top of page

🌙 NOVOLUNÍ VE ŠTÍRU (28.10.2019)

Hezký pondělní den. Vítám Vás u článku, tentokrát o planetární konstelaci zvané NOVOLUNÍ.


Novoluní je jednou ze čtyř fází Měsíce, která je symbolem přeměny, nového začátku a otevření nových témat. Na rozdíl od Úplňku, který vždy osvicuje celou oblohu, je NOV okamžik, kdy se Měsíc nachází mezi Sluncem a Zemí a my ho proto z naší planety nevidíme. Když Luna přibývá, tedy jde pomalu do své celistvé fáze, dodává energii a sílu, taktéž uzavírá různá témata, která se již naplnila. A naopak, má-li něčeho ubýt, chceme něco odstranit, vyčistit, začít nanovo využijeme k tomu období, kdy Luna ubývá, tedy dnešní NOVOLUNÍ. Tato fáze je vždy nejsilnější v den celistvosti/novu, ale také dny okolo (aktuálně od pátka 25.10. – čtvrtka 31.10.).
ŠTÍR je znamení vodní, otevírající tyto dny témata

ČIŠTĚNÍ, PODVĚDOMÍ-NEVĚDOMÍ a EMOCÍ.


V našem životě se tyto dny dějí zvláštní věci. Pomalu začínáme magický 11. měsíc, který se nachází pod okultním a karmickým 8. znamením Štíra. Energie jsou silné, tajemné, citlivější, a věřím, že i méně citliví jedinci toto zvláštní vibrování cítí. Můžeme být přecitlivělí, náladoví a tak zvláštně vychýlení, můžeme chvilkově své emoce nepoznávat. Je to tím, že Štír je především znamení emocionální, které je ovládáno nejen svými emocemi, ale i svým nevědomím a podvědomím. Přichází k nám informace nejen našeho niterního, vnitřního já, ale i informace od našich vyšších průvodců. Listopad, magický měsíc, který teprve začíná a už k nám proudí mnoho zajímavých informací, a to téměř každou chviličku. Pokud toto vnímáte i Vy, informace nepodceňujte, mohou Vám hodně odhalit a tím i pomoci ve Vašich otázkách. Je dobré se tyto dny zaměřit na svůj vnitřní hlas, kam nás to vede, položit si otázku "Co je potřeba řešit?" a co se nám objeví nebo vyvstane na mysli, do toho se položit.

Také je dobré se podívat na své aktuální emoce. Jaká převažuje? Vztek, smutek, lítost, sebelítost nebo radost? Každá emoce má své místo v jednotlivé čakře, ta, která převažuje nám ukazuje, na jaké téma je potřeba se více podívat. Vztek např. hodně souvisí se 3. čakrou, která ukazuje na málo kreativních činností a potřeba se více vybít. Smutek často symbolizuje špatnou funkci 4.čakry, je potřeba se podívat na své nevyřešené vztahy, kde je stále otevřeno a nevyřešeno, atd.


Novoluní ve Štíru je velmi silné, určitě jste si všimli, že článků o této konstelaci je celý internet, kde se píše o různých tématech. Těch je opravdu mnoho, nicméně to nejdůležitější zde cítím jediné - zaměřte se na své PROŽÍVÁNÍ - na to jak se v těchto dnech cítíte, jak se máte, zaměřte se na to, jaké informace k Vám proudí, protože právě to, co nyní více zaznamenáváte je i něco, co Vás vede kamsi do hloubky, do původu, na počátek a byla by škoda toto volání ignorovat. Pokud je něco vychýlené, v extrému, zkuste z tohoto extrému vyjít, pokuste se o změnu. A to ať už se jedná o nevyhovující vztah nebo o plnou hlavu myšlenek, která se mi nedaří vypnout. Vnímejte své tělo, zesílené jsou tyto dny především pohlavní orgány, ale také téma intimity a sexuality. Posviťte si tam, kde cítíte, že je třeba zažehnout světlo. Nenechávejte v sobě tmu, jen proto, že se Vám teď nechce nic řešit. Novoluní ve Štíru je silné proto, že je to mnohonásobně zesílená energie, která když se využije k poznání něčeho nového, bude to mít úspěch. Poznávejte, učte se a vnímejte. Brány jsou otevřeny.


A i když není úplněk, doporučuji tyto magické energie využít k očištění kamenů, karet a talismanů📿. Tyto předměty se nejen očistí, ale i v těchto dnech do sebe nasáknou mnohem větší energii než u jiných konstelací.


Krásný zbytek dnešního svátečního dne.

Autor: Tereza

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page