti držíme bláto? Teď je to období, kdy se nám chce jednat. Nejdříve se otevřely oči a my pohlédly na tu smršť, kterou jsme slepě naskládaly, teď je na nás, jestli ji uklidíme nebo ji budeme překračovat a dál dělat, že není. To však nemusím vysvětlovat, co se stane v tomto případě dál. Bordel se dostane do takových rozměrů, že následky řešení pak budou mnohonásobně větší a těžší na zvládnutí. Je možné, že tak jako tak, jsme nyní v situaci, kdy jen koukáme, paralyzovaně stojíme a nemůžeme uvěřit tomu, co vidíme.


Můžeme takhle stát až do příštího týdne, pak se nám přesune do přímého směru další planeta – Pluto, která taktéž jako Saturn stála od 24.4. v retrográdním směru. Nutila nás podívat se na všechny své strachy, na své podvědomé vzorce chování a postoje, které jsme pouze okoukali od ostatních – rodičů, babiček, dědečků, učitelů a všech, kteří stáli v našem dětství kolem nás. Díky tomu, že se tato planeta příští čtvrtek pohne a pojede dopředu, ucítíme i my potřebu pohnout se a jednat. Naše energie se zesílí, bude nám jasné, že je za 5 minut 12 a přišel nejvyšší čas na obrovská rozhodnutí. Ať už se týkají toho, že začnu cvičit a konečně zdravě jíst, nebo odejdu od manžela a zařídím si nové bydlení, změny budou mít do budoucna velké přínosy.


Taktéž máme nádherně natočenou planetu Jupiter, která aktuálně stojí ve Střelci. Tato planeta souvisí se štěstím, optimismem, vírou a ve Střelci je jako doma. Máme nyní do 2.12. obrovskou šanci, která je jednou za 12 let, rozbalit to a riskovat. Kdo v tomto období nezariskuje, přijde o hodně. Vy, kdo máte tedy v plánu větší změny, ať už je to změna bydlení, koupě domu, bytu, auta, telefonu a hodnotějších věcí nebo chcete rozjet vlastní podnikání, počkejte si na rozjezd Pluta a od 3.10. do 2.12. neotálejte a udělejte to. Takové štěstí, jaké bude tyto dva měsíce, přijde opravdu opět až za 12 let. Takže šup, šup plánovat a pak se do toho pusťte. Do 2.12 mám posledních pár termínů, takže kdo váháte s nějakým větším rozhodnutím, zajděte a koukneme na to. 😁


Je také důležité napsat, že před sebou máme i velmi silné Novoluní v Beranu, které se uskuteční 13.10. a to má často za následek opravdu skvělé nové cesty. Toto obdoí je vždy charakteristické novými a úspěšnmi začátky.


Vám všem, kdo se chystáte vykročit na novou cestu držím palce a Vy, kdo jste spokojení a cítíte, že vše je tak, jak má být, si toto období dostatečně užívejte! :)


Vzhedem k tomu, že se blíží nebo spíše již začalo období chřipek, budu se snažit sem Vám co nejdříve dát pár tipů jak na domácí životabudiče, které Vás zaručeně zvednou z postele. :)


Krásný zbytek dne!


Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page